ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
22 січня 2018 року м. Київ № 826/823/18
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шрамко Ю.Т., ознайомившись із позовною заявою та доданими матеріалами Товариства з обмеженою відповідальністю ЮВК-АГАТ до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва, (також далі - суд) , надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю ЮВК-АГАТ , (далі - позивач, ТОВ ЮВК-АГАТ ) , до Міністерства внутрішніх справ України, (також далі - відповідач) , в якій позивач просив:
- визнати протиправними дії відповідних посадових осіб Міністерства внутрішніх справ України в частині утримання та не повернення ТОВ ЮВК-АГАТ , код за ЄДРПОУ 31457782, пломбіратора ТОВ ЮВК-АГАТ для маркування ювелірних виробів з дорогоцінним камінням з шифром КАЕ;
- зобов'язати відповідних посадових осіб Міністерства внутрішніх справ України повернути ЮВК-АГАТ , код за ЄДРПОУ 31457782, пломбіратор ТОВ ЮВК-АГАТ для маркування ювелірних виробів з дорогоцінним камінням з шифром КАЕ;
- стягнути з Міністерства внутрішніх справ України на користь ТОВ ЮВК- АГАТ , код за ЄДРПОУ 31457782, матеріальну шкоду у розмірі 20000,00 грн.;
- зобов'язати керівника Київської місцевої прокуратури № 7 ОСОБА_4, прокурора відділу процесуального керівництва Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України ОСОБА_1 та прокурора прокуратури м. Києва ОСОБА_2 припинити вимагати хабар з ОСОБА_3, директора та власника ТОВ ЮВК-АГАТ за повернення пломбіратора ТОВ ЮВК-АГАТ для маркування ювелірних виробів з дорогоцінним камінням з шифром КАЕ.
Так, згідно з п.п. 3, 5 ч. 1, ч. 2 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, (далі - КАС України) , суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до п.п. 2, 4, 5 ч. 5, ч. 6 ст. 160, ч.ч. 3, 4 ст. 161 КАС України, в позовній заяві зазначається, зокрема: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника.
До позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4, ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", (далі - Закон) , за подання юридичною особою до адміністративного суду адміністративного позову:
- майнового характеру справляється судовий збір у розмірі: 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі: 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до норм Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", із 01 січня 2018 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1762,00 грн.
Суд зазначає, що позовна заява містить одночасно майнову та 2 немайнові вимоги, а тому, з урахуванням п. 13 ч. 2 ст. 3 Закону, судовий збір за подання до суду вказаної позовної заяви складає 3524,00 грн. (1762 х 2 = 3524,00).
Поряд з цим, у ході ознайомлення із позовною заявою судом виявлено, що вона подана без додержання вимог, встановлених в ст.ст. 160, 161 КАС України, а саме:
- у позовній заяві не зазначено: реєстраційний номер облікової картки платника податків представника позивача за його наявності або номер і серію паспорта; ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
- позовні вимоги заявлено також до керівника Київської місцевої прокуратури № 7 ОСОБА_4, прокурора відділу процесуального керівництва Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України ОСОБА_1 та прокурора прокуратури м. Києва ОСОБА_2, при цьому, відомостей згідно з вимогами п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, позовна заява не містить;
- до позовної заяви не додано жодних доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги;
- до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору та докази повноважень представника позивача.
Поряд з цим, позивачем заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 133 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Разом з тим, позивачем не зазначено, а в матеріалах справи відсутні належні докази на підтвердження майнового стану позивача та неможливості сплати судового збору, а тому суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Згідно з ч.ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Крім того, відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З позовної заяви вбачається, що позивач дізнався про порушення своїх прав 30 липня 2010 року, проте, з даним адміністративним позовом звернувся до суду лише 15 січня 2018 року, тобто з пропуском встановленого шестимісячного строку звернення до суду.
При цьому, суд звертає увагу, що жодних доказів поважності причин пропуску такого строку та заяви про його поновлення позивачем до позовної заяви не додано.
Згідно з ч. 1 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
З урахуванням викладеного суд прийшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду: належним чином оформленої позовної заяви разом із її копіями відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб; доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги; оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 3524,00 грн. на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі міста Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача - ГУ ДКСУ у місті Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31218206784007, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу "Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва, код ЄДРПОУ 34414689"; заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду із зазначенням поважності причин такого пропуску та доданням відповідних доказів на підтвердження зазначеного.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 122, 123, 160, 161, 168, 169, 171, 241-243, 248 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ЮВК-АГАТ до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.
2. Надати позивачу десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду:
- належним чином оформленої позовної заяви разом із її копіями відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб;
- доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги;
- оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 3524,00 грн. на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі міста Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача - ГУ ДКСУ у місті Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31218206784007, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу "Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва, код ЄДРПОУ 34414689";
- заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду із зазначенням поважності причин такого пропуску та доданням відповідних доказів на підтвердження зазначеного.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя Ю.Т. Шрамко
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2018 |
Оприлюднено | 24.01.2018 |
Номер документу | 71764747 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Шрамко Ю.Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні