Ухвала
від 24.01.2018 по справі 622/733/17
ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЄДРПОУ 02893870, вул.Центральна, 13, смтЗолочів, Харківська область, 62203,

inbox@zl.hr.court.gov.ua, тел./факс (05764) 5-25-96

Справа № 622/733/17

Провадження № 2/622/81/2018

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про залишення позовної заяви без руху

24 січня 2018 року смт. Золочів

Суддя Золочівського районного суду Харківської області Кочнєв О.В., розглянувши в приміщенні суду в смт. Золочів Харківської області позовну заяву ОСОБА_1 до Олександрівської сільської ради Золочівського району Харківської області про визнання права власності у порядку спадкування за законом,

ВСТАНОВИВ:

20.07.2017 року позивач звернулася до суду із позовною заявою, в якій просить визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування після померлого 06 липня 2008 року чоловіка ОСОБА_2 на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що розташований за адресою: Харківська область, Золочівський район, с.Олександрівка, вул. Серпнева, буд. 7 та на земельну ділянку загальною площею 0,51 га (з яких 0,11 га - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та 0,40 га - для ведення особистого підсобного господарства), що належав померлому згідно державного акту на право приватної власності на землю, виданого на підставі рішення VIII сесії XXII скликання Олександрівської сільської ради від 22.02.1996 року.

При надходженні вказаної заяви справа не була розподілена у зв'язку з відсутністю у суді суддів, уповноважених на здійснення правосуддя.

Указом Президента України №443/2017 від 29.12.2017 року Про призначення та тимчасове переведення суддів суддя Кочнєв О.В. був переведений шляхом відрядження на посаду судді Золочівського районного суду Харківської області строком до шести місяців.

05.01.2018 року суддя Кочнєв О.В. приступив до виконання посадових обов'язків, справа була розподілена судді Кочнєву О.В. 10.01.2018 року.

Розгляд справи здійснюється за першої фізичної можливості суду розглянути справу по суті у зв'язку з великим навантаженням на суддю.

При вирішенні питання щодо подальшої долі справи суд виходить з наступного.

15.12.2017 року з початком роботи Верховного суду набрала чинності нова редакція Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі п.1 розділу 6 Прикінцеві положення Закону України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів №2147 від 03.10.2017 року.

В той же час згідно з п.11 ч.1 розділу ХІІІ Перехідні положення нової редакції Цивільного процесуального кодексу України заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цієї редакції Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Таким чином, щодо процесуального порядку розгляду вказаної заяви (строки, порядок розгляду, норми ЦПК, тощо), суддя використовує норми нової редакції ЦПК України, а щодо форми та змісту позовної заяви норми редакції ЦПК України, яка діяла до 14.12.2017 року включно.

Ознайомившись із вказано позовною заявою, вважаю, що вона повинна бути залишена без руху, виходячи з наступного.

Не заперечуючи право позивача на звернення до суду щодо визнання права власності на спірний будинок, її позовні вимоги в частині визнання права власності на земельну ділянку з кадастровим номером №6322680500:02:000:0416 загальною площею 0,5100 га не грунтуються на законі, оскільки вони в частині вказаного нерухомого майна не отримували відмову державного нотаріуса Золочівської державної нотаріальної контори ГТУЮ у Харківській області в оформленні спадкових прав на підставі постанови від 16.05.2017 року за №1124/02-31. В даному випадку, враховуючи наявність кадастрового номеру у земельної ділянки у позивача є всі підстави для оформлення вказаного спадкового майна в адміністративному порядку шляхом подання відповідної заяви до відповідного державного нотаріуса, який оформлював спадкову справу після померлого ОСОБА_2, тобто існує чітко визначений досудовий порядок розгляду заяви позивача в цій частині, а відповідно відсутні підстави для розгляду заяви в цій частині в судовому порядку. При цьому в разі отримання відмови нотаріуса в оформленні вказаного спадкового права на земельну ділянку і оформлення такої відмови відповідною постановою, у позивачів буде підстава для звернення до суду, однак на даний час такої підстави немає.

До того ж позивачі в порушення вимог ст.4 ЗУ По судовий збір не сплатили за відповідні позовні вимоги по земельній ділянці, при цьому намагаючись ввести суддю в оману щодо її вартості, оскільки наданий позивачем витяг щодо грошової оцінки земельної ділянки стосується виключно частини земельної ділянки розміром 0,11 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських споруд та будівель і вартість якої визначена як 130493,00 грн., що разом із інвентаризаційною вартістю будинку у розмірі 131877,00 грн. і складає ціну позову, визначену позивачем у розмірі 262370,00 грн. Однак при цьому позивач не надала грошової оцінки частини земельної ділянки розміром 0,40 га із цільовим призначенням для ведення особистого підсобного господарства, при цьому зазначила вказану вимогу у прохальній частині своєї заяви, що вказує нате, що судовий збір за поданням позовної заяви із визначеними вимогами не був сплачений у повному обсязі. Вирахувати вказаний розмір позивач може самостійно на підставі відповідної довідки відділу Держгеокадастру у Золочівському районі ГУ Держгеокадастру у Харківській області що вартості такого розміру земельної ділянки, після чого позивач повинна самостійно обрахувати загальний розмір судового збору, додавши до вже визначеної ціни позову вартість не облікованої частини земельної ділянки. Визначити вартість щодо вказаних позовних вимог самостійно суд позбавлений можливості, а позивачі мають таку можливість при отриманні відповідної довідки відділу Держгеокадастру.

Таким чином, для усунення зазначених вимог позивачів, суду повинні бути надані дві уточненні позовні заяви з наданням зазначеної в даній ухвалі суду відмови нотаріуса в оформленні спадкових прав на земельні ділянки та сплати відповідного розміру судового збору на підставі довідки відділу Держгеокадастру або шляхом виключення вимог щодо визнання права власності на земельну ділянку із позовної заяви із залишенням позову в частині, що стосується спірного житлового будинку з правом звернутися до суду із заявою про повернення надміру сплаченого судового збору. До того часу позовна заява не відповідає вимогам діючого законодавства, а тому відсутні підстави для відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Олександрівської сільської ради Золочівського району Харківської області про визнання права власності у порядку спадкування за законом залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків на протязі десяти днів з дня отримання даної ухвали Золочівського районного суду Харківської області.

У разі усунення недоліків заяви в зазначений строк заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявникові.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Золочівського районного суду Харківської області: ОСОБА_3.

СудЗолочівський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення24.01.2018
Оприлюднено25.01.2018
Номер документу71777389
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —622/733/17

Ухвала від 03.04.2018

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Кочнєв О. В.

Рішення від 03.04.2018

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Кочнєв О. В.

Ухвала від 03.04.2018

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Кочнєв О. В.

Ухвала від 06.03.2018

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Кочнєв О. В.

Ухвала від 06.02.2018

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Кочнєв О. В.

Ухвала від 24.01.2018

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Кочнєв О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні