ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
22.01.2018Справа № 910/21894/17
за позовом ОСОБА_1
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАМІР"
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_6
про зобов'язання вчинити дії з державної реєстрації змін в установчі документи
Суддя Картавцева Ю.В.
Представники сторін: згідно з протоколом судового засідання
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАМІР" про зобов'язання вчинити дії з державної реєстрації змін в установчі документи.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач як учасник відповідача вийшов зі складу учасників відповідача, однак останнім не вчинено дій по вчиненню дій щодо реєстрації змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо складу учасників відповідача.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.12.2017 порушено провадження у справі №910/21894/17, залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_6 та призначено розгляд справи на 27.12.2017.
15.12.2017 набув чинності Закон України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів № 2147-VIII від 03.10.2017, яким Господарський процесуальний кодекс України викладено у новій редакції. У відповідності до пункту 9 частини 1 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України справи у судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких порушено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Статею 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до пункту 3 ч. 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій).
Зважаючи на те, що спір у справі виник з корпоративних правовідносин, суд приходить до висновку, що справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
Згідно з приписами статті 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
На виконання наведених приписів процесуального закону, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання у справі та встановити сторонам строки для подання ними документів на підтвердження своєї правової позиції в даному спорі.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.12.2017 ухвалено здійснювати розгляд справи №910/21894/17 у порядку загального позовного провадження, підготовче засідання у справі призначено на 22.01.2018.
29.12.2017 до відділу діловодства суду від Печерської районної в місті Києві державної адміністрації надійшли копії матеріалів реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАМІР".
У судове засідання з'явився представник позивача, представники відповідача та третьої особи у судове засідання не з'явились, про поважність причин неявки не повідомили, про час та місце судового засідання були повідомлені.
У судовому засіданні 22.01.2018 представник позивача подав клопотання про витребування доказів, згідно з яким просив направити до Управління Державної міграційної служби України у Київській області ухвалу суду із вимогою надати відомості щодо адреси реєстрації громадянина Арабської республіки Єгипет ОСОБА_6, № паспорту НОМЕР_2, виданий у м. Єгипет 12.09.2005, посвідчення на постійне проживання в Україні НОМЕР_3, видане 14.04.2016, ІПН НОМЕР_1.
Дане клопотання, зокрема, обґрунтоване тими обставинами, що ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.12.2017 зобов'язано позивача надіслати на адресу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_6 позовну заяву з додатками, однак, за наявними відомостями щодо адреси місцезнаходження третьої особи поштова кореспонденція не отримується, тоді-як такі відомості є персональними даними про особу, тобто є конфіденційною інформацією, що охороняється законом. За наведених обставин, позивач зазначає, що він позбавлений можливості належним чином виконати вимоги ухвали суду від 27.12.2017.
Розглянувши вказане клопотання, суд зазначає наступне.
Згідно з ч.ч. 2 та 3 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.
За змістом ст. 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Так, оскільки клопотання про витребування доказів обґрунтоване неможливістю виконання позивачем вимог ухвали суду щодо направлення копії позову з додатками третій особі (а саме вручення третій особі за місцезнаходженням останньої), клопотання позивача є обґрунтованим, у зв'язку з чим суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача про витребування доказів.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 81, ст.ст. 183, 202, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Витребувати від Управління Державної міграційної служби України у Київській області (вул. Петропавлівська, 11, м. Київ, 04073) відомості щодо адреси реєстрації громадянина Арабської республіки Єгипет ОСОБА_6, № паспорту НОМЕР_2, виданий у м. Єгипет 12.09.2005, посвідчення на постійне проживання в Україні НОМЕР_3, видане 14.04.2016, ІПН НОМЕР_1.
2. Підготовче засідання відкласти на 13.02.18 о 15:00 год. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького 44-Б, зал судових засідань № 21 . Повідомити сторін та третю особу, що їх явка в судове засідання є обов'язковою.
3. Запропонувати позивачу подати до суду відповідь на відзив , а відповідачу - заперечення протягом 5 (п'яти) днів з дня отримання відзиву чи відповіді на відзив. У випадку подання відповіді на відзив / заперечень - подати суду докази надіслання (надання) їх та доданих до них доказів іншим учасникам справи.
4. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/
5. Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та не підлягає оскарженню.
Суддя Ю.В. Картавцева
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/csz/
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2018 |
Оприлюднено | 24.01.2018 |
Номер документу | 71737159 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Картавцева Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні