Справа № 344/995/18
Провадження № 1-кс/344/440/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2018 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , клопотання слідчого слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області лейтенант юстиції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором у кримінальному провадженні - прокурор прокуратури Івано-Франківської області радник юстиції ОСОБА_4 про арешт майна в рамках кримінального провадження №42017090000000117,
В С Т А Н О В И В:
Слідча звернулась з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого покликалась на те, що слідчим відділом Управління СБ України в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42017090000000117 від 04.08.2017 року за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-5 та ч. 1 ст. 258-3 КК України.
Матеріалами клопотання зазначено, що в березні-квітні 2014 року у м. Донецьк створено так звану "Донецьку народну Республіку", учасники якої на території України займаються вчиненням актів тероризму, залякуванням населення, вбивством громадян, захопленням адміністративних будівель органів державної влади і місцевого самоврядування та інших тяжких і особливо тяжких злочинів, що призводить до дестабілізації суспільно-політичної ситуації у державі. Дане стійке ієрархічне об`єднання відповідно п.16 ст. 1 Закону України "Про боротьбу з тероризмом" є терористичною організацією.
З метою реалізації власного злочинного задуму, ОСОБА_5 , як власник ПП "ТК-Ріелінвест" (м. Чернівці), будучи обізнаним із законодавством України та про існування у складі терористичної організації "ДНР" так званих "Міністерства фінансів "ДНР", "Міністерства доходів та зборів "ДНР", "Центрального Республіканського Банку "ДНР", утворених всупереч чинного законодавства України, діючи умисно, 10.12.2014 року, через керівника ПП "ТК-Ріелінвест" в особі ОСОБА_6 , створив на тимчасово окупованій території України у м. Донецьк разом із громадянином України ОСОБА_7 , Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "ТК-Ріелінвест" для здійснення незаконної господарської діяльності з надання послуг підприємствам, установам, організаціям в т.ч. військовим, з пошиття одягу та інших текстильних виробів на тимчасово окупованій території України та сплати так званих "податків" та "зборів" до так званого "бюджету "ДНР" через "Центральний Республіканський банк "ДНР".
В той же день, 10.12.2014 року на зборах власників ТОВ "ТК-Ріелінвест" ОСОБА_5 призначили директором вищевказаного товариства, який 16.12.2014 року приступив до виконання обов`язків.
Надалі, відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії АА01 № 33593 Департаменту державної реєстрації Міністерства доходів і зборів "ДНР", 16.12.2014 року ТОВ "ТК-Ріелінвест" було зареєстровано як суб`єкт підприємницької діяльності з ідентифікаційним кодом 50003637.
Під керівництвом ОСОБА_5 ТОВ "ТК-Ріелінвест", яке не пройшло офіційної реєстрації на території України, з моменту свого створення і по даний час здійснює господарську діяльність та надає послуги підприємствам, установам, організаціям "ДНР", в т.ч. військовим, з пошиття одягу та інших текстильних виробів на тимчасово окупованій території України. Частина отриманих таким чином грошових коштів надходять до так званого "бюджету "ДНР", з якого фінансуються незаконні утворення, створені терористичною організацією "ДНР", зокрема "Міністерство фінансів "ДНР", "Міністерство доходів та зборів "ДНР", "Міністерство внутрішніх справ "ДНР", "Міністерство державної безпеки "ДНР", "Міністерство оборони "ДНР", "органи прокуратури "ДНР", бойові підрозділи "ДНР", які у тому числі ведуть бойові дії проти сил антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, а також вчиняють терористичні акти та диверсії.
Встановлено, що відповідно до довідки №1932/10/10-13-1 від 17.02.2017 року Регіональної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецьк ТОВ "ТК-Ріелінвест" є платником податку на прибуток у "ДНР" по ставці 20%.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , фактично керуючи господарською діяльністю незаконно створеного ТОВ "ТК-Ріелінвест", впродовж 2016 - 2017 років, усвідомлюючи, що "ДНР" є терористичною організацією, організував фактичне постачання 124 комплектів літніх камуфляжних костюмів (піксель) на адресу "Государственное военное образовательное учреждение "Донецкое высшее общевойсковое командное училище Вооруженных Сил Донецкой Народной Республики" на загальну суму 115 320 грн., задля забезпечення потреб військових формувань "ДНР", а також фактичне надходження грошових коштів до так званого "бюджету" терористичної організації "ДНР" у вигляді так званих "податків", "зборів" та "митних платежів" на загальну суму 819 750,488 грн.
Крім того встановлено, що ПП «ТК Ріелінвест» ЄДРПОУ 36191686 (м.Чернівці, вул.Сімовича, буд.30), одноосібним власником якого є ОСОБА_5 , має відкритий банківський рахунок № НОМЕР_1 в АТ «Райффайзен Банк Аваль» на яких можуть зберігатися грошові кошти. З метою встановлення розміру грошових коштів, отримано ухвали про тимчасовий доступ до документів, що місять банківську таємницю за вказаними рахунками, та скеровано їх на адресу банківських установ для виконання.
В свою чергу 16 січня 2018 року у центральному офісі АТ «Райффайзен Банк Аваль» у м. Києві проведено вищезазначений тимчасовий доступ, за результатами якого встановлено, що на рахунку № НОМЕР_1 , який у своїй господарській діяльності використовує ПП «ТК-Ріелінвест» (м.Чернівці) після останньої операції здійсненої 05.12.2017 за вказаним рахунком залишок коштів становить 17 097,26 грн.
Слідча в судовому засіданні клопотання підтримала покликаючись на викладені в ньому обставини, просила таке задоволити.
Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Крім цього, відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу. Згідно з ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення, а згідно з ч. 2 - документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в ч. 1 цієї статті.
Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Крім цього, відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього спеціальної конфіскації (у разі арешту майна з підстав, передбачених п. 1 ч. 2 ст. 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (у разі арешту майна з підстав, передбачених пунктами 2, 3 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою; 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Отже з метою збереження речових доказів вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задоволити.
Керуючись ст.ст. 170-173, 309, 395 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задоволити.
Накласти арешт на грошові кошти, які розміщені на банківському рахунку № НОМЕР_1 АТ «Райффайзен Банк Аваль», який у своїй господарській діяльності використовує ПП «ТК-Ріелінвест» (ЄДРПОУ 36191686, м. Чернівці, вул. Сімовича, буд.30) одноосібним власником якого є громадянин України - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та залишок яких після останньої операції здійсненої 05.12.2017 за вказаним рахунком становить 17 097,26 грн.
Ухвала підлягає до негайного виконання та може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду Івано-Франківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 71800719 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Островський Л. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні