Постанова
від 18.01.2018 по справі 820/6492/17
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

18 січня 2018 р. № 820/6492/17

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кухар М.Д., розглянувши в порядку спрощеного позовоного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Харківській області до Первомайського учбового спортивно-технічного центра товариства сприяння обороні України Харківської області про стягнення податкового боргу,

В С Т А Н О В И В :

Позивач, Головне управління ДФС у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Первомайського учбового спортивно-технічного центру товариства сприяння обороні України Харківської області, в якому просить суд:

- стягнути до бюджету кошти в рахунок погашення податкового боргу з Первомайського учбового спортивно-технічного центру товариства сприяння обороні України Харківської області (код 22702702), місцезнаходження юридичної особи: вул. Харківська 19, м. Первомайський, Харківська область, 64107, відкриті і розрахункові рахунки відсутні, суму податкового боргу в загальному розмірі 51266,06 гривень (з земельного податку з юридичних осіб).

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що у відповідача виник податковий борг, внаслідок несплати у встановленому законом строк самостійно задекларованих податкових зобов'язань.

Представник позивача в судове засідання не прибув, подав до суду клопотання про розгляд справи без його участі.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про день, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, однак на адресу суду повернувся конверт з відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання".

Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно вимог ч. 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Виходячи з вищевикладеного, суд дійшов висновку про можливість розглядати заяву без участі представників сторін в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Податковий борг у відповідача виник внаслідок з несплати у встановленому законом строк самостійно задекларованих відповідачем податкових зобов'язань з плати за землю подавши податкову декларацію за період з липня по вересень 2017 року на суму 47439,87 грн. з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) № НОМЕР_1 від 16.02.17 року; з грошових зобов'язань визначених контролюючим органом за актом перевірки від 03.07.17 року № 6294/20-40-12-12-09/22702702, згідно податкового повідомлення - рішення від 17.08.17 року № НОМЕР_2 на суму 150,00 грн. та податкового повідомлення - рішення від 17.08.17 року № НОМЕР_3 на суму 3145,45; пені у сумі 530,74 грн.

За результатами камеральної перевірки відповідача з питання дотримання термінів сплати податкових зобов'язань з плати за землю (земельного податку) встановлено, що відповідачем несвоєчасно сплачено узгоджені суми податкових зобов'язань, чим порушено п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України.

На підставі акту перевірки № 6294/20-40-12-12-09/22702702 від 03.07.17 року позивачем винесено податкові повідомлення - рішення № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 від 17.08.2017 року, якими зобов'язано сплатити штраф на загальну суму 3295,45 грн.

Позивачем, зазначені податкові повідомлення - рішення були направленні відповідачу. Як вбачається з довідки Укрпошти, поштове відправлення повернуто у зв'язку з закінченням терміну зберігання.

Внаслідок неналежного виконання відповідачем податкових зобов'язань зі сплати самостійно визначених сум земельного податку за останнім утворився податковий борг у розмірі 51266,06 грн., наявність якого підтверджена обліковою карткою платника податків.

Згідно п.п.16.1.3 та п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний: подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов'язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Згідно п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Відповідно ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі. Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Згідно п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Згідно п. 56.11 ст. 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків. Пунктом 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Також суд вважає за необхідне зазначити, що згідно з п.п. 59.1 ст.5 9 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків. Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.

У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається) (п.п. 59.5 ст.59 ПК України).

Як вбачається з матеріалів справи контролюючим органом відносно відповідача виставлено податкову вимогу від 12.04.2017 р. № 346-17 на суму 15727,24 грн., яка була отримана уповноважено особою останнього.

Доказів оскарження та виконання зазначеної податкової вимоги матеріали справи не містять.

Відповідно до п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно п. 95.1 ст.95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Суд зазначає, що в прохальній частині позову позивач вказує, що у відповідача відсутні відкриті розрахункові рахунки, проте, у той же час надає дані про банківські рахунку, з яких встановлено наявність відкритих розрахункових рахунків в національній валюті у наступних банківських установах, а саме: АТ "УкрСиббанк", МФО 351005, р/р 26003119345500, р/р 26047119345500; Харків.ГРУ ПАТ КБ "Приватбанк" м. Харків, МФО 351533, р/р 26002052241276.

Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України, а відповідач не надав до суду відзив на позовну заяву та будь-які документи, які спростовують доводи адміністративного позову і наявність податкового боргу, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 257, 258, 262, 246, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ :

Адміністративний позов Головного управління ДФС у Харківській області до Первомайського учбового спортивно-технічного центру товариства сприяння обороні України Харківської області про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути до бюджету кошти в рахунок погашення податкового боргу з Первомайського учбового спортивно-технічного центру товариства сприяння обороні України Харківської області (код 22702702, місцезнаходження юридичної особи: вул. Харківська 19, м. Первомайський, Харківська область, 64107) суму податкового боргу в загальному розмірі 51266,06 гривень (з земельного податку з юридичних осіб).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Скарга може бути подана у порядку ч.1 ст.297 КАС України безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду або у порядку п.15.5 Розділу VII КАС України до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.

Суддя Кухар М.Д.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.01.2018
Оприлюднено21.01.2018
Номер документу71687331
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —820/6492/17

Постанова від 18.01.2018

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Кухар М.Д.

Ухвала від 26.12.2017

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Кухар М.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні