ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
16 січня 2018 року м. Ужгород№ 807/1540/17
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючої судді - Калинич Я.М.,
при секретарі - Багарі М.М.,
сторони у судове засідання не з'явилися.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ужгороді адміністративну справу за позовом Тячівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області до товариства з обмеженою відповідальністю ВІОСО про стягнення заборгованості в сумі 601,43 грн., -
ВСТАНОВИВ:
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулося Тячівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області з позовною заявою до ТОВ ВІОСО , у якій просить стягнути з них на користь Тячівського об'єднаного УПФ України Закарпатської області заборгованість в сумі 601,43 грн.
Свої вимоги позивач мотивує наступним. ТОВ ВІОСО є платником страхових внесків відповідно до статті 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року № 1058 (надалі - Закон України № 1058). Позивач вказує, що відповідачем належним чином не сплачено страхових внесків, та відповідно до п.2 ч.9 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування позивачем застосовано до відповідача фінансові санкції та нараховано пеню.
15.01.2018 року до суду надійшла заява представника позивача про розгляд справи за його відсутності за наявними матеріалами справи. Представник позивача в даній заяві підтримав вимоги викладені в позовній заяві та просив задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач явку свого уповноваженого представника у судові засідання не забезпечив, письмових заперечень проти позову на надав, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Згідно ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно вимог ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (в тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження.
З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що згідно витягу з реєстру страхувальників, відповідач зареєстрований як юридична особа та є платником страхових внесків з місцезнаходженням: 90556, Закарпатська обл., Тячівський район, смт. Буштино, вул. Тисянська, б/н (а.с. 5).
Відповідно до статті 14 пункту 1 Закону України № 1058 страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці - підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - підприємці та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - підприємців, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1 , 10 статті 11 цього Закону.
Пунктом 1 частини 8 Прикінцевих положень Закону №1058 від 09.07.2003 року зазначено, що страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку визначених ним Законом та в розмірах передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" №400/97.
Відповідно до картки особового рахунку відповідача загальна сума заборгованості по сплаті страхових внесків за період з 01.03.2017 року по 07.11.2017 року становить 601,43 грн.(а.с. а.с. 7-8).
Згідно п.9.3. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду 19.12.2003 року № 21-1 (далі - Інструкція) фінансові санкції за порушення норм законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування накладаються на страхувальника відповідно до частини дев'ятої статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у редакції, що діяла до 1 січня 2011 року.
Згідно пункту 8.2. вказаної Інструкції органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках: якщо дані документальних перевірок результатів діяльності страхувальника свідчать про донарахування сум страхових внесків; якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків; якщо страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені.
У відповідності до п.2 ч.9 ст.106 Закону №1058 - за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахування страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно несплачених сум.
Одночасно на суми своєчасно несплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована на кожен день прострочення платежу.
Відповідно до статті 20 частини 12 Закону України № 1058-IV, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Згідно частини 4. ст. 20 вказаного закону сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду - суб'єкта другого рівня системи пенсійного забезпечення.
У разі виявлення своєчасно несплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку та розмірах визначених п.10.1 Інструкції. Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку сплати відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником включно.
Таким чином, у відповідності до п.2 ч.9 ст.106 Закону України № 1058 щодо ТОВ ВІОСО було винесено рішення про нарахування пені №5 від 14.03.2017 року в розмірі 601,43 грн. (а.с.6). Вказане рішення надіслано рекомендованою кореспонденцією на адресу відповідача та отримано ним 18 березня 2017 року, що підтверджується підписом представника відповідача на наявному у матеріалах справи рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення. Дане рішення відповідачем не оскаржувалося.
Враховуючи те, що підприємство вказану суму не сплатило, відповідачем доказів спростування доводів позивача суду не надано, а відтак сума заборгованості у відповідача перед Тячівським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Закарпатської області становить 601,43 грн.
Відповідно до статті 106 частини 15 Закону України № 1058-IV, строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
З огляду на вищевикладене, у суду є всі підстави для задоволення позовних вимог.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись статтями 6 , 9, 72 -76, 139, 242 -246, Кодексу адміністративного судочинства України , суд, -
В И Р І Ш И В:
зПозовну заяву Тячівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області до товариства з обмеженою відповідальністю ВІОСО про стягнення заборгованості в сумі 601,43 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю ВІОСО (90556, Закарпатська обл., Тячівський район, смт. Буштино, вул. Тисянська, б/н, код ЄДРПОУ 32464151) на користь Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області (90500, Закарпатська область, м. Тячів, вул.Робітнича, буд.18, код ЄДРПОУ 41246752) заборгованість у сумі 601,43 грн. (шістсот одну гривню, 43 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, встановленого статтею 295 КАС України , якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
СуддяЯ.М. Калинич
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2018 |
Оприлюднено | 23.01.2018 |
Номер документу | 71714441 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Калинич Я. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні