ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
18 січня 2018 року м. Ужгород№ 807/2047/17 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.
з участю секретаря судового засідання Кубічек Н.І.
за участі:
представника позивача - не з'явився;
представника відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Мукачівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області до Колективного підприємства радгосп-заводу "Кальницький" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 243 частини 3 КАС України 18 січня 2018 року було проголошено вступну та резолютивну частини рішення. Рішення у повному обсязі було складено 23 січня 2018 року.
18 грудня 2017 року до Закарпатського окружного адміністративного суду звернулося з позовною заявою Мукачівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області (89600, Закарпатська область, Мукачівський район, м. Мукачево, вул. Миру, буд. 151Ж) до Колективного підприємства радгосп-заводу "Кальницький" (89633, Закарпатська область, Мукачівський район, с. Кальник, вул. Миру, буд. 27), якою просить суд стягнути з Колективного підприємства радгосп-заводу "Кальницький" на користь Мукачівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгової пенсії, відповідно до пунктів "б-з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" в сумі 2760,05 грн..
Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що пенсіонери ОСОБА_1 та ОСОБА_2 працювали у відповідача в шкідливих умовах праці повний робочий день на атестованому робочому місці, що дало їм право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах по Списку № 2 відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". За грудень 2017 року вищевказаним пенсіонерам було проведено виплату пільгових пенсій на суму 2760,05 грн.. Однак, відповідачем належного відшкодування сум виплачених пільгових пенсій не здійснено.
Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов до наступного висновку.
Процедура стягнення заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, а також відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначена в Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, що затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663 (пункт 1.2) (далі по тексту - Інструкція).
Відповідно до пункту 6.1 Інструкції, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Згідно пункту 6.4 Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Пунктом 6.5 Інструкції визначено, що розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.
Згідно з абзацом першим пункту 6.7 Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Судом встановлено, що 15 січня 2018 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду від позивача надійшла заява про долучення до матеріалів справи доказів щодо підтвердження виплати пенсій ОСОБА_1 та ОСОБА_2, однак такі судом не беруться до уваги, у зв'язку з наступним.
Відповідно до статті 79 частини 2 КАС України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.
У відповідності до статті 79 частини 8 КАС України, докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються , крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї. Позивач у своїй заяві жодним чином не обґрунтував неможливість подання таких доказів у вказаний строк з причин, що не залежали від нього.
Судом встановлено, що в матеріалах даної адміністративної справи відсутні будь-які докази, які б свідчили про виплату та доставку спірних пенсій пенсіонерам ОСОБА_1 та ОСОБА_2, що подані позивачем у відповідності до вимог КАС України.
Довідки про підтвердження фактичної виплати пільгової пенсії вищезазначеним пенсіонерам та витрати на виплату і доставку пільгової пенсії з підписом уповноважених осіб у матеріалах даної адміністративної справи також відсутні.
За таких обставин суд зазначає, що згідно матеріалів справи не можливо встановити в якому розмірі, яким чином та на яку суму наявна заборгованість у відповідача перед позивачем з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених по Списку № 2 за спірний період.
Відповідно до статті 79 частини 4 КАС України, якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.
Суд констатує, що станом на 18 січня 2018 року у матеріалах даної адміністративної справи відсутні будь-які заяви чи клопотання позивача щодо неможливості надати суду вищевказані докази чи причини з яких докази не можуть бути подані у зазначений строк.
Відповідно до статті 79 частини 8 КАС України, докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються , крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Вищевказані норми статті 79 КАС України є імперативними.
В зв'язку з вищенаведеним, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за відсутності позивача, оскільки неявка представника такого не перешкоджає розгляду справи та позовні вимоги щодо стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених по Списку 2 за спірний період в сумі 2760,05 грн. не підлягають задоволенню, в зв'язку з їх недоведеністю, що не перешкоджає позивачеві повторного звернення до суду у відповідності до вимог КАС України.
Відповідно до статті 9 частини 1 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Статтею 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
З урахуванням вищенаведеного суд дійшов висновку про необхідність відмови у задоволення позовних вимог Мукачівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області з мотивів недоведеності заявлених вимог.
Керуючись статтями 14 частиною 1, 242-246 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні позову Мукачівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області (89600, Закарпатська область, Мукачівський район, м. Мукачево, вул. Миру, буд. 151 Ж, код ЄДРПОУ 37857963) до Колективного підприємства радгосп-заводу "Кальницький" (89633, Закарпатська область, Мукачівський район, с. Кальник, вул. Миру, буд. 27, код ЄДРПОУ 00413742) про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені Розділом VII КАС України (пункт 15.5)).
СуддяС.Є. Гаврилко
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2018 |
Оприлюднено | 23.01.2018 |
Номер документу | 71723777 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Судова-Хомюк Наталія Михайлівна
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Судова-Хомюк Наталія Михайлівна
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Гаврилко С.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні