Ухвала
від 11.01.2018 по справі 760/28704/17
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №1- кс/760/504/18

760/28704/17

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 січня 2018 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання сторони кримінального провадження старшого слідчого Солом`янського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором Київської місцевої прокуратури №9 ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017100090012975 від 08.11.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 171 КК України,-

в с т а н о в и в:

До слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого Солом`янського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ) код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , шляхом зняття копій інформації, а саме податкової звітності форми 1-дф, поданої ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 за 1-й, 2-й, 3-й та 4-й квартали 2017 року.

Також, слідчий просив проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки наявні достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів.

Суд визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки слідчим було доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.

В судове засідання слідчий не з`явився. До суду надійшло клопотання від слідчого СВ Солом`янського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_5 про розгляд клопотання без її участі. Клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

З матеріалів клопотання вбачається, що Солом`янським управлінням поліції ГУ НП у місті Києві проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного 08.11.2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017100090012975, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 171 КК України.

Обґрунтовуючи клопотання, слідчий зазначив, що досудовим розслідуванням встановлено, що 07.11.2017 року, приблизно о 19 год. 50 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , біля терміналу « ІНФОРМАЦІЯ_1 », невстановлені особи умисно перешкоджали законній професійній діяльності журналістів.

Також, слідчий зазначив, що під час досудового розслідування встановлено, що до вчинення зазначеного кримінального правопорушення можуть бути причетні працівники ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

При цьому, слідчий вказує, що вивченням відкритих Реєстрів підприємств та фізичних осіб, котрим видана ліцензія на провадження охоронної діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не виявлено. Додатковим вивченням виявлено діючу ліцензію на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » № НОМЕР_3 від 18.05.2015 року, директором в якій зазначено ОСОБА_6 .

Враховуючи те, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи, доступ до яких планується отримати, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема, підтвердження порушення посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » вимог законодавства у сфері охоронної діяльності та підтвердження наявності в штаті ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » осіб, які можуть бути причетними до вчинення кримінального правопорушення, а також встановлення інших осіб, що можуть бути причетними до вчинення кримінального правопорушення, а також можуть бути доказами у кримінальному провадженні, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, слідчий просить надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ) код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .

Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 1 ст. 164 КПК України, в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів, зокрема, має бути зазначено прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи або найменування юридичної особи, які мають надати тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно вимог п. 4 ст. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні зазначаються, зокрема, підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.

Враховуючи те, що слідчим не доведено наявність достатніх підстав вважати та не підтверджено належними доказами, що речі і документи, доступ до яких необхідно отримати, перебувають у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, слідчий суддя приходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 166, 309, 369-372 КПК України, суд -

у х в а л и в:

В задоволенні клопотання старшого слідчого Солом`янського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором Київської місцевої прокуратури №9 ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017100090012975 від 08.11.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 171 КК України - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення11.01.2018
Оприлюднено27.02.2023

Судовий реєстр по справі —760/28704/17

Ухвала від 11.01.2018

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кізюн Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні