ВЕРХОВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18.01.2018 Київ К/9901/1542/17 826/16872/13-а
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду :
судді-доповідача - Гончарової І.А.,
суддів - Ханової Р.Ф., Олендера І.Я.
здійснивши попередній розгляд касаційної скарги Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на ухвали Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 травня 2017 року та Київського апеляційного адміністративного суду від 19 вересня 2017 року у справі №826/16872/13-а
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Дельта-Ельт
до відповідача -1Пенсійного фонду України
відповідача - 2 Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва
відповідача- 3 Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві
з участю третьої особи без самостійних вимог на предмет спору - Управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Києва
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ :
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25.04.2016 задоволено позов товариства з обмеженою відповідальністю Дельта-Ельт (далі Товариство) :
Визнано протиправною бездіяльність Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не зарахування в рахунок майбутніх платежів суми надмірно сплачених внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 33 814 грн. 85 коп.
Визнано протиправною бездіяльність Пенсійного фонду України щодо надання необґрунтованої відповіді на заяву позивача від 27.08 2013.
Зобов'язано Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві та Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві зарахувати суму надмірно сплачених страхових внесків у розмірі 33 814 грн. 85 коп. в рахунок майбутніх платежів зі сплати єдиного внеску Товариства.
Присуджено на користь Товариства за рахунок бюджетних асигнувань Пенсійного фонду України судові витрати в розмірі 647,83 грн.
Присуджено на користь Товариства за рахунок бюджетних асигнувань Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві судові витрати в розмірі 647,83 грн.
Присуджено на користь Товариства за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві судові витрати в розмірі 647,83 грн.
Судове рішення набрало законної сили 21.09.2016, після чого Окружним адміністративним судом м. Києва видано відповідні виконавчі листи.
01.02.2017 Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі Управління ПФ) звернулось до суду із заявою про встановлення порядку і способу виконання рішення по справі (т 2 а.с.100-101).
Свою заяву Управління ПФ мотивувало тим, що існують обставини, що ускладнюють виконання судового рішення, а саме : Товариство не перебуває на обліку в Управлінні ПФ, а адміністрування платежів зі сплати єдиного внеску не входить до компетенції Управління ПФ та покладено на Державну фіскальну службу.
На цій підставі Управління ПФ просило роз'яснити порядок зарахування сум надмірно сплачених страхових внесків на рахунки Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.05.2017, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 19.09.2017, відмовлено у задоволенні заяви.
Не погодившись з судовими рішеннями Управління ПФ звернулось до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального та процесуального права, просило їх скасувати та направити справу на новий розгляд.
Позивач та інші учасники справи відзивів на касаційну скаргу не надали.
21.12.2017 справу, в порядку, передбаченому Розділом VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), передано до Верховного Суду.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального і процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.
Під час розгляду заяви про встановлення способу і порядку виконання судового рішення суди попередніх інстанцій дійшли правильного висновку про відсутність підстав для задоволення заяви виходячи з наступного.
Обов'язок зарахувати суму надмірно сплачених страхових внесків в рахунок майбутніх платежів зі сплати єдиного внеску Товариства судом покладено як на Управління ПФ, так і на Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, відтак посилання скаржника, що адміністрування платежів зі сплати єдиного внеску не входить до компетенції Управління ПФ та покладено на Державну фіскальну службу не унеможливлює виконання судового рішення.
На час звернення Управління ПФ із заявою до суду про встановлення способу і порядку виконання судового рішення механізм зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску визначається Порядком зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів (затв. наказом Мінфін. України від 16.01.2016 N6), отже примусове виконання судового рішення повинно відбуватися, крім іншого, з урахуванням приписів цього Порядку.
Доводи касаційної скарги не дають підстав вважати, що виконання постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.04.2016 унеможливлено положеннями Порядку від 16.01.2016 N6, а зміст судового рішення йому суперечать.
Таким чином, касаційна скарга не спростовує правильність доводів якими мотивовано ухвали судів попередніх інстанцій, не дає підстав вважати висновки судів помилковими, а застосування судами норм права, що регламентують спірні питання, - неправильним.
Згідно з частиною 1 статті 350 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Відповідно до частини 3 статті 343 КАС України суд касаційної інстанції, здійснивши попередній розгляд справи, залишає касаційну скаргу без задоволення, а рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.
Керуючись статтями 343, 350, 356 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В :
Касаційну скаргу Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві залишити без задоволення, ухвали Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 травня 2017 року та Київського апеляційного адміністративного суду від 19 вересня 2017 року - без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач І.А. Гончарова
Судді Р.Ф. Ханова
І.Я. Олендер
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2018 |
Оприлюднено | 21.01.2018 |
Номер документу | 71692766 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Гончарова І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні