2-о/130/19/2018
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
25.01.2018 р. м. Жмеринка
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Заярний А.М., отримавши заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи: Тарасівська сільська рада Жмеринського району Вінницької області, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про встановлення факту, що має юридичне значення, -
ВСТАНОВИВ:
24.01.2018 року заявник ОСОБА_1 звернулась до Жмеринського міськрайонного суду з цією заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, вказавши заінтересованими особами: Тарасівську сільську раду Жмеринського району Вінницької області, ОСОБА_2, ОСОБА_3. В поданій до суду заяві заявник просила встановити факт її проживання однією сім'єю з її матір'ю ОСОБА_4, яка померла 20.07.2015 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
А тому при вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що заяву подану без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177, 318 ЦПК України.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, відповідно до ст. 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт, докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Відповідно до ст. 95 ЦПК України письмові докази подають в оригіналі або в належним чином посвідченій копії. Позивач, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), має зазначити наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Позивач підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Вказана вимога заявником ОСОБА_1 в поданій заяві не виконана, адже письмові докази додані до заяви в копіях, які належним чином не посвідчені та не зазначено де знаходяться оригінали письмових доказів.
Згідно вимог ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву (заяву) подано без додержання вимог ст.175 і 177 ЦПК України, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви (заяви) постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. 2 ст. 185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищезазначене дану заяву слід залишити без руху, надавши ОСОБА_1 строк п'ять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху для усунення вищезазначених недоліків заяви в спосіб: надання суду, у відповідності до кількості сторін у справі, належним чином засвідчених копій доказів (в порядку, встановленому чинним законодавством) із зазначенням на кожній з них про підтвердження відповідності копії поданого письмового доказу відповідному оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Керуючись ст.ст. 185, 260 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи: Тарасівська сільська рада Жмеринського району Вінницької області, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без руху, надавши заявнику строк тривалістю п'ять днів з дня отримання ухвали для усунення недоліків.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.М. Заярний
Ухвала підписана 25.01.2018
Суд | Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2018 |
Оприлюднено | 25.01.2018 |
Номер документу | 71780633 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Заярний А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні