Справа № 277/1009/17
Номер рядка звіту 46
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
"23" січня 2018 р. смт. Ємільчине
Ємільчинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Заполовського В.В.
за участю секретаря Лук'янчук Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні відповідно до вимог ст. 247 ч. 2 ЦПК України без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Балтік ЛТД про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення заборгованості по орендній платі
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду з вказаним позовом та просила постановити рішення, яким розірвати договір оренди земельних ділянок площею 0,37 га. та 2,58 га., укладені між ОСОБА_1 та ТОВ Балтік ЛТД ; зобов'язати ТОВ Балтік ЛТД повернути ОСОБА_1 у користування земельні ділянки площею 0,37 га. та 2,58 га.; стягнути з ТОВ Балтік ЛТД на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору в сумі 640 грн. 00 коп.
В обґрунтування позову позивач зазначає, що є власником двох земельних ділянок площею 0,3700 га. кадастровий № 1821786000:05:000:0492 та 2,5800 га. кадастровий № 182186000:05:000:0029, які знаходяться на території Сербо-Слобідської сільської ради Ємільчинського району Житомирської області, що підтверджується державним актом про право власності на земельні ділянки.
02.12.2015 року позивач та ТОВ Балтік ЛТД в особі керівника ОСОБА_2 уклали договір оренди вищевказаних земельних ділянок терміном на 7 років, який починає діяти з моменту його державної реєстрації.
18.12.2015 року дані договори були зареєстровані в державному реєстрі.
Відповідно до умов договору орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у розмірах 104,12 грн. та 703,13 грн. та у строк до 31 грудня поточного року.
У період з 2015 року по 2017 рік відповідач жодного разу розрахунку не провів.
Внаслідок невиконання умов договору відповідачем, а саме несплата орендної плати, договір має бути розірваний, так як для цього є необхідні законом підстави.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву, в якій просив розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити. Також вказав, що не заперечує проти винесення заочного рішення.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 8 ст. 128 ЦПК України, днем вручення судової повістки є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
В судове засідання відповідач повторно не з'явився, про дату, час та місце слухання справи був повідомлена судовими повістками, які повернулись на адресу суду без вручення з відміткою за закінченням терміну зберігання, причини неявки суду не повідомив та не надіслав до суду заяву про розгляд справи без його участі.
З-за таких обставин, суд ухвалює рішення на підставі наявних у справі доказів при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст.ст. 223, 280 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 власником двох земельних ділянок площею 0,3700 га. кадастровий № 1821786000:05:000:0492 та 2,5800 га. кадастровий № 182186000:05:000:0029, які знаходяться на території Сербо-Слобідської сільської ради Ємільчинського району Житомирської області, що підтверджується державним актом про право власності на земельні ділянки № 298683 від 06.07.2006 року. (а.с. 5).
02.12.2015 року між ОСОБА_1 та ТОВ Балтік ЛТД в особі керівника ОСОБА_2 був укладений договір оренди вищевказаних земельних ділянок терміном на 7 років, який починає діяти з моменту його державної реєстрації, тобто з 18.12.2015 року. (а.с. 6-9).
Відповідно до умов договору орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у розмірах 104,12 грн. та 703,13 грн. та у строк до 31 грудня поточного року.
У період з 2015 року по 2017 рік відповідач жодного разу розрахунку не провів, що підтверджується відомістю з інформаційного фонду Державного реєстру фізичних осіб ДФС України про суми виплачених доходів та утриманих податків № 9146/081 від 09.10.2017 року. (а.с. 12).
Відповідно до ст. 13 Закону України Про оренду землі , договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Згідно із ст. 16 Закону України Про оренду землі , укладення договору оренди земельної ділянки із земель приватної власності здійснюється за згодою орендодавця та особи, яка згідно із законом вправі набувати право оренди на таку земельну ділянку.
Відповідно до п. 39 Договору оренди земельної ділянки, за рішенням суду на вимогу однієї із сторін внаслідок невиконання другою стороною обов'язків дія договору припиняється шляхом його розірвання.
У відповідності до вимог ст. 32 Закону України Про оренду землі , на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених ст.ст. 24, 25 цього Закону та умовами договору.
Відповідно до ст. 24 Закону України Про оренду землі , орендодавець має право вимагати від орендаря: використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди; дотримання екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів, додержання державних стандартів, норм і правил; дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються; своєчасного внесення орендної плати.
Орендодавець зобов'язаний: передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди; при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки; не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою; відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов'язані з поліпшенням стану об'єкта оренди, яке проводилося орендарем за згодою орендодавця; попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об'єкта оренди.
Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого надавати органу доходів і зборів за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний орган доходів і зборів про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.
Згідно із вимогами ст. 25 Закону України Про оренду землі , орендар земельної ділянки має право: самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі; за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження; отримувати продукцію і доходи; здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.
Орендар земельної ділянки зобов'язаний: приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку; виконувати встановлені щодо об'єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі; дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення; у п'ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної або комунальної власності надати копію договору відповідному органу доходів і зборів.
Згідно із вимогами ч. 1 ст. 368 ЦК України, договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Відповідно до ч. 2 ст. 651 ЦК України, договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Відповідно до ст. 15 Закону України Про оренду землі , істотними умовами договору оренди землі є: об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін; умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки.
Беручи до уваги вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються належними доказами та підлягають задоволенню, оскільки судом встановлено, що відповідач користується орендованими земельними ділянками, однак не сплачує позивачу орендну плату.
Підлягає стягненню з відповідача на користь позивача судовий збір.
На підставі наведеного, ст.ст. 368, 651 ЦК України, керуючись ст.ст. 141, 223, 247, 258, 259, 263-265, 280, 284, 287 ЦПК України, ст. 13, 15, 16, 24, 25, 32 Закону України Про оренду землі суд
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Балтік ЛТД про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення заборгованості по орендній платі - задовольнити.
Розірвати договори оренди земельних ділянок площею 0,37 га. та 2,58 га. кадастрові № 1821786000:05:000:0492 та № 182186000:05:000:0029 відповідно, укладені 02 грудня 2015 року між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю Балтік ЛТД (код ЄДРПОУ 40066004) в особі ОСОБА_2.
Зобов'язати ТОВ Балтік ЛТД повернути ОСОБА_1 у користування земельні ділянки площею 0,37 га. та 2,58 га. кадастрові № 1821786000:05:000:0492 та № 182186000:05:000:0029 відповідно.
Стягнути з ТОВ Балтік ЛТД , яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (ф ПАТ Пумб в м. Донецьк, МФО 334851, рахунок НОМЕР_1, ЄДРПО 40066004) на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_2, витрати по сплаті судового збору в сумі 640 грн. 00 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте Ємільчинським районним судом Житомирської області за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом 20 днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, вставленому Цивільним-процесуальним кодексом України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Суддя /підпис/
Копія вірна:
Суддя: ОСОБА_3
Суд | Ємільчинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2018 |
Оприлюднено | 25.01.2018 |
Номер документу | 71790686 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ємільчинський районний суд Житомирської області
Заполовський В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні