Рішення
від 17.01.2018 по справі 299/3827/17
ВИНОГРАДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виноградівський районний суд Закарпатської області


Справа № 299/3827/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17.01.2018 року м.Виноградів

Виноградівський районний суд Закарпатської області в складі: головуючий-суддя Рішко Г.І., секретар судового засідання Стрижак О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Виноградів цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача: приватний нотаріус Виноградівського районного нотаріального округу ОСОБА_4 про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1, звернулася в суд із позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача: приватний нотаріус Виноградівського районного нотаріального округу ОСОБА_4 про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом

Свої позовні вимоги мотивує тим, що 24.10.2016 року помер її чоловік - ОСОБА_3, після смерті якого відкрилася спадщина на житловий будинок в смт.Королево по вул.Космонавтів, 5. За життя заповіт не залишив. На час смерті чоловіка і на даний час позивачка проживає в спадковому будинку, здійснила похорони чоловіка. Після смерті чоловіка, позивачка звернулася до приватного нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про спадщину, однак їй було відмовлено у зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів на спадкове майно. Просить суд визнати за нею право власності на спадковий будинок в смт.Королево по вул.Космонавтів, 5 в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_3

Сторони в судове засідання не з'явилися.

Позивачка подала до суду письмову заяву про розгляд справи без її участі. Вимоги заяви підтримує повністю та просить суд такі задоволити.

Відповідачі подали до суду письмові заяви про розгляд справи без їхньої участі, заперечень відносно позовних вимог не мають.

Представник третьої особи, повідомлений про час та місце розгляду справи, однак в судове засідання не з'явився, заяв та клопотань не подавав. Розгляд справи проведено без його участі на підставі поданих доказів.

Вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.

В судовому засіданні належними та допустимими доказами встановлено наступне.

23.10.2016 р. в м.Виноградів Закарпатської області помер чоловік позивачки - ОСОБА_3, що стверджується свідоцтвом про смерть серії І-ФМ №214837 від 24.10.2016 року.

Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина, що складалася з житлового будинку в смт.Королево, вул.Космонавтів, 5 Виноградівського району. Заповіту за життя ним не залишено.

Як вбачається з довідки Королівської селищної ради Виноградівського району №2062 від 19.06.2017 року ОСОБА_3, який помер 15.12.2016 року був зареєстрований та проживав на день смерті в смт.Королево по вул.Космонавтів, 5.

Спадкоємцями до майна померлого є позивачка та відповідачі, діти спадкодавця.

Позивачці було відмовлено у вчиненні нотаріальних дій, а саме у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів на нерухоме майно.

Відповідно до виготовленого БТІ технічного паспорту від 28.11.2017 року житловий будинок з надвірними будівлями в смт.Королево по вул.Космонавтів, 5 будівництвом завершений.

Розглядаючи вказану справу в межах заявлених вимог та наданих сторонами доказів, суд приходить до переконання, що дані конкретні правовідносини врегульовані Цивільним кодексом України (2003 р.).

Відповідно до ч.2 ст.16 Цивільного кодексу України визнання права є одним із способів

захисту цивільних прав та інтересів, що підлягають захисту судом.

Відповідно до ст.1261 Цивільного кодексу України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ч.3 ст.1268 Цивільного кодексу України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 Цивільного кодексу України, він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до ч.5 ст.1268 Цивільного кодексу України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Згідно приписів ст.392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Відповідно до п.37 постанови № 5 від 07.02.2014 року пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав з урахуванням положень частини першої статті 15 і та статті 392 ЦК власник майна має право пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності. Виходячи зі змісту наведених норм права, потреба в такому способі захисту права власності виникає тоді, коли наявність суб'єктивного права власника не підтверджена відповідними доказами, підлягає сумніву, не визнається іншими особами або ними оспорюється, а не в тому разі, коли цими особами не виконується відповідне рішення суду, ухвалене раніше.

Відповідно до ч.3 ст.3 Закону України від 1 липня 2004 року "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.

Відповідно до ч.4 ст.3 зазначеного Закону права на нерухоме майно, що виникли до набрання чинності цим Законом, визнаються дійсними у разі відсутності їх державної реєстрації, передбаченої цим Законом, за таких умов: якщо реєстрація прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, або якщо на момент виникнення прав діяло законодавство, що не передбачало обов'язкової реєстрації таких прав.

Таким чином, враховуючи ті обставини, що позивач надав суду достатньо доказів, які підтверджують позов, а визнання відповідачами позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд вважає, що позивач ОСОБА_1 як спадкоємець після смерті спадкодавця ОСОБА_3 має законне право на визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка.

Керуючись ст.ст.10, 12, 13, 43, 49, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженкою та мешканкою смт.Королево, вул.Космонавтів, 5 Виноградівського району Закарпатської області, паспорт серії ВО 070195, виданий 15.01.1996 року Виноградівським РВ УМВС України в Закарпатській області, право власності на житловий будинок з надвірними будівлями в смт.Королево, вул.Космонавтів, 5 Виноградівського району Закарпатської області, загальна корисна площа 179,3 кв.м., в тому числі житлова - 71,5 кв.м., в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_3, який помер 23.10.2016 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної іннстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня вручення копії рішення суду.

ГоловуючийОСОБА_5

СудВиноградівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення17.01.2018
Оприлюднено17.01.2018
Номер документу71621990
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —299/3827/17

Ухвала від 04.01.2018

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Рішко Г. І.

Рішення від 17.01.2018

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Рішко Г. І.

Ухвала від 12.12.2017

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Рішко Г. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні