Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
17 січня 2018 р. Справа №805/4631/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Шинкарьова І.В. розглянувши позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в Мар'їнському районі Донецької області до Старомихайлівського психоневрологічного інтернату про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 за період з вересня 2015 року по березень 2017 року на суму 542451,05грн, -
В С Т А Н О В И В:
19 грудня 2017 року позивач, Управління Пенсійного фонду України в Мар'їнському районі Донецької області, звернулось до суду з адміністративним позовом до відповідача, Старомихайлівського психоневрологічного інтернату, про стягнення заборгованості по відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених за список №2, за період з вересня 2015 року по березень 2017 року в сумі 542451,05 гривень.
26 грудня 2017 року ухвалою суду позовна заява була залишена без руху. Позивачу був наданий строк 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
3 січня 2018 року позивач отримав ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
12 січня 2018 року позивач через канцелярію суду надав заяви про неможливість виконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху та просить суд відкрити провадження.
Аргументи позивача про неможливість виконання ухвали суду не можуть бути прийняті до уваги з огляду на наступне.
Згідно з ч. 2 статті 161 КАС України до суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Як вбачається з матеріалів заяви від 12.01.2018 року № 609/07, позивачем не надано суду належного доказу направлення позовної заяви з додатками відповідачу.
З приводу тієї обставини, що підприємство знаходиться у зоні АТО суд зазначає наступне.
Комунальний заклад “Старомихайлівський психоневрологічний інтернат” зареєстровано в якості юридичної особи за кодом ЄДРПОУ 03190248; місцезнаходження: 85635, Донецька обл., Мар'їнський район, селище міського типу Старомихайлівка, ВУЛИЦЯ ПАРТИЗАНСЬКА, будинок 178, що вбачається з відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, розміщених в безкоштовному доступі на сайті Міністерства юстиції України (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch).
Закон України “Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції” визначає заходи правового реагування в районі проведення антитерористичної операції і спрямований на забезпечення доступу громадян та юридичних осіб до суду.
При цьому, ні Кодекс адміністративного судочинства України, ні Закон України “Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції”, ні інші законодавчі акти, не передбачають звільнення позивача - суб'єкта владних повноважень від виконання обов'язку щодо додавання до позовної заяви доказу надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до Указу Президента України від 14 листопада 2014 року № 875/2014 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 04 листопада 2014 року “Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях”; розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 1085-р “Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення” (зі змінами) Українське державне підприємство поштового зв'язку “Укрпошта” (далі – УДППЗ “Укрпошта”) не здійснює пересилання пошти зокрема до/з м. Макіївка Донецької області, як до населеного пункту, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Згідно з інформацією щодо роботи відділень поштового зв'язку на території Донецької та Луганської областей, розміщеній на офіційному веб-сайті УДППЗ “Укрпошта”, при пересиланні поштових відправлень до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, такі поштові відправлення рекомендовано адресувати наступним чином: “до запитання” (№ телефону); найменування населеного пункту (на території якого органи державної влади здійснюють свої повноваження), району, області; найменування об'єкту поштового зв'язку місяця призначення; поштовий індекс.
Обов'язковою умовою при пересиланні таких відправлень є: інформування відправником адресата про відправку поштового відправлення та погодження з ним об'єкту поштового зв'язку місця призначення. Для одержання поштового відправлення адресату необхідно буде звертатись до відділення поштового зв'язку, що функціонує на території, підконтрольній українській владі; зазначення на оболонках відправлень номера телефону адресата з метою інформування одержувача про надходження реєстрових поштових відправлень адресатам населених пунктів, де тимчасово не надаються послуги поштового зв'язку.
До того ж надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів можливе кур'єрською службою.
Ці документи також можуть бути вручені безпосередньо відповідачу або його повноважному представнику.
Крім того, у виключному випадку сканкопії цих документів можуть бути надіслані на електронну адресу відповідача в мережі Інтернет.
Також, не маючи змоги здійснити відправлення, з метою недопущення порушення права відповідача, можливо здійснити належне повідомлення, шляхом розміщення оголошення в офіційному виданні «Урядовий кур'єр».
Ухвала про залишення позовної заяви без руху від 26.12.2017 набрала законної сили .
Ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом (частини 2,3статті 14 КАС України).
Не виконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху є підставою для повернення позовної заяви (пункт 1 частини 3статті 108 КАС України).
Частиною 4статті 107 КАС Українивстановлено, що питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом трьох днів з дня закінчення строку, встановленого для усунення недоліків позовної заяви, у разі залишення позовної заяви без руху.
Станом на 14 грудня 2017 року позивач не надав доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів або доказ належним чином повідомленого відповідача.
Крім того, згідно змісту заяви зазначено, що докази понесення витрат перебувають також в інших управліннях ПФУ, на підставі чого позивач направив запити до інших ПФУ але необхідні документи до управління не надійшли, у зв'язку з чим просить суд відкрити провадження у справі.
Розглядаючи зазначену заяву суд звертає увагу на те, що вимоги ухвали без руху не виконанні , докази про запит до інших ПФУ не наданні, у зв'язку з чим суд не приймає заяву до уваги та визнає подану заяву необґрунтованою.
Таким чином, позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк та спосіб зазначені судом, від так, позовна заява підлягає поверненню.
Згідно пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторно звернутися до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись статтями 160, 169, 243, 248, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В С Т А Н О В И В:
Повернути позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в Мар'їнському районі Донецької області до Старомихайлівського психоневрологічного інтернату про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 за період з вересня 2015 року по березень 2017 року на суму 542451,05грн.
Ухвала набирає законної сили за правилами, встановленимистаттею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя Шинкарьова І.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2018 |
Оприлюднено | 22.01.2018 |
Номер документу | 71654268 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Шинкарьова І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні