Рішення
від 11.01.2018 по справі 806/3524/17
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2018 року м. Житомир справа № 806/3524/17

категорія 8.2.3

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Попової О. Г., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7, Житомир, 10003) до Приватного підприємства "Імпульс-Транс" (пров. 3-й Вишневий, 6, Житомир, 10006) про стягнення коштів,

встановив:

Головне управління ДФС у Житомирській області звернулось до Приватного підприємства "Імпульс-Транс" із позовом, в якому просить стягнути з відповідача податковий борг в сумі 26 702,34 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що у відповідача утворилась заборгованість із податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в загальній сумі 26 641,03 грн., в тому числі: основний платіж 19 291,63 грн., 7198,64 грн. - штрафна санкція, 150,76 грн. - пеня. Крім того, за ПП "Імпульс-Транс" рахується заборгованість з пені у розмірі 61,31 грн.

Оскільки заборгованість не була добровільно сплачена відповідачем у встановлений чинним законодавством строк, воно отримало статус податкового боргу. За твердженнями позивача, ПП "Імпульс-Транс" податковий борг у розмірі 26 702,34 грн. не сплатило, позивач звернувся із вказаним позовом до суду.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 14.12.2017 відкрито провадження у справі, судовий розгляд справи призначено на 11 січня 2018 року о 09:30.

В судове засідання прибула представник позивача, подала до канцелярії суду клопотання про розгляд справи без здійснення фіксування судового засідання. (а.с. 24)

Представник відповідача в судове засідання не прибув, причини неявки не повідомив. У відповідності до ч.6 ст.7, ч.11 ст.126 КАС України про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Відзив на позовну заяву не надіслав.

Зважаючи на неявку сторін та керуючись приписами ч.9 ст.205, ч.4 ст.229 КАС України суд вважає за можливе провести розгляд справи у порядку письмового провадження за наявними у матеріалах справи доказами.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог з наступних підстав.

Встановлено, що ПП "Імпульс-Транс" (код ЄДРПОУ 34687436) як юридична особа перебуває на обліку у Житомирській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області. (а.с. 7)

Відповідачу до контролюючого органу подавались:

- податкова декларація з податку на додану вартість за звітний період січень 2017 року, якою ПП "Імпульс-Транс" самостійно визначено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 15 375 грн. (а.с. 9)

- податкова декларація з податку на додану вартість за звітний період лютий 2017 року, якою ПП "Імпульс-Транс" самостійно визначено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 5479 грн. (а.с. 10)

- податкова декларація з податку на додану вартість за звітний період березень 2017 року, якою ПП "Імпульс-Транс" самостійно визначено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 156 грн. (а.с. 11)

- податкова декларація з податку на додану вартість за звітний період вересень 2017 року, якою ПП "Імпульс-Транс" самостійно визначено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 4722 грн. (а.с. 14)

Відповідно до податкового повідомлення рішення ГУ ДФС у Житомирській області від 09.08.2017 №0029941201 ПП "Імпульс-Транс" збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 3855,60 грн. (а.с. 12)

Податковим повідомленням-рішенням ГУ ДФС у Житомирській області від 09.08.2017 №0024961201 ПП "Імпульс-Транс" збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) за штрфаними (фінансовими) санкціями у розмірі 6813,08 грн. (а.с. 12)

Крім того, ПП "Імпульс-Транс" в порядку ст. 129 Податкового кодексу України нараховано пеню у розмірі 61,31 грн.

Загальний розмір заборгованості становить 26 702,34 грн., що підтверджується довідкою начальника відділу Управління погашення заборгованості ГУ ДФС у Житомирській області. (а.с. 6)

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Статтею 67 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Відповідно до пп.14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Статтею 203 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Згідно п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно пп. 56.11 ст. 56 Податкового кодексу України, не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Судом встановлено, що ПП "Імпульс-Транс" має податкову заборгованість у загальному розмірі 26 702,34 грн. На момент розгляду справи відповідачем податковий борг у розмірі 26 702,34 грн. не погашено.

Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 59.4 статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

Контролюючим органом надсилалась відповідачу податкова вимога №16161-17 від 08.12.2016 року, що підтверджується наявними у матеріалах справи копіями корінця податкової вимоги, рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення та квитанції УДППЗ "УКРПОШТА" про направлення рекомендованого листа. (а.с. 15).

Пунктом 87.11 ст. 87 Податкового кодексу України визначено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Згідно п. 87.1 ст. 87 Податкового кодексу України, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Джерелом самостійної сплати грошових зобов'язань з податку на додану вартість є суми коштів, джерела яких зазначені в абзаці першому цього пункту та обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. У разі сплати податкових зобов'язань, що виникли до 1 липня 2015 року, та/або погашення податкового боргу за податковими зобов'язаннями, що виникли до 1 липня 2015 року, перерахування коштів до бюджету здійснюється безпосередньо з поточних рахунків платника податків, відкритих у банках.

Відповідно до п.95.1, п.95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Податковий борг ПП "Імпульс-Транс" підтверджений наявною у матеріалах справи сукупністю належних та достатніх доказів.

Доказів погашення заборгованості в розмірі 26 702,34 грн. чи відзиву на позовну заяви відповідачем суду не надано.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Головного управління ДФС у Житомирській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 77, 90, 139, 242-246, 263 КАС України,

вирішив:

Позов задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства "Імпульс-Транс" (пров. 3-й Вишневий, 6, Житомир, 10006; код ЄДРПОУ 34687436) на користь Головного управління ДФС у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7, Житомир, 10003; код ЄДРПОУ 39459195) податковий борг у розмірі 26 702,34 грн. (двадцять шість тисяч сімсот дві гривні тридцять чотири копійки) з рахунків у банку, що обслуговують такого платника податків.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Головуючий суддя                               О.Г. Попова

Повний текст рішення виготовлено: 15 січня 2018 року.

СудЖитомирський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення11.01.2018
Оприлюднено17.01.2018
Номер документу71574870
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —806/3524/17

Рішення від 11.01.2018

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Попова Оксана Гнатівна

Ухвала від 14.12.2017

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Попова Оксана Гнатівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні