Справа 127/1824/18
Провадження 1-кс/127/813/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 січня 2018 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , секретаря ОСОБА_2 , за участі слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання старшого слідчого управління ДКВС України Центрально Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції ОСОБА_3 , про проведення обшуку за місцезнаходженням Літинської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області (№123), за адресою: Вінницька область, смт. Літин, вул. Богдана Хмельницького, 9-А, за фіксації судового розгляду технічними засобами, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий ОСОБА_3 звернувся до Вінницького міського суду Вінницької області з вищевказаним клопотанням, яке погоджене з прокурором ОСОБА_4 про проведення обшуку.
Клопотання мотивовано тим, що у провадженні слідчого перебувають матеріали кримінального провадження №72018020000000005 від 18.01.2018, за попередньою кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, в ході розслідування якого виникла необхідність у проведенні обшуку.
В ході досудового розслідування встановлено, що 17.01.2018 близько 18 год. 35 хв., молодший інспектор (технік обслуговування інженерно-технічних засобів охорони) прапорщик внутрішньої служби ОСОБА_5 ,керуючи автомобілем марки «ЗІЛ» модель «131», державний номерний знак НОМЕР_1 , на території по випалюванню вугільної деревини ДУ «Літинська виправна колонія (№123)», в порушення вимог пункту 10.9 Правил дорожнього руху, здійснюючи рух заднім ходом здійснив наїзд на засудженого ОСОБА_6 , притиснувши останнього кузовом автомобіля до металевої бочки для випалювання деревного вугілля, спричинивши смерть потерпілого.
Під час здійснення досудового розслідування встановлено, що на території по випалюванню вугільної деревиниДУ «Літинська виправна колонія (№123)», де 17.01.2018 сталась вказана пригода,встановлена камера відеоспостереження.
З метою отримання копії відеозапису пригоди, 18.01.2018 направлено запит в порядку ст. 93 КПК України, на який з ДУ «Літинська виправна колонія (№123)» отримано відповідь про те, що відеозаписи саме цих подій надати неможливо, оскільки відео реєстратор перебував у несправному стані. При цьому, інші відео записиз цієї камери на відеореєстраторі (сервері) збережено, що дає підстави вважати, що адміністрація виправної установи приховує докази вчинення злочину.
Вказані відеозаписи мають суттєве доказове значення по даному кримінальному провадженню. Крім того, існує реальна загроза знищення записів відео фіксаціїподій на території по випалюванню вугільної деревини ДУ «Літинська виправна колонія (№123)».
Відповідно до довідки з Державного реєстру прав на нерухоме майно власником території за адресою: Вінницька область, смт. Літин, вул. Богдана Хмельницького, 9-А є:Літинська районна державна адміністрація, код ЄДРПОУ: 03084718, правокористувачем є: Літинська виправна колонія управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області (№123), код ЄДРПОУ: 08562625.
З метою проведення експертного дослідження обладнання (серверу), на якому зберігаються відеозаписи вчинення даного злочину та для вжиття заходів щодо швидкого, всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, надання їм належної правової оцінки та прийняття законних процесуальних рішень в передбачені кримінальним процесуальним законодавством строки, виникла необхідність у проведенні обшуку на території ДУ «Літинська виправна колонія (№123)», яка знаходиться за адресою:Вінницька область, смт. Літин, вул. Богдана Хмельницького, 9-А, з метою вилучення обладнання (серверу), на якому зберігаються відеозаписи камери відео спостереження території по випалюванню вугільної деревини вказаної установи, де 17.01.2018 сталась вказана пригода.
На підставі викладено, керуючись ст. 40, 234 КПК України, слідчий просив суд клопотання задовольнити.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав за обставин викладених у ньому.
Слідчий суддя вислухавши пояснення слідчого з посиланням на докази, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали в їх сукупності, а також надані слідчим матеріали негласних слідчий дій, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи вищенаведене, судовий розгляд здійснювався за фіксації процесу технічними засобами.
Згідно ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч. 7 ст. 236 КПК України, при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко - чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
З огляду на вищевикладене, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, надання їм належної правової оцінки та прийняття законних процесуальних рішень в передбачені кримінальним процесуальним законодавством строки, з метою здобуття фактичних даних, які дадуть можливість встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, виявлення та фіксації відомостей про обставини кримінального правопорушення, відшукання та вилучення речей та документів, тому слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав вважати, що за місцезнаходженням Літинської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області (№123), за адресою: Вінницька область, смт. Літин, вул. Богдана Хмельницького, 9-А, можуть знаходитися речі та документи, які мають доказове значення для кримінального провадження.
Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання, заявлене до суду, є необхідним для розкриття кримінального правопорушення, а також встановлення причетних осіб до нього, тому дане клопотання є обґрунтованим та доведеним.
На підставі наведеного, керуючись ст. 233, 234, 235, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого управління ДКВС України Центрально Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції ОСОБА_3 задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому управління ДКВС України Центрально Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції ОСОБА_3 на проведення обшуку за місцезнаходженням Літинської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області (№123), за адресою: Вінницька область, смт. Літин, вул. Богдана Хмельницького, 9-А, з метою виявлення та вилучення серверу, шляхом копіювання інформації з нього, на якому зберігаються відеозаписи камери відеоспостереження території по випалюванню вугільної деревини вказаної установи за 17.01.2018.
Відповідно до ст. 107 КПК України, рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. За клопотанням учасників процесуальної дії застосування технічних засобів фіксування є обов`язковим. Виконання ухвали слідчого судді, суду про проведення обшуку в обов`язковому порядку фіксується за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів. Право безперешкодного фіксування проведення обшуку за допомогою відеозапису надається стороні захисту. Про застосування технічних засобів фіксування процесуальної дії заздалегідь повідомляються особи, які беруть участь у процесуальній дії. Незастосування технічних засобів фіксування кримінального провадження у випадках, якщо воно є обов`язковим, тягне за собою недійсність відповідної процесуальної дії та отриманих внаслідок її вчинення результатів, за винятком випадків, якщо сторони не заперечують проти визнання такої дії та результатів її здійснення чинними.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 71868358 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Ковбаса Ю. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні