Ухвала
від 11.01.2018 по справі 910/22041/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

11.01.2018Справа № 910/22041/17

Господарський суд міста Києва у складі судді Щербакова С.О., при секретарі судового засідання Чаплигіній A.A., розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Сервіс доставки їжі про видачу наказу на примусове виконання рішення Постійно діючого Незалежного Третейського суду при Всеукраїнській громадській організації Ліга юридичного захисту інтересів споживачів від 20.09.2017 у справі № 10/17.

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Сервіс доставки їжі

до Фізичної особи-підприємця Головко Миколи Миколайовича

про стягнення заборгованості у розмірі 58 825, 90 грн.

Представники сторін:

від позивача (заявника): Гирич О.В.;

від відповідача: не з'явився.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

20.09.2017 Постійно діючим Незалежним Третейським судом при Всеукраїнській громадській організації Ліга юридичного захисту інтересів споживачів прийнято рішення у справі № 10/17 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Сервіс доставки їжі до Фізичної особи-підприємця Головко Миколи Миколайовича про стягнення заборгованості у розмірі 58 825, 90 грн.

08.12.2017 до Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю Сервіс доставки їжі надійшла заява про видачу наказу на примусове виконання рішення Постійно діючого Незалежного Третейського суду при Всеукраїнській громадській організації Ліга юридичного захисту інтересів споживачів від 20.09.2017 у справі № 10/17.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.12.2017 заяву прийнято до розгляду, призначено судове засідання на 11.01.2018, зобов'язано сторін та Постійно діючий Незалежний Третейський суд при Всеукраїнській громадській організації Ліга юридичного захисту інтересів споживачів надати суду необхідні документи.

Зокрема, витребувано у Постійно діючого Незалежного Третейського суду при Всеукраїнській громадській організації Ліга юридичного захисту інтересів споживачів , з метою розгляду заяви про видачу наказу на примусове виконання рішення, справу №10/17 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Сервіс доставки їжі до Фізичної особи-підприємця Головко Миколи Миколайовича про стягнення заборгованості у розмірі 58 825, 90 грн., разом з належним чином засвідченими копіями:

- Свідоцтва про реєстрацію постійно діючого третейського суду;

- Положення про постійно діючий третейський суд;

- Регламенту третейського суду.

27.12.2017 через відділ автоматизованого документообігу суду від Постійно діючого Незалежного Третейського суду при Всеукраїнській громадській організації Ліга юридичного захисту інтересів споживачів надійшли матеріали справи № 10/17, а також документи на виконання вимог ухвали суду від 11.12.2017.

У даному судовому засіданні, суд повідомив, що 15.12.2017 набрав чинності Закон України від 03.10.2017р. N2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", яким зокрема, Господарський процесуальний кодекс України викладений в новій редакції.

Пунктом 9 Розділу ХІ "Перехідні положення" ГПК України в редакції Закону України від 03.10.2017р. N2147VІІІ, чинної з 15.12.2017, передбачено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких порушено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Також, у даному судовому засіданні представник позивача підтримав подану заяву про видачу наказу на примусове виконання рішення Постійно діючого Незалежного Третейського суду при Всеукраїнській громадській організації Ліга юридичного захисту інтересів споживачів від 20.09.2017 у справі № 10/17.

Представник відповідача у судове засідання також не з'явився, причин неявки не повідомив.

Суд відзначає, що відповідач повідомлявся ухвалою суду від 11.12.2017 про дату, час та місце розгляду даної заяви, проте у судове засідання своїх представників не направив.

Відомості про юридичну особу, громадське формування, що не має статусу юридичної особи, та фізичну особу - підприємця вносяться до Єдиного державного реєстру (стаття 9 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань ).

В силу положень ст. 10 зазначеного Закону, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

З наявного в матеріалах справи витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що місцезнаходженням Фізичної особи-підприємця Головко Миколи Миколайовича є: АДРЕСА_1.

Ухвала Господарського суду міста Києва від 11.12.2017 судом направлена на зазначену у витязі адресу відповідача, проте до суду повернувся конверт з ухвалою суду від 11.12.2017 з відміткою: адресат за даною адресою не проживає .

Приймаючи до уваги, що представник відповідача був належним чином повідомлений про дату та час судового засідання, враховуючи, що матеріали справи містять достатньо документів для розгляду заяви, суд вважає, що неявка у судове засідання представника відповідача не є перешкодою для винесення ухвали за результатами розгляду даної заяви.

Отже, розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Сервіс доставки їжі про видачу наказу на примусове виконання рішення Постійно діючого Незалежного Третейського суду при Всеукраїнській громадській організації Ліга юридичного захисту інтересів споживачів від 20.09.2017 у справі № 10/17, суд відзначає наступне.

Згідно зі ст. 56 Закону України Про третейські суди , заява про видачу виконавчого документа може бути подана до компетентного суду протягом трьох років з дня прийняття рішення третейським судом. Така заява підлягає розгляду компетентним судом протягом 15 днів з дня її надходження до суду. Про час та місце розгляду заяви повідомляються сторони, проте неявка сторін чи однієї із сторін не є перешкодою для судового розгляду заяви.

При розгляді заяви про видачу виконавчого документа компетентний суд повинен витребувати справу з постійно діючого третейського суду, в якому зберігається справа, яка має бути направлена до компетентного суду протягом п'яти днів від дня надходження вимоги. У такому випадку строк вирішення заяви про видачу виконавчого документа продовжується до одного місяця.

Заслухавши пояснення представника заявника, розглянувши матеріали заяви та справи третейського суду, оцінивши доводи заяви, суд дійшов висновку про її задоволення, виходячи із наступного.

У відповідності до ст. 5 Закону України "Про третейські суди" юридичні та/або фізичні особи мають право передати на розгляд третейського суду будь-який спір, який виникає з цивільних чи господарських правовідносин, крім випадків, передбачених законом. Спір може бути переданий на розгляд третейського суду за наявності між сторонами третейської угоди, яка відповідає вимогам цього Закону.

Стаття 50 Закону України "Про третейські суди" визначає, що сторони, які передали спір на вирішення третейського суду, зобов'язані добровільно виконати рішення третейського суду, без будь-яких зволікань чи застережень. Сторони та третейський суд вживають усіх необхідних заходів з метою забезпечення виконання рішення третейського суду.

Статтею 57 Закону України "Про третейські суди" передбачено, що рішення третейського суду, яке не виконано добровільно, підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження". Виконавчий документ, виданий на підставі рішення третейського суду, може бути пред'явлений до примусового виконання в строки, встановлені Законом України "Про виконавче провадження".

У відповідності до норм чинного законодавства України, при розгляді заяви про видачу виконавчого документа господарський суд не здійснює оцінки законності і обґрунтованості рішення третейського суду в цілому, а лише встановлює відсутність або наявність підстав для відмови в задоволенні заяви про видачу виконавчого документа в розумінні статті 56 Закону України "Про третейські суди" та статті 355 ГПК України.

Відповідно до ст. 56 Закону України Про третейські суди , компетентний суд відмовляє в задоволенні заяви про видачу виконавчого документа, якщо: 1) на день прийняття рішення за заявою про видачу виконавчого документа рішення третейського суду скасовано компетентним судом; 2) справа, по якій прийнято рішення третейського суду, не підвідомча третейському суду відповідно до закону; 3) пропущено встановлений цією статтею строк для звернення за видачею виконавчого документа, а причини його пропуску не визнані судом поважними; 4) рішення третейського суду прийнято у спорі, не передбаченому третейською угодою, або цим рішенням вирішені питання, які виходять за межі третейської угоди. Якщо рішенням третейського суду вирішені питання, які виходять за межі третейської угоди, то скасовано може бути лише ту частину рішення, що стосується питань, які виходять за межі третейської угоди; 5) третейська угода визнана недійсною компетентним судом; 6) склад третейського суду, яким прийнято рішення, не відповідав вимогам статей 16 - 19 вказаного Закону; 7) рішення третейського суду містить способи захисту прав та охоронюваних інтересів, які не передбачені законами України; 8) постійно діючий третейський суд не надав на вимогу компетентного суду відповідну справу; 9) третейський суд вирішив питання про права і обов'язки осіб, які не брали участь у справі.

Як свідчать наявні у справі документи, рішення Постійно діючого Незалежного Третейського суду при Всеукраїнській громадській організації Ліга юридичного захисту інтересів споживачів від 20.09.2017 у справі № 10/17 не скасовано компетентним судом; дана справа була підвідомча вказаному третейському суду відповідно до закону та третейської угоди; строк для звернення за видачею виконавчого документа не пропущений; зазначене рішення третейського суду прийнято у спорі, передбаченому третейською угодою; дана третейська угода не визнана недійсною компетентним судом; склад третейського суду відповідав вимогам статей 16 - 19 вказаного Закону; рішення третейського суду не містить способів захисту прав, які не передбачені законами України; постійно діючий третейський суд надав на вимогу компетентного суду відповідну справу.

Відповідно до ч. 1 ст. 356 Господарського процесуального кодексу України, за результатами розгляду заяви про видачу наказу на примусове виконання рішення третейського суду господарський суд постановляє ухвалу про видачу наказу або про відмову у видачі наказу на примусове виконання рішення третейського суду за правилами, передбаченими цим Кодексом для ухвалення рішення.

За вказаних обставин, враховуючи, що Закон України "Про третейські суди" не надає права компетентному суду, який розглядає заяву про видачу виконавчого документа, надавати стороні строк для добровільного виконання рішення третейського суду, суд приходить до висновку про необхідність видачі виконавчого документу на примусове виконання рішення Постійно діючого Незалежного Третейського суду при Всеукраїнській громадській організації Ліга юридичного захисту інтересів споживачів від 20.09.2017 у справі № 10/17.

Витрати по сплаті судового збору відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 129, 234, 352-356 Господарського процесуального кодексу України України та ст. ст. 55, 56 Закону України "Про третейські суди", Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Сервіс доставки їжі про видачу наказу на примусове виконання рішення Постійно діючого Незалежного Третейського суду при Всеукраїнській громадській організації Ліга юридичного захисту інтересів споживачів від 20.09.2017 у справі № 10/17 - задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця Головко Миколи Миколайовича (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_1) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Сервіс доставки їжі (02094, м. Київ, вул. Червоноткацька, буд. 42, ідентифікаційний код - 38945133) заборгованість у розмірі 58 825 (п'ятдесят вісім тисяч вісімсот двадцять п'ять) грн. 90 коп., 1 518 (одну тисячу п'ятсот вісімнадцять) грн. 26 коп. - третейського збору та 800 (вісімсот) грн. 00 коп. - судового збору.

4. Видати наказ на примусове виконання рішення Постійно діючого Незалежного Третейського суду при Всеукраїнській громадській організації Ліга юридичного захисту інтересів споживачів від 20.09.2017 у справі № 10/17.

5. Повернути Постійно діючому Незалежному Третейському суду при Всеукраїнській громадській організації Ліга юридичного захисту інтересів споживачів справу № 10/17.

Дата складання та підписання повного тексту ухвали: 15.01.2018.

Відповідно до ст. 356 Господарського процесуального кодексу України, ухвала господарського суду про видачу або відмову у видачі наказу може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку, встановленому для оскарження рішення суду першої інстанції.

Ухвала суду за наслідками розгляду заяви про видачу наказу на примусове виконання рішення третейського суду, якщо вона не була оскаржена в апеляційному порядку, набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду набирає законної сили після розгляду справи судом апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Щербаков С.О.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.01.2018
Оприлюднено15.01.2018
Номер документу71576626
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/22041/17

Ухвала від 11.01.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Щербаков С.О.

Ухвала від 11.12.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Щербаков С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні