Справа №167/1467/17
Провадження №2/167/18/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.01.2018 року Рожищенський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Сіліча І.І.,
при секретарі - Ісаковій Н.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Рожище справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 міської ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно,-
В С Т А Н О В И В:
09 листопада 2017 року позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися в суд з позовом до ОСОБА_3 міської ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно, обгрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що вони є спадкоємцями за законом по 1/2 частці МПП Волинь , що знаходиться в м.Рожище по вул. Гагаріна, 47А, Рожищенського району Волинської області. Дане спадкове майно належало на праві власності їхньому батьку ОСОБА_4, який помер 24.02.2017 року. Спадщину після смерті батька позивачі прийняли шляхом звернення до нотаріуса за видачею їм свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. Постановою нотаріуса відмовлено у вчиненні нотаріальної дії у зв'язку з відсутністю даних про розмір частки статутного капіталу МПП Волинь . Просять визнати за ними право власності по 1/2 частки МПП Волинь , що знаходиться в м.Рожище по вул. Гагаріна, 47А, Рожищенського району Волинської області, як на спадкове майно за законом після смерті батька ОСОБА_4, який помер 24.02.2017 року.
В судове засідання позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 не з'явилися, 05.12.2017 року та 23.01.2018 року ними подано до суду заяви, в яких просять справу слухати у їх відсутності, заявлені позовні вимоги підтримують в повному обсязі, просять їх задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_3 міської ради в судове засідання не з'явилася, 11.12.2017 року подано клопотання, просить розгляд справи проводити у її відсутності, позовні вимоги визнає.
Тому суд ухвалив провести судовий розгляд справи у відсутності сторін.
У зв'язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Відповідно до пункту 9 розділу ХІІІ Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України, в редакції Закону № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року, який діє з 15.12.2017 року, справи у судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядають за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Згідно з ч. 3 ст. 3 ЦПК України, в редакції Закону № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року, провадження в цивільних справах здійснюються відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
У зв'язку з цим справа підлягає розгляду в порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України від 18 березня 2004 року, в редакції Закону № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року, який діє з 15.12.2017 року.
Відповідно до п.4, 5 Перехідних положень Цивільного кодексу України Цивільний кодекс України застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності. Щодо цивільних відносин, які виникли до набрання чинності Цивільним кодексом України, положення цього Кодексу застосовуються до тих прав і обов'язків, що виникли або продовжують існувати після набрання ним чинності. Правила книги шостої Цивільного кодексу України застосовуються також до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим Кодексом.
Так-як спірні правовідносини виникли до набрання чинності внесених до ЦК України змін, редакція якого діє з 15.12.2017 року, то на думку суду при їх вирішенні слід керуватися законодавством, яке діяло на момент виникнення цих правовідносин.
Відповідно до ч.1 ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ч.1 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Згідно ч.1 ст.1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
В судовому засіданні встановлено, що засновником МПП Волинь , код ЄДРПОУ 13344451, що знаходиться в м.Рожище по вул. Гагаріна, 47А, Рожищенського району Волинської області є ОСОБА_4, який помер 24.02.2017 року, що стверджується свідоцтвом про смерть (а.с.16), витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 20.10.2017 року № 23191437 (а.с.17-19).
Згідно ч.2 ст.1269 ЦК України якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтва про право на спадщину видається на ім'я кожного з них, із зазначенням імені та частки у спадщині інших спадкоємців.
Спадщину після смерті батька ОСОБА_4 прийняли його діти ОСОБА_1, ОСОБА_2 відповідно до вимог ст.1217, ч.1 ст. 1269 ЦК України, шляхом звернення до нотаріуса у встановлений законом термін із заявами про видачу їм свідоцтва про право на спадщину за законом, що стверджується свідоцтвами про народження (а.с. 9, 14), свідоцтвами про одруження (а.с.10, 15).
Згідно постанов ОСОБА_3 державної нотаріальної контори про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 31.10.2017 року № 659/02-31, № 658/02-31 позивачам відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом (на 1/2 частку), в зв'язку з відсутністю даних про розмір частки статутного капіталу малого приватного підприємства Волинь , що знаходиться в м.Рожище по вул. Гагаріна, 47А, Рожищенського району Волинської області, засновником якого є померлий ОСОБА_4 (а.с.20, 21).
Згідно висновку про вартість об'єкта оцінки фізичної ТзОВ Волинське агенство нерухомості від 01.11.2017 року ринкова вартість малого приватного підприємства Волинь , що знаходиться в м.Рожище по вул. Гагаріна, 47А, Рожищенського району Волинської області становить 95691 грн. / приміщення кузні - 22350.00 грн./(а.с. 22-24), /приміщення реммайстерні № 2 - 73341.00 грн./ (а.с.25-27).
Згідно довідки ОСОБА_3 міської ради Волинської області від 08.11.2017 року № 1147/02-25/2-17 за адресою: м.Рожище, вул.Гагаріна, 22/7 разом із спадкодавцем ОСОБА_4 проживала та була зареєстрована колишня дружина ОСОБА_5 (а.с.28).
З копії спадкової справи ОСОБА_3 державної нотаріальної контори Волинської області № 40/2017 від 25.04.2017 року до майна померлого 24.02.2017 року ОСОБА_4 (а.с.38-41) вбачається, що ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися із заявами 25.04.2017 року про видачу їм свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті батька ОСОБА_4. Інших спадкоємців за законом не має.
Відповідно до ст.ст. 12, 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч.1 ст.13 Цивільно-процесуального кодексу України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що оскільки позивачі є спадкоємцями за законом, звернулися до нотаріуса за видачею їм свідоцтва про право на спадщину за законом на нерухоме майно, відсутні дані про розмір частки статутного капіталу малого приватного підприємства Волинь , тому позов слід задовольнити і визнати за ними право власності по 1/2 частці МПП Волинь , що знаходиться в м.Рожище по вул. Гагаріна, 47А, Рожищенського району Волинської області, як на спадкове майно за законом після смерті батька ОСОБА_4, який помер 24.02.2017 року.
Керуючись ст.ст. 3, 12, 13, 81, 141, 247, 265, 268, 269, 272, 273, 351, 352, 354, 355 ЦПК України, ст.ст. 1217, 1223, 1269, 1297 ЦК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 міської ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителькою м.Рожище, вул. Куліша, 109, Рожищенського району, Волинської області, ІНН НОМЕР_1, право власності на 1/2 частку МПП Волинь , код ЄДРПОУ 13344451, що знаходиться в м.Рожище по вул. Гагаріна, 47А, Рожищенського району Волинської області, як на спадкове майно за законом після смерті батька ОСОБА_4, який помер 24.02.2017 року.
Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителькою м.Дубно, вул. Тургенєва, 3А, Рівненської області, ІНН НОМЕР_2, право власності на 1/2 частку МПП Волинь , код ЄДРПОУ 13344451, що знаходиться в м.Рожище по вул. Гагаріна, 47А, Рожищенського району Волинської області, як на спадкове майно за законом після смерті батька ОСОБА_4, який помер 24.02.2017 року.
Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до апеляційного суду Волинської області шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу ХІІІ Перехідні положення Цивільного процесуального кодексу України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Рожищенський районний суд Волинської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо рішення за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua
Суддя Рожищенського районного суду І.І.Сіліч
Суд | Рожищенський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2018 |
Оприлюднено | 25.01.2018 |
Номер документу | 71790494 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Рожищенський районний суд Волинської області
Сіліч І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні