Ухвала
від 20.11.2017 по справі 757/68854/17-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/68854/17-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 листопада 2017 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва:

ОСОБА_1 ,

при секретарі: ОСОБА_2 ,

за участю:

прокурора: ОСОБА_3 ,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів при проведенні досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12015040220000368 від 01.04.2015 р. за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 190, ч. 1 ст. 205, ч. 1 ст. 185 КК України,

В С Т А Н О В И В :

Прокурор другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 "(код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю вилучення їх копій в електронному та паперовому вигляді, що знаходяться у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , адреса місцезнаходження: АДРЕСА_1 ).

В обґрунтування вказаного клопотання прокурор зазначає, що управлінням з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, Генеральної прокуратури України, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12015040220000368, від 01.04.2017 р. за фактами розкрадання протягом 2011-2014 р.р. службовими особами та акціонерами ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », власником яких являвся ОСОБА_4 , грошових коштів шляхом укладення ряду сумнівних кредитних договорів з суб`єктами господарювання з ознаками фіктивності, що прямо чи опосередковано були пов`язані з власникам та керівниками даних банківських установ, на загальну суму понад 4 млрд. гривень, в результаті чого банки опинились в стані неплатоспроможності, а також за фактом розкрадання коштів стабілізаційного кредиту на суму понад 120 млн. гривень, отриманого ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в лютому 2014 року в Національному банку України під заставу завідомо завищеного за вартістю нерухомого майна, які в подальшому були конвертовані в іноземну валюту та з надуманих підстав перераховані на адреси ряду офшорних компаній в республіці Панама, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 190, ч. 1 ст. 205, ч. 1 ст. 185 КК України, під час якого виникла необхідність в одержані доступу до речей і документів, які свідчать про відкриття та функціонування рахунку № НОМЕР_4 (валюта рахунку українська гривня код 980, долар США код валюти 840, євро код валюти 978) ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), з можливістю вилучення їх копій в електронному та паперовому вигляді, що знаходяться у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , адреса місцезнаходження: АДРЕСА_1 ), з метою встановлення обставин вчинення кримінальних правопорушень. Іншим способом отримати інформацію та документи, що мають доказове значення в провадженні, неможливо.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Представник особи, у володінні якої перебувають запитувані документи, в судове засідання не з`явився, про час і місце його проведення був повідомлений належним чином, причини неявки невідомі.

Згідно ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особі, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів з викладених у ньому підстав та просив його задовольнити.

Вислухавши пояснення прокурора, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню, зважаючи на наступне.

Слідчим суддею встановлено, що управлінням з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, Генеральної прокуратури України, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12015040220000368 від 01.04.2017 р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 190, ч. 1 ст. 205, ч. 1 ст. 185 КК України.

В ході досудового розслідування перевіряються факти вчинення службовими особами та основними акціонерами ПАТ ІНФОРМАЦІЯ_3 і ПАТ ІНФОРМАЦІЯ_4 розтрати на користь третіх осіб грошових коштів вкладників вказаних банківських установ в особливо великих розмірах, що призвело до віднесення КБ ІНФОРМАЦІЯ_3 і ПАТ ІНФОРМАЦІЯ_4 до категорії неплатоспроможних.

Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, що ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", є одним з основних акціонерів ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (40,2247% акцій), його службові особи причетні до вчинення злочину, а тому розтрата коштів банку могла проводитись і через рахунки вказаного товариства.

З метою встановлення кінцевих вигодонабувачів розтрачених кредитних коштів прокурор просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, а саме, банківських документів ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 "(код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), відкритих в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , адреса місцезнаходження: АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення їх копій в електронному та паперовому вигляді.

Як визначено у ч. 3 та ч. 4 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до Закону України «Про банки та банківську діяльність» банки зберігають документи, що містять інформацію про рахунки клієнта, операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди, інформацію про організаційно-правову структуру юридичної особи - клієнта, її керівників, напрями діяльності тощо.

Отже, інформація про банківські документи клієнта банку ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , адреса місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 "(код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та до якої просить надати доступ прокурор, становить банківську таємницю.

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Аналізуючи викладене, беручи до уваги, що речі та документи дозвіл на тимчасовий доступ до яких просить надати прокурор, мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні та знаходяться у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , адреса місцезнаходження: АДРЕСА_1 ), а також враховуючи, що в інший спосіб довести вказані обставини неможливо, зважаючи на те, що документи не є такими, доступ до яких заборонено, проте, відносяться до охоронюваної законом таємниці, слідчий суддя вважає, що клопотання про надання доступу до документів з наданням можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 107, 132, 159, 160, 162, 163, 164, 166, 309 Кримінального процесуального кодексу України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів при проведенні досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12015040220000368 від 01.04.2015 р. за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 190, ч. 1 ст. 205, ч. 1 ст. 185 КК України, задовольнити.

Надати прокурору другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 "(код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме: рахунку № НОМЕР_5 (валюта рахунку українська гривня код 980), який відкритий в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , адреса місцезнаходження: АДРЕСА_1 ), які містять охоронювану законом таємницю, з наданням можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії в електронному та паперовому вигляді, а саме:

- документи, що відображають рух коштів (за період з моменту відкриття рахунків по 20.11.2017 р.) з зазначенням ідентифікаційних даних контрагентів, яким перераховувались чи від яких отримувались грошові кошти, осіб, якими знімались кошти, призначень платежів, сум грошових коштів по рахунку ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 "(код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) № НОМЕР_5 (валюта рахунку українська гривня код 980).

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять календарних днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Підготовлено в 2 примірниках

Прим. 1 справа № 757/68854/17-к

Прим. 2 прокурор другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 .

Копія ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »

20.11.2017 р.

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.11.2017
Оприлюднено08.03.2023
Номер документу71594820
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/68854/17-к

Ухвала від 20.11.2017

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Кирилюк І. В.

Ухвала від 19.12.2017

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Кирилюк І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні