ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
29.01.2018Справа № 910/20637/17 Господарський суд міста Києва у складі судді Грєхової О.А., при секретарі судового засідання Коверги П.П., розглянувши матеріали господарської справи
за позовом Об'єднання підприємств "Український музичний альянс"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Уліс Сістемс"
про виплату відрахувань (відсотків) в розмірі 137 106,75 грн.
за участю представників сторін згідно протоколу судового засідання.
ВСТАНОВИВ:
Об'єднання підприємств "Український музичний альянс" звернулось до Господарського суду міста Києва із позовними вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Уліс Сістемс" про стягнення відрахувань (відсотків) в розмірі 137106,75 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов'язань в частині сплати відрахувань за ввезення на територію України обладнання у період з 16.02.2015 р. по 30.10.2017 р. на користь позивача як уповноваженої організації колективного управління.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.11.2017 порушено провадження у справі №910/20637/17, зобов'язано сторін надати свої пояснення щодо поданого позову, заперечення до відзиву та призначено розгляд справи на 18.12.2017.
15.12.2017р. набрав чинності Закон України від 03.10.2017р. N2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", яким зокрема, Господарський процесуальний кодекс України викладений в новій редакції.
Пунктом 9 Розділу ХІ "Перехідні положення" ГПК України в редакції Закону України від 03.10.2017р. N2147VІІІ, чинної з 15.12.2017р., передбачено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких порушено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст.12 ГПК України, в редакції Закону України від 03.10.2017р. N2147VІІІ, чинної з 15.12.2017р., загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.12.2017 підготовче засідання у справі № 910/20637/17 призначено на 22.01.2018.
18.12.2017 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від представника позивача надійшла заява про збільшення позовних вимог, відповідно до якої позивач просить суд стягнути з відповідача 393271,94 грн. відрахувань (відсотків).
Відповідно до ч. 1 ст. 46 ГПК України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Дослідивши надану позивачем заяву про збільшення розміру позовних вимог, суд визнає її як таку, що подана з дотриманням приписів чинного процесуального законодавства, зокрема положень ч. 5. ст. 46, ст. 170 ГПК України, тому, керуючись ч. 3 ст. 46 ГПК України, приймає до розгляду заяву позивача та визначає предмет спору і ціну позову з її урахуванням.
18.12.2017 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва представником Всеукраїнської громадської організації Всеукраїнське агентство авторських прав було подано клопотання про залучення останнього до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет пору, на стороні позивача.
У підготовчому засіданні 22.01.2018 представник Всеукраїнської громадської організації Всеукраїнське агентство авторських прав підтримав подану заяву.
Представник позивача проти залучення Всеукраїнської громадської організації Всеукраїнське агентство авторських прав до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет пору, на стороні позивача не заперечував.
Представник відповідача надав усні пояснення, згідно яких вважає, що відсутні підстави для задоволення клопотання Всеукраїнської громадської організації Всеукраїнське агентство авторських прав , оскільки на його думку рішення у даній справі не вплине на права та обов'язки останнього.
В підготовчому засіданні 22.01.2018 судом оголошено перерву до 29.01.2018.
В судовому засіданні 29.01.2018 представник Всеукраїнської громадської організації Всеукраїнське агентство авторських прав підтримав раніше подане клопотання. Представники позивача та відповідача про залучення Всеукраїнської громадської організації Всеукраїнське агентство авторських прав до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет пору, на стороні позивача заперечили.
Відповідно до частин 1-3 ст.50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Як встановлено, предметом даного позову є стягнення на підставі ст. 42 Закону України Про авторське право і суміжні права з відповідача на користь позивача, як уповноваженої організації колективного управління, відрахувань за ввезення на територію України обладнання у період з 16.02.2015 р. по 30.10.2017.
За приписами частин другої і четвертої статті 42 Закону України Про авторське право і суміжні права допускається відтворення в домашніх умовах і виключно в особистих цілях творів і виконань, зафіксованих у фонограмах, відеограмах і їх примірниках, без згоди автора (авторів), виконавців і виробників фонограм (відеограм), але з виплатою їм винагороди способом, визначеним частиною четвертою цієї статті.
Виплата винагороди виробникам фонограм і відеограм та іншим особам, які мають авторське право і (або) суміжні права, за передбачені частиною другою цієї статті відтворення, здійснюється у формі відрахувань (відсотків) від вартості обладнання і (або) матеріальних носіїв виробниками та (або) імпортерами обладнання і матеріальних носіїв, із застосуванням яких можна здійснити відтворення виключно в особистих цілях у домашніх умовах творів, зафіксованих у фонограмах і відеограмах, крім:
а) професійного обладнання та (або) матеріальних носіїв, не призначених для використання в домашніх умовах;
б) обладнання і матеріальних носіїв, що експортуються за митну територію України;
в) обладнання і матеріальних носіїв, що ввозяться фізичною особою на митну територію України виключно в особистих цілях і без комерційної мети.
Порядок здійснення відрахувань виробниками та імпортерами обладнання і матеріальних носіїв, із застосуванням яких у домашніх умовах можна здійснити відтворення творів і виконань, зафіксованих у фонограмах і (або) відеограмах, затверджено наказом Міністерства освіти і науки України, Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Державної податкової адміністрації України від 24.11.2003 р. №780/123/561 (далі - Порядок).
Відповідно до пункту 7 Порядку під час ввезення на митну територію України обладнання і (або) матеріальних носіїв імпортери відповідно до розміру відрахувань, затвердженого Постановою №992, перераховують суми відрахувань уповноваженим організаціям, про що надсилають цим організаціям підписану керівником імпортера довідку щодо сплати відрахувань імпортером обладнання і матеріальних носіїв, із застосуванням яких у домашніх умовах можна здійснити відтворення творів і виконань, зафіксованих у фонограмах і (або) відеограмах, за формою, визначеною в додатку 1 цього Порядку.
Відповідно до ч. 5 ст. 42 Закону України Про авторське право і суміжні права кошти імпортерами обладнання і (або) матеріальних носіїв перераховуються визначеним установою організаціям колективного управління. Зібрані кошти розподіляються між організаціями колективного управління, які є на обліку в установі, на основі договорів, які уповноважені організації укладають з усіма організаціям колективного управління.
Виходячи із норм Закону України Про авторське право і суміжні права , остаточний розподіл відрахувань, який сплачується уповноваженим організаціям, розподіляється між авторами, виконавцями та виробниками фонограм (відеограм).
Однак, Порядок № 780/123/561 від 24.11.2003 надає право відповідачу обрати управнену організацію, оскільки множинність уповноважених організацій викликає конкуренцію між ними по отриманню одних і тих самих відрахувань, які в кінцевому випадку призначаються для авторів, виконавців, виробників фонограм (відеограм).
Відтак, у разі виконання обов'язку по сплаті відрахувань перед будь-якою із управнених організацій, інша організація втрачає право вимоги сплати відрахування на її користь.
Враховуючи, що як позивач так і Всеукраїнська громадська організація Всеукраїнське агентство авторських прав є такими організаціям, прийняття рішення по даній справі може вплинути на права та обов'язки Всеукраїнської громадської організації Всеукраїнське агентство авторських прав , у зв'язку з чим, суд приходить до висновку про необхідність залучення останньої в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.
Згідно ст. 179 ГПК України у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі або ухвалі, постановленій у підготовчому засіданні (якщо третіх осіб було залучено у підготовчому засіданні), треті особи, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, мають право подати письмові пояснення щодо позову або відзиву. Учасники справи мають право подати відповідь на такі пояснення до закінчення підготовчого провадження.
Відповідно до ст.182 ГПК України у підготовчому засіданні суд, зокрема, вирішує питання про вступ у справу інших осіб, встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення; встановлює строк для подання пояснень третіми особами та відповіді учасників справи на такі пояснення.
У ч.2 ст.183 ГПК України визначено, що суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; залучення до участі або вступу у справу третьої особи, в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Відповідно до ст.ст. 182, 183, 202 Господарського процесуального кодексу України, з метою дотримання принципів господарського судочинства, а саме рівності усіх учасників перед законом і судом та змагальності, для надання можливості сторонам скористатися своїми процесуальними правами та обов'язками, підготовче засідання слід відкласти.
За умовами ч. 3 ст. 177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Однак, шістдесятиденний строк проведення підготовчого провадження з дня відкриття провадження у справі №910/20637/17 спливає 18 лютого 2018 року.
Враховуючи, що ГПК України передбачає розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому засіданні матеріалів і обмежує учасників справи подавати докази, а також заявляти клопотання чи заяви після відкриття розгляду справи по суті, суд дійшов висновку про необхідність продовження строку підготовчого провадження на 30 днів.
Керуючись ст.ст. 12, 50, 121, 177, 183, 202, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Продовжити строк підготовчого провадження у справі №910/20637/17 на 30 днів до 18 березня 2018 року включно.
2. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Всеукраїнську громадську організацію Всеукраїнське агентство авторських прав (04116, м. Київ, вул. Довнар-Запольського, буд. 4, кв. 102; ідентифікаційний код: 26547262).
3. Підготовче засідання відкласти на "26" лютого 2018 р. на 10:20 год.
4. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 22 .
5. Позивачу протягом 3-х днів з дня винесення даної ухвали направити копію позовної заяви з додатками третій особі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Всеукраїнській громадській організації Всеукраїнське агентство авторських прав ; подати суду докази направлення даних документів третій особі.
Запропонувати Всеукраїнській громадській організації Всеукраїнське агентство авторських прав у строк до 21 лютого 2018 року подати суду: письмові пояснення щодо позову.
Суд звертає увагу сторін, що подання доказів у справі здійснюється відповідно до ст.80 ГПК України.
6. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua
Ухвала набирає чинності 29.01.2018 та оскарженню не підлягає.
Суддя Грєхова О.А.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2018 |
Оприлюднено | 30.01.2018 |
Номер документу | 71860082 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні