Ухвала
від 22.01.2018 по справі 766/1019/18
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/1019/18

н/п 1-кс/766/1156/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.01.2018 року м. Херсон

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря: ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ відділу розслідував кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури Херсонської області ОСОБА_4 , про проведення обшуку,

в с т а н о в и в :

Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням в якому просив: слідчого суддю Херсонського міського суду Херсонської області задовольнити клопотання, винести ухвалу та надати дозвіл ст. слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Херсонській області ОСОБА_3 , або ст. слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Херсонській області ОСОБА_5 , ст. слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Херсонській області ОСОБА_6 , ст. слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Херсонській області ОСОБА_7 , ст. слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Херсонській області ОСОБА_8 , ст. слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Херсонській області ОСОБА_9 , слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Херсонській області ОСОБА_10 , на проведення обшуку складських приміщень розташованих за адресою: м. Херсон, пров. Янтарний 1, які використовуються для здійснення господарської діяльності ТОВ «Таїс-Дістрибюшн» (код ЄДРПОУ 38351958), з метою відшукання та вилучення незаконно виготовлених підакцизних товарів у т.ч. алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку встановленого зразка, підроблених марок акцизного податку, сировини, фурнітури, обладнання для незаконного виготовлення підакцизних товарів, чорнових записів, що містять інформацію про виготовлення, придбання, зберігання та збут незаконного виготовлених підакцизних товарів, сировини, фурнітури, обладнання для їх виготовлення, первинних бухгалтерських документів, розрахункових документів щодо виготовлених та реалізованих підакцизних товарів, актів щодо зіпсованих, знищених, втрачених підакцизних товарів, документів щодо придбання обладнання, сировини, фурнітури для виготовлення підакцизних товарів, технічних засобів (у тому числі комп`ютерної техніки, носіїв інформації), які використовувались при здійсненні незаконної діяльності, грошових коштів, здобутих злочинним шляхом, банківських платіжних карток, а також інших предметів, документів і цінностей, які мають значення для встановлення істини у справі, а також тих, що заборонені в обігу, та можуть бути використані для виявлення інших злочинів.

Вказане клопотання вмотивоване тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32018230000000003 від 11.01.2018 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом незаконного виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів та за фактом використання при продажу (реалізації) підакцизних товарів (алкогольних напоїв) підроблених марок акцизного податку, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204, ч.1 ст.199 КК України.

Так, слідством встановлено, що до ГУ ДФС у Херсонській області надійшло звернення гр. ОСОБА_11 від 10.01.2018 №3/Л, в якому викладено інформацію щодо можливої реалізації фальсифікованої алкогольної продукції ТОВ «Таїс-Дістрибюшн» з торгово-складського приміщення за адресою: м. Херсон, пров. Янтарний, 1.

В ході допиту гр. ОСОБА_11 повідомив, що при вживані вина, виробництва ТОВ «Котовський вин завод» придбаного у торгово-складському приміщенні ТОВ «Таїс-Дістрибюшн» (код ЄДР 38351958) погіршувалося самопочуття (нудота, біль в животі), що може свідчити про збут неякісної алкогольної продукції.

Додатково за результатами розгляду заяви встановлено, що за вказаною у заяві адресою розміщено торгово-складські приміщення ТОВ «Таїс-Дістрибюшн» (код ЄДР 38351958). Зберігання алкогольної продукції здійснює за наявності довідки про внесення місця зберігання оптових партій алкогольних напоїв до Єдиного державного реєстру місць зберігання №15160113869.

Використовуючи інформаційні системи ГУ ДФС у Херсонській області «Акцизна марка» встановлено, що наданий заявником зразок алкогольної продукції (вино ТОВ «Котовський вин завод» м. Одеса, пров. Вознесенський) маркований маркою акцизного податку з реквізитами АВВП 15 АААЕ 000883 05/17 80,200 та марками акцизного податку з реквізитами: АВВП 15ААБВ 001292 08/17 80,200, АВВП 15 АААВ 001381 09/17 80,200 які не видавалася та не були використані виробником (замовником) ТОВ «Котовський вин завод» м. Одеса.

Згідно постанови Кабінету міністрів України від 27.12.2010 №1251 підприємства виробники та імпортери алкогольних напоїв та тютюнових виробів подають щомісячно до 10 числа територіальному органу ДФС попередню заявку-розрахунок про потребу в марках за їх видами.

Продаж марок вітчизняним виробникам алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється на підставі: довідки про сплату суми податку, яка розрахована за ставками для готової продукції; заявки-розрахунку кількості марок; звіту про-використання марок, придбаних у попередньому місяці, за затвердженою ДФС формою у двох примірниках, один з яких залишається у продавця марок, другий (з відміткою продавця) у виробника; копії платіжного документа на перерахування плати за марки з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення. Вищезазначені документи повинні відображатися в інформаційній системі ГУ ДФС у Херсонській області "Акцизна марка".

Також, відповідно до статті 226 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (Виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів) Маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об`ємних одиниць. Маркування вироблених в Україні алкогольних напоїв із вмістом спирту етилового до 8,5 відсотка об`ємних одиниць не здійснюється. Та вважаються такими, що немарковані алкогольні напої та тютюнові вироби з підробленими марками акцизного податку.

Так, встановлено, що за адресою: м. Херсон, пров. Янтарний, 1, у складських приміщеннях, які використовуються для здійснення господарської діяльності ТОВ «Таїс дістрибюшн», а також на не облікованих складах, які не внесені до загального обліку, здійснюється зберігання фальсифікованої алкогольної продукції, у т.ч. з підробленими марками акцизного податку та подальша її реалізація через клієнтурну мережу.

Згідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо об`єкта нерухомого майна №110282179 комплекс (земельна ділянка та споруди розміщені на ній) за адресою м. Херсон, пров. Янтарний, 1 належить на праві приватної власності: ТОВ «А» (код ЄДРПОУ 32266794), гр. ОСОБА_12 (ін.код НОМЕР_1 ), ПАТ ВКФ «Херсонвинпром» (код ЄДРПОУ 31881330), ПП «Відродження-Півдня» (код ЄДРПОУ 37839944), гр. ОСОБА_13 (ін.код НОМЕР_2 ), Антонівська селищна Рада (код ЄДРПОУ 35120831), ТОВ «Вест Ойл Груп» (34524327), ТОВ «Техліт» (код ЄДРПОУ 30668006), гр. ОСОБА_14 , ФОП ОСОБА_15 , гр. ОСОБА_16 (ін.код НОМЕР_3 ), гр. ОСОБА_17 (ін.код НОМЕР_4 ), гр. ОСОБА_18 (ін.код НОМЕР_5 ), гр. ОСОБА_19 (ін код НОМЕР_6 ), ПП «ПКЦ «Олександра» (код ЄДРПОУ 19228409)

Таким чином, є достатні підстави вважати, що за адресою: м. Херсон, пров. Янтарний, 1 у складських приміщеннях, які використовуються для здійснення господарської діяльності ТОВ «Таїс-Дістрибюшн» можуть зберігатися незаконно виготовлені підакцизні товари, підроблені марки акцизного податку, сировина, фурнітура, обладнання для незаконного виготовлення підакцизних товарів, чорнові записи, що містять інформацію про виготовлення, придбання, зберігання та збут незаконного виготовлених підакцизних товарів, сировини, фурнітури, обладнання для їх виготовлення, первинні бухгалтерські документи, розрахункові документи щодо виготовлених та реалізованих підакцизних товарів, документи щодо придбання обладнання, сировини, фурнітури для виготовлення підакцизних товарів, технічні засоби (у тому числі комп`ютерна техніка, носії інформації), які використовувались при здійсненні незаконної діяльності, грошові кошти, здобуті злочинним шляхом, банківські платіжні картки, а також інші предмети, документи і цінності, які мають значення для встановлення істини по справі.

Перелічені документи та речі необхідні для використання під час призначення та проведення експертиз, пред`явленні при проведенні слідчих дій, у т.ч. допитах, у даному кримінальному провадженні, встановлення осіб, які задіяні у вказаній протиправній діяльності. Документи, речі та їх зміст мають значення у провадженні, як речові докази у справі. При цьому їх необхідно вилучити, так як зміст та реквізити документів необхідно дослідити під час проведення відповідних судово експертиз, щодо правочинності їх походження.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити.

Вивчивши матеріали клопотання, заслухавши пояснення слідчого слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Частиною 5 ст. 234 КПК України передбачено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Слідчим суддею встановлено, що клопотання слідчого не конкретизоване, оскільки він не зазначає в якому саме приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , планується провести обшук, оскільки згідно наданої Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, за вказаною адресою розташовано декілька приміщень, які належать різним особам та мають різне цільове призначення.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 131, 132, 234, 235, 369372, 395 КПК України, слідчий суддя

у х в а л и в :

В задоволенні клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ відділу розслідував кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури Херсонської області ОСОБА_4 , про проведення обшуку відмовити за необґрунтованістю.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяОСОБА_1

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення22.01.2018
Оприлюднено12.06.2023
Номер документу71726650
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —766/1019/18

Ухвала від 01.02.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 25.01.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

Ухвала від 22.01.2018

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Радченко Г. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні