ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"15" січня 2018 р. м. Київ Справа № 911/89/18
Суддя Господарського суду Київської області Янюк О.С., розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Аптека Віта», м.Українка Обухівського району Київської області
до Обухівської центральної міської лікарні, м.Українка Обухівського району Київської області
про продовження строку дії договору
ВСТАНОВИВ:
10.01.2018 Товариство з обмеженою відповідальністю «Аптека Віта» (далі – позивач, ТОВ «Аптека Віта») звернулось до Господарського суду Київської області (далі – суд) із позовною заявою до Обухівської центральної міської лікарні (далі – відповідач, Обухівська ЦРЛ) про продовження строку дії договорів №№ 175, 176 від 06.03.2012 з урахуванням додаткових угод №№1, 2 від 06.03.2014 на 35 місяців до 06.12.2020 на тих самих умовах.
Подана позовна заява не відповідає вимогам розділу III Господарського процесуального кодексу України (далі – ГПК України) з наступних підстав.
Відповідно до п.п. 9, 10 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Проте, позивач вказану вимогу ГПК України не виконав та відповідних документів суду не надав.
Крім того, п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 2 ст. 27 ГПК України передбачено, що для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, відповідачем у позові визначено Обухівську ЦРЛ (ідентифікаційний код 01994115), адресою місцезнаходження якого згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, є: 08720, Київська обл., Обухівський район, м.Українка, вул. Київська, буд. 1. Проте, зі змісту наданого суду опису вкладення до цінного листа вбачається, що позивач надіслав відповідачу позовну заяву із доданими до неї матеріалами на адресу: 08704, Київська обл., м. Обухів, вул. Каштанова, 52.
Окрім цього, суд звертає увагу позивача на те, що позовна заява та додані до неї матеріали містять розбіжності в датах відповідних документів, а саме – позов датований 10.01.2017, проте, фактично останній поданий ТОВ «Аптека Віта» до суду 10.01.2018; опис вкладення у цінний лист датований 10.12.2018, однак, відтиск календарного штемпелю поштового зв'язку та фіскальний чек №9726 датовані 10.01.2018.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Згідно пп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання позовної заяви немайнового характеру 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто – 1 762,00грн.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивачем не надано жодних доказів сплати судового збору.
Ураховуючи зазначене, суд дійшов висновку, що позивачем не виконано вимог встановлених ст. 164 ГПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Ураховуючи те, що відповідну позовну заяву подано без додержання вимог, передбачених ст.ст. 162, 164 ГПК України, суд вважає за необхідне залишити зазначений позов без руху та надати ТОВ «Аптека Віта» час на усунення недоліків.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 180, 234 ГПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву ТОВ «Аптека Віта» – залишити без руху.
2. Запропонувати ТОВ «Аптека Віта»:
виконати належним чином вимоги ст. 162, 164 ГПК України, а саме, надати суду:
попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;
підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
докази направлення на адресу Обухівської ЦРЛ (08720, Київська обл., Обухівський район, м.Українка, вул. Київська, буд. 1) копії позовної заяви із доданими до неї матеріалами;
докази сплати судового збору у розмірі 1 762,00грн у встановленому законом порядку.
3. Указані недоліки усунути ТОВ «Аптека Віта» протягом десяти днів з дня отримання ним цієї ухвали.
4. Звернути увагу позивача на те, що у разі надіслання відповідних документів до суду засобами поштового зв'язку, невідкладно повідомити про це суд на його електронну пошту (inbox@ko.arbitr.gov.ua) із обов'язковим зазначенням штрих-коду поштового відправлення.
5. Інформацію по справі сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (http://court.gov.ua/fair/).
Відповідно до ч. 2 ст.235 ГПК України, ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо від рішення оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду, яка подається у порядку, визначеному ст. 257 ГПК України, з урахуванням підпункту 17.5 п.17 ч.1 Перехідних положень ГПК України.
Письмові докази, які подаються до господарського суду учасниками судового процесу, повинні бути оформлені відповідно до вимог ст. 91 ГПК України. Письмові докази надаються через канцелярію суду із супровідним листом.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 135 ГПК України, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках: невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу; зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству; неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.
Ознайомлення з матеріалами справи здійснюється щочетверга за наявності завчасно поданого через канцелярію суду клопотання, в якому повинні бути зазначені дата та час, коли представник з'явиться до суду для ознайомлення з матеріалами справи.
Суддя О.С. Янюк
Ухвалу підписано 15.01.2018.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2018 |
Оприлюднено | 17.01.2018 |
Номер документу | 71576719 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Янюк О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні