ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" січня 2018 р. справа № 809/1687/17
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Микитюка Р.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом: Тлумацького об"єднаного управління пенсійного фонду України Івано-Франківській області
до відповідача: приватної агрофірми "Роднічок"
про стягнення заборгованості в сумі 220,61 грн,-
за участю:
секретаря судового засідання - Костюк О.С.
ВСТАНОВИВ:
11.12.2017 Тлумацьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області звернулося до суду з адміністративним позовом до приватної агрофірми "Роднічок" про стягнення заборгованості в сумі 220,61 грн.
12.12.2017 винесено ухвалу про відкриття провадження у справі та призначено до судового розгляду на 26.12.2017.
Суд зазначає, що 15.12.2017 набув чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" №2147-VIII від 03.10.2017, котрим КАС України викладено в новій редакції.
У відповідності до п.10 Розділу VII Перехідних Положень КАС України, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Таким чином, подальший розгляд цієї справи відбувся за правилами, що передбачені новою редакцією КАС України.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем допущено порушення вимог законодавства та не відшкодовано понесених Тлумацьким об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Івано-Франківської області фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених та виплачених працівнику підприємства на пільгових умовах за період з 01.10.2017 по 30.11.2017, у зв'язку з чим виникла заборгованість у загальній сумі 220,61 грн.
Представником позивача 26.12.2017 після проведення першого судового засідання, яке відбулося 26.12.2017 через канцелярію суду подано заяву про збільшення позовних вимог на 110,30 грн.
Однак в судовому засіданні позивачу відмовлено в прийнятті заяви про збільшення позовних вимог, оскільки розгляд справи відбувався за правилами спрощеного позовного провадження відповідно до вимог ст. 262 КАС України, де ч. 2 передбачено, що розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання.
Згідно ч.1 ст. 47 КАС України позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Отже судом встановлено, що заява про збільшення позовних вимог подана позивачем після проведення першого судового засідання, яке мало місце 26.12.2017.
Представник позивача в судове засідання не з'явилася, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлена належним чином, однак на адресу суду подала клопотання про розгляд справи без участі представника, позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином відповідач повідомлявся про дату, час та місце судового розгляду, правом на подання заперечення відповідач не скористався.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 205 КАС України, у разі повторної неявки повідомленого належним чином відповідача в судове засідання, суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин суд вбачає за можливе розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності відповідача.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, судом встановлено наступне.
Приватна агрофірма "Роднічок" зареєстрована, як юридична особа та є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Працівнику ОСОБА_1, який одержав пільговий стаж у приватній агрофірмі "Роднічок", призначена та виплачується пенсія відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезепечення".
Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначаються: принципи та структура системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню; перелік платників страхових внесків, їх права та обов'язки; порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків; стягнення заборгованості за цими внесками.
Згідно статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що об'єктом оподаткування для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону (а це суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначених вище, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади) крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Інструкція про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 встановлює обов'язок підприємств здійснювати відшкодування витрат Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
У відповідності до пункту 6.4 вказаної Інструкції встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Пунктом 6.8. Інструкції встановлено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Отже, обов'язок визначення сум відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій покладено на позивача - Тлумацьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, а відповідач зобов'язаний здійснити відшкодування зазначених витрат у розмірах визначених позивачем. Підставою для відшкодування підприємством органам Пенсійного фонду витрат на виплату та доставку пільгових пенсій є розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за відповідний період.
Однак, зобов'язань по сплаті фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, відповідачем у передбачені строки не виконано, сума зазначених витрат Тлумацькому об"єднаному управлінню Пенсійного фонду України Івано-Франківської області не відшкодована.
Відповідно до розрахунку заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій Приватної агрофірми "Роднічок" - сума заборгованості по відшкодуванню Тлумацькому об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Івано-Франківської області фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з 01.10.2017 по 30.11.2017 відповідачем становить - 220,61 грн. (а.с.7)
Враховуючи наведене, а також те, що вищевказана заборгованість відповідачем на момент розгляду справи не сплачена, відповідних доказів, які б спростовували наявність заборгованості чи доводи позивача, - відповідачем не надано, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Тлумацького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, про стягнення з Приватної агрофірми "Роднічок" заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з 01.10.2017 по 30.11.2017 в сумі 220,61 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватної агрофірми "Роднічок" (код 32173663, вул. Винниченка, 145 Д, м. Городенка, Городенківський район, Івано-Франківська область, 78100) на користь Тлумацького об"єднаного управління пенсійного фонду України Івано-Франківської області (код 40385951, пл. Д. Галицького, 15, м. Тлумач, Тлумацький район, Івано-Франківська область, 78000) заборгованість на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за період з 01.10.2017 до 30.11.2017 в розмірі 220 (двісті двадцять) гривень 61 копійка.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Микитюк Р.В.
Рішення складене в повному обсязі 17 січня 2018 р.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2018 |
Оприлюднено | 17.01.2018 |
Номер документу | 71627269 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Боршовський Т.І.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Микитюк Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні