Ухвала
від 15.01.2018 по справі 913/959/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

15 січня 2018 року м. Харків Справа №913/959/17

Провадження №14/913/959/17

Господарський суд Луганської області у складі судді Лісовицького Є.А.

за участю секретаря судового засідання Рвачова О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Публічного акціонерного товариства Дельта Банк , м. Київ

до Товариства з обмеженою відповідальністю Міловське АТП , м. Луганськ

про стягнення 173332 грн. 81 коп.

в присутності представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1, довіреність б/н від 24.11.2017;

від відповідача: представник не прибув.

в с т а н о в и в:

Публічне акціонерне товариство Дельта Банк (далі - позивач) звернулось до Господарського суду Луганської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Міловське АТП (далі - відповідач) заборгованість за Кредитним договором №28.1/647-КМУ-12 від 15.05.2012 в загальному розмірі 15244 грн. 94 коп., з яких:

- 96432 грн. 73 коп. - заборгованість за кредитом;

- 3177 грн. 03 коп. - пеня за несвоєчасне повернення кредиту;

- 548 грн. 73 коп. - 3% річних від суми простроченого кредиту;

- 68113 грн. 28 коп. - заборгованість за відсотками;

- 4371 грн. 59 коп. - пеня за несвоєчасне повернення відсотків;

- 689 грн. 45 коп. - 3% річних від суми прострочених відсотків.

Ухвалою від 12.12.2017 Господарським судом Луганської області порушено провадження у справі №913/959/17. Розгляд справи призначено на 15.01.2018 о 10 год. 00 хв.

У судове засідання 15.01.2018 прибув представник позивача, який в судовому засіданні надав клопотання б/н від 15.01.2018 про залучення до матеріалів справи додаткових документів, а саме: виписки по рахунках відповідача та меморіальний ордер №66818687 від 27.09.2013.

Суд клопотання позивача розглянув, задовольнив та долучив до матеріалів справи разом з доданими до нього документами.

Також, представником позивача подано клопотання б/н від 15.01.2018, в якому останній просить суд надати додатковий час, щоб мати можливість надати додаткові документи необхідні для розгляду справи.

Суд клопотання позивача розглянув, задовольнив та долучив до матеріалів справи

Крім того, представник позивача в судовому засіданні надав додаткові пояснення б/н від 15.01.2018, в яких, зокрема, обгрунтував нарахування пені на суму заборгованості за процентами, зазначивши наступне.

Мораторій на нарахування пені та штрафів застосовується саме до основної суми заборгованості, як це і визначено з Закону України Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції (далі - Закон), оскільки це прямо вказано в ст. 2 Закону. Згідно вказаної статті на час проведення антитерористичної операції забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов'язань за кредитними договорами та договорами позики. Крім того, згідно зазначеної статті встановлено зобов'язання банків щодо скасування пені та/або штрафів, нарахованих на основну суму заборгованості із зобов'язань за кредитними договорами і договорами позики у період проведення антитерористичної операції.

Згідно ст. 1048 Цивільного кодексу України Позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

Частиною 1 статті 1048 Цивільного кодексу України встановлюється загальне правило про відплатність договору позики, за яким позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Умови про ціну договору позики і порядок виплати процентів не розглядаються законодавцем як істотні умови, а відсутність спеціальної домовленості, що деталізує відмічені звичайні умови, не трансформує договір позики в безоплатний правочин. Перш за все розмір і порядок одержання процентів встановлюються за домовленістю сторін. Але якщо договором не встановлений розмір про центів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

При цьому, згідно з абз. 2 п. 1.1 Положення про процентну політику Національного банку України, що затверджено Постановою Правління НБУ від 18 серпня 2004 року №3891 облікова ставка Національного банку - це один з монетарних інструментів, за допомогою, якого НБУ установлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових коштів на відповідний період, і є основною процентною ставкою, яка залежить від процесів, що відбуваються в макроекономічній, бюджетній сферах та на грошово-кредитному ринку

Відповідно до ст. 1054 Цивільного кодексу України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

Як зазначає позивач, розмір процентів та порядок їх сплати за договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів

Отже, проценти за користування кредитом є саме платою за користування чужими грошовими коштами та не відносяться до суми основної заборгованості, тому нарахування пені на несвоєчасне повернення процентів, на думку позивача, є правомірним.

Суд додаткові пояснення позивача розглянув, прийняв до уваги та долучив до матеріалів справи.

Від позивача на адресу суду також надійшло клопотання №02.3-2503 від 12.01.2018, в якому він просить суд долучити до матеріалів справи наступні документи:

1. Виписку з акту приймання-передачі прав вимоги за Договором купівля-продажу прав вимоги №2466 від 27.09.2013, посвідчену приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2

2. Копію довіреності представника АТ Дельта Банк .

Клопотання позивача судом розглянуто, задоволено та разом з доданими до нього документами долучено до матеріалів справи.

Відповідач правом на участь в судовому засіданні 15.01.2018 не скористався.

Суд звертає увагу сторін, що 15.12.2017 набрав законної сили Закон України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів від 03.10.2017 №2147-VІІІ.

Відповідно до п. 9 Перехідних положень нової редакції Господарського процесуального кодексу України, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких порушено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Згідно з ч. 3 ст. 3 нової редакції Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Господарським судом Луганської області було порушено провадження у справі №913/959/17 за правилами, що діяли до набрання чинності нової редакції Господарського процесуального кодексу України, та розгляд справи по суті не розпочато, у зв'язку з чим доцільно продовжити розгляд справи зі стадії підготовчого провадження, унормованого главою 3 розділу 3 нового Кодексу, строк проведення якого слід обчислювати спочатку.

Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду (ч. 3 ст. 177 Господарського процесуального кодексу України).

Суд звертає увагу сторін, що відповідно до ч. 8 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

Згідно з ч. 2 ст. 207 Господарського процесуального кодексу України суд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.

У зв'язку з істотними змінами в Господарському процесуальному кодексі України, враховуючи клопотання позивача, з метою правильного, всебічного розгляду цієї справи та для надання можливості сторонам подати по справі необхідні докази і клопотання, підготовче засідання слід відкласти.

Керуючись ст. ст. 120, 183, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

у х в а л и в:

1. Підготовче засідання відкласти на 06 лютого 2018 року об 11 год. 40 хв.

Судове засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Луганської області за адресою: м. Харків, пр-т Науки, буд. 5, зал судових засідань №205.

2. Встановити відповідачу строк для надання відзиву на позовну заяву до 01.02.2018.

3. Встановити позивачу строк для надання відповіді на відзив до 06.02.2018.

4. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.

Учасники справи мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщену на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в заявці.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: (https://court.gov.ua/sud5014).

Ухвала набрала законної сили та оскарженню не підлягає.

Суддя Є.А. Лісовицький

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення15.01.2018
Оприлюднено18.01.2018
Номер документу71633429
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —913/959/17

Рішення від 12.03.2018

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 12.02.2018

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 06.02.2018

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 15.01.2018

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 12.12.2017

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні