Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 січня 2018 року справа № 813/4832/17
м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сакалоша В.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Городоцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області до приватної агрофірми “Завадів” про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в :
Городоцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області (далі – Городоцьке ОУПФ України Львівської області, позивач) звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до приватної агрофірми «Завадів» (далі – ПАФ «Завадів», відповідач) про стягнення заборгованості в розмірі 3 024,19 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач покликається на те, на виконання вимог Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та Інструкції “Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України”, затвердженої постановою Пенсійного фонду України 19.12.2003 року № 21-1, відповідач зобов'язаний відшкодувати Пенсійному фонду України витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. ПАФ «Завадів» має заборгованість перед Городоцьким ОУПФ України Львівської області по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п. «в» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за жовтень-грудень 2017 року на загальну суму 3 024,19 грн. Оскільки, відповідач зазначеної суми у встановлений законодавством строк не відшкодував, позивач звернувся до суду.
Ухвалою суду від 19.12.2017 року відкрито спрощене позовне провадження у даній справі та встановлено відповідачу 15 (п'ятнадцятиденний) строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Копію ухвали про відкриття спрощеного позовного провадження надіслано відповідачу за адресою, яка зазначена у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та громадських формувань, однак на адресу суду повернувся поштовий конверт з відміткою "пройшов термін зберігання".
Відповідно до ч. 11 ст. 126 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідач у встановлений судом строк відзив на позовну заяву суду не надав.
У силу приписів ч. 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
За відсутності клопотань сторін, у відповідності до вимог ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглянув справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами,
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі факти, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, даючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходив з наступного.
Відповідно до п.1, 2 ст.1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є: суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади.
Відповідно до п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. При цьому, до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, особам, зазначені в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбачених Законом України “Про пенсійне забезпечення”.
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цих Законом.
Абзацом 4 п.1 ст.2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 ст. 1 цього Закону, крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 ст. 191 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Стаття 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" визначає, що розмір збору по фактичних витратах на виплату та доставку пільгових пенсій становить 100% від об'єкта оподаткування.
Відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється відповідно до Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" (далі – Інструкція), затвердженої постановою Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року, в якій передбачено, що витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №1 та інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах підлягають повному (100%) відшкодуванню.
Згідно з п.6.4 Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
У разі змін розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства у розрахунку, який направляється підприємству в місячний строк з дня прийняття рішення про зміну пенсії або про припинення виплат пенсії.
Витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи з урахуванням вимог абзацу третього підпункту 1 пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.
У разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місце призначення цієї призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає розрахунок згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї глави для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходження цього підприємства (крім підприємств, місцезнаходження яких є вільна економічна зона Крим). Відшкодування сум фактичних витрат на виплат та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунку органу Пенсійного фонду за місцезнаходження підприємства.
Як вбачається з матеріалів справи, Городоцьким ОУПФ України Львівської області направлялись відповідачу розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за жовтня-грудень 2017 року на загальну суму 3 024,19 грн.
В рахунок погашення заборгованості по фактичних витратах на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п. «в» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від ПАФ «Завадів» за жовтень-грудень 2017 року кошти не надходили.
Загальна сума заборгованості становить 3 024,19 грн.
Оскільки, отримавши розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п. «б» - «з» ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", ПАФ «Завадів» заперечень на них до Городоцького ОУПФ України Львівської області не надало, такі розрахунки вважаються узгодженими.
Таким чином, заборгованість ПАФ «Завадів» по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за жовтень-грудень 2017 року становить 3 024,19 грн.
Відповідно до ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Згідно з ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Оскільки станом на дату розгляду справи заборгованість відповідача в сумі 3 024,19 грн. не сплачена, позовні вимоги Городоцького об'єднаного управлінням Пенсійного фонду України Львівської області є обґрунтованими, документально підтвердженими, тому підлягають до задоволення.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач був звільнений від сплати судового збору на підставі п. 18 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній на момент подання).
Керуючись статтями 73, 77, 90, 139, 245, 245, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У х в а л и в:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватної агрофірми “Завадів” (с.Завадів, Яворівський район, Львівська область, 81020; код ЄДРПОУ:13836697) на користь Городоцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської (вул.Львівська,16, м.Городок, Львівська область, 81500; код ЄДРПОУ: 40379291) заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 3 024 (три тисячі двадцять чотири) грн. 19 коп.
Судові витрати розподілу не підлягають.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.М.Сакалош
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2018 |
Оприлюднено | 19.01.2018 |
Номер документу | 71627513 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сакалош Володимир Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сакалош Володимир Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сакалош Володимир Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні