Рішення
від 18.01.2018 по справі 173/1182/17
ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №173/1182/17

Провадження №2/173/37/2018

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 січня 2018 р. Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

У складі: головуючої - судді Петрюк Т.М

При секретарі - Рудовій Л.В.

За участю представника позивача: ОСОБА_1

Представника відповідача: ОСОБА_2В

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Верхньодніпровську цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Унірем- Агро ОСОБА_3 до ОСОБА_4 та селянського фермерського господарства Романцівське , третя особа, що не заявляє самостійних вимог: приватний нотаріус Верхньодніпровського районного нотаріального округу ОСОБА_5 про визнання договору оренди земельної ділянки не дійсним,-

ВСТАНОВИВ:

14 липня 2017 року до суду звернувся позивач ТОВ Унірем-Агро ОСОБА_3 з позовом про визнання договору оренди земельної ділянки не дійсним до відповідачів ОСОБА_6 та СФГ Романцівське", третя особа, що не заявляє самостійних вимог: приватний нотаріус ОСОБА_5

30.08.207 року отримано довідку про місце реєстрації відповідача фізичної особи

Ухвалою Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 30.08.2017 року відкрите провадження у справі та справу призначено до розгляду на 18.10.2017 року.

18.10.2017 розгляд справи відкладений в зв'язку із задоволенням клопотання представника відповідача про відкладення розгляду справи. Розгляд справи призначений на 06.12.2017 року.

06.12.2017 року у розгляді справи оголошено перерву за клопотанням представника відповідача СФГ Романцівське , в зв'язку з необхідністю з'ясувати позицію щодо розгляду справи в зв'язку із встановленими в судовому засіданні фактами. Розгляд справи призначений на 18.01.2018 року.

Учасникам розгляду справи роз'яснені права та обов'язки у відповідності до ст. 43, 44, 49 ЦПК України.

18 січня 2018 року в судовому засідання оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Згідно заявлених позовних вимог заявник просить:визнати недійсним договір оренди земельної ділянки, загальною площею 6.548 га., кадастровий номер 1221081800:01:053:0542, укладений між ОСОБА_4В та СФГ Романцівське , зареєстрований у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за № 14883810 від 03.06.2016 року приватним нотаріусом Верхньодніпровського районного нотаріального округу.

Скасувати державну реєстрацію права на оренду, зареєстрованого 03.06.2016 року приватним нотаріусом Верхньодніпровського районного нотаріального округу ОСОБА_5А в державному реєстрі речових прав не нерухоме майно за № 14883810, що виникло на підстави вищезазначеного договору оренди земельної ділянки. Зобов'язати СФГ Романцівське не чинити перешкод у користуванні ТОВ Унірем-Агро ОСОБА_3 вищезазначеною земельною ділянкою

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наступне: 04.06.2010 року між ТОВ Унірем-Агро ОСОБА_3 та ОСОБА_7, було укладено договір оренди земельної ділянки б/н, зареєстрований в книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі у Верхньодніпровському районному відділі Дніпропетровської регіональної філії Центру ДЗК за № 041011900741 від 04.06.2010 року.

Згідно розділу 2 договору в оренду передається земельна ділянка загальною площею 6.58 га., з яких 6.58 га., рілля, за рахунок земель, яка знаходиться у власності ОСОБА_7, на підставі державного акту на власність на земельну ділянку ДП № 091739. Договір оренди укладено строком на 15 років, починаючи з дати його реєстрації, тобто до 04.06.2025 року.

Згідно акту прийому-передачі земельної ділянки в оренду, який є невід'ємною частиною договору оренди, на виконання договору оренди ОСОБА_7, було передано в користування позивачу зазначену земельну ділянку.

Протягом всього строку користування земельною ділянкою, з моменту його укладання позивач належним чином та сумлінно виконував свої обов'язки за договором оренди, в тому числі по виплаті орендної плати за користування земельною ділянкою.

23.03.2015 року ОСОБА_7, померла. Спадкоємицею її майна, а саме земельної ділянки, що знаходиться на території Боровківської сільської ради Верхньодніпровського районну Дніпропетровської області, кадастровий номер 1221081800:01:053:0542, площею 6.5800 га.. стала ОСОБА_4, якій відомо про наявність чинного договору оренди земельної ділянки, також нею було отримано орендну плату в 2015 та 2016 році. Проте у лютому 2017 року Позивачу стало відомо, що ОСОБА_4, без відома та згоди позивача, при наявності чинного договору оренди земельної ділянки уклала з СФГ Романцівське договір оренди цієї ж земельної ділянки, який зареєстрований у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 03.06.2016 року, номер запису 14883810, вчинений приватним нотаріусом Верхньодніпровського районного нотаріального округу ОСОБА_8 На поточну дату договір оренди земельної ділянки, укладений 04.06.2010 року між позивачем та ОСОБА_7, не розірваний і діє по теперішній час

Укладення договору оренди земельної ділянки між ОСОБА_4В, та відповідачем СФГ Романцівське грубо порушує майнові права та інтереси позивача, має на меті створення перешкод у правомірному користуванні спірною земельною ділянкою та не відповідають чинному земельному законодавству України, що й стало підставою звернення до суду.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному об'ємі давши пояснення фактично установлені матеріалами справи. Пояснивши, що на сьогоднішній день земельна ділянка перебуває у користуванні ТОВ Унірем-Агро ОСОБА_3 , але при наявності даного договору його сторони, а саме - відповідачі по справі, в будь-який момент можуть витребувати дану земельну ділянку. Крім того ЗУ Про реєстрацію речових прав на нерухоме майно передбачено, що реєстрація договору оренди, яка вчинена у спосіб, який існував на час укладання договору є чинною до закінчення строку оренди. Внесення відомостей про договір оренди земельної ділянки до Єдиного реєстру реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, є правом, а не обов'язком орендаря. І не внесення відомостей про наявний договір оренди земельної ділянки до Державного реєстру реєстрації речових прав на нерухоме майно не припиняє його дію.

Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилась, про час та м місце розгляду справи повідомлена належним чином.

Представник відповідача СФГ Романцівське проти задоволення позовних вимог заперечував, посилаючись на те, що договір оренди земельної ділянки між ОСОБА_4В,. та СФГ Романцівське посвідчувався нотаріусом. При цьому нотаріус перевіряв відомості у Єдиному реєстрі речових прав на нерухоме майно, в якому не було відомостей про реєстрацію договору оренди між позивачем та попереднім власником даної орендної ділянки, тому і був укладений вищевказаний договір. Щоб уникнути такої ситуації позивач повинен був своєчасно зареєструвати відомості про договір оренди земельної ділянки у Єдиному державному реєстрі. Крім того на даний час земельна ділянка перебуває у користуванні позивача, тому будь-яких перешкод у користуванні земельною ділянкою позивачу не чиниться.

Представник третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору приватного нотаріуса Верхньодніпровського районного нотаріального округу проти задоволення позовних вимог заперечувала. При цьому пояснила, що до нотаріуса, звернувся представник сторін з документами для реєстрації договору оренди земельної ділянки. Нотаріусом був проведений пошук у Єдиному державному реєстрі реєстрації речових прав на нерухоме майно, і відомостей про наявність чинного договору оренди земельної ділянки там не було знайдено. Після прийняття ЗУ Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень нотаріуси не зобов'язані перевіряти відомості про договори оренди земельної ділянки у книгах державного земельного кадастру. Тому запит до відділу держгеокадатсру у Верхньодніпровському районі не подавався. Так як відомостей про наявний договір оренди земельної ділянки у Єдиному державному реєстрі реєстрації речових прав на нерухоме майно не було виявлено, нотаріус не мав права відмовити у посвідченні договору оренди земельної ділянки між ОСОБА_4, та СФГ Романцівське

Згідно ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку , встановленому цим кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів

Завданням суду при здійсненні правосуддя, в силу ст. 2 Закону України Про судоустрій і статус суддів є забезпечити кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною радою України.

За змістом положень вказаних норм, розпорядження своїм правом на захист є диспозитивною нормою цивільного законодавства, яке полягає у наданні особі, яка вважає свої права порушеними, невизнаними або оспорюваними, можливості застосувати способи захисту, визначені законом або договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, держави та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором

При цьому, предметом позову є матеріально-правова вимога позивача до відповідача, а підставою - посилання на належне йому право, юридичні факти, що призвели до порушення цього права, та правове обґрунтування необхідності його захисту.

Отже, виходячи із наведеного, на момент звернення із тим чи іншим позовом, права та інтереси, на захист яких поданий позов вже мають бути порушені, невизнані або оспорювані особою, до якої пред'явлений позов, тобто, законодавець пов'язує факт звернення до суду із наявністю вже порушених прав та інтересів позивача. Метою ж позову є розгляд спору і захист вже порушених, невизнаних або оспорюваних суб'єктивних прав або законних інтересів позивача.

Суд, заслухавши пояснення учасників розгляду справи, вивчивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, приходить до таких висновків.

Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.

Між сторонами виник спір із правовідносин, що виникають із оренди землі.

Як встановлено в судовому засіданні між позивачем ТОВ Унірем - ОСОБА_3 та ОСОБА_7, було укладено договір оренди земельної ділянки б/н, який був зареєстрований в книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі у Верхньодніпровському районному відділі Дніпропетровської регіональної філії Центру ДЗК за № 041011900741 від 04.06.2010 року, що підтверджується копією договору оренди земельної ділянки та копією книги державної реєстрації договорів оренди землі у Верхньодніпровському районному відділі Дніпропетровської регіональної філії Центру ДЗК в якій під номером 537 зареєстровано зазначений договір оренди земельної ділянки.

Згідно розділу 2 договору оренди земельної ділянки, орендарем ОСОБА_7, в оренду передається земельна ділянка загальною площею 6.58 га., з яких 6.58 га., рілля, за рахунок земель, яка знаходиться у власності ОСОБА_7, на підставі державного акту на власність на земельну ділянку ДП № 091739. Договір оренди укладено строком на 15 років, починаючи з дати його реєстрації, тобто даний договір оренди земельної ділянки є чинним до 04.06.2025 року, що підтверджується копією договору оренди земельної ділянки.

Згідно акту прийому-передачі земельної ділянки в оренду, який є невід'ємною частиною договору оренди, на виконання договору оренди ОСОБА_7, було передано в користування позивачу вищезазначену земельну ділянку, що підтверджується копією акту прийому-передачі земельної ділянки.

Протягом всього строку користування земельною ділянкою, з моменту його укладання позивач належним чином та сумлінно виконував свої обов'язки за договором оренди, в тому числі по виплаті орендної плати за користування земельною ділянкою. До даного висновку суд приходить з того, що протягом користування позивачем належною ОСОБА_7, земельною ділянкою, остання не ставила питання про його розірвання, не пред'являла вимоги про стягнення орендної плати, повернення земельної ділянки, тощо

23.03.2015 року ОСОБА_7, померла. Спадкоємицею її майна, а саме земельної ділянки, що знаходиться на території Боровківської сільської ради Верхньодніпровського районну Дніпропетровської області, кадастровий номер 1221081800:01:053:0542, площею 6.5800 га.. стала ОСОБА_4, що підтверджується копією свідоцтва про право на спадщину та витягом з Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Таким чином судом встанволено, що за правовою природою сторони уклали договір оренди землі - строкового платного володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності. Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законами України "Про оренду землі", ;Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Ст. 13 Закону України Про оренду землі визначено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності (ст.93 ЗК України).

Згідно зі ст.14 Закону України Про оренду землі договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально.

Відповідно до ч.4 ст.124, ст.125 ЗК України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем. Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Відповідно до ст.35 Закону України Про оренду землі спори, пов'язані з орендою землі, вирішуються у судовому порядку.

Відповідно до розділу 12 укладеного між сторонами договору оренди земельної ділянки перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни або розірвання договору.

Аналогічне положення міститься в ч. 4 ст. 32 ЗУ Про оренду землі ,згідно якої - Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи (у тому числі в порядку спадкування), реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або припинення договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.

Таким чином набувши право власності на земельну ділянку ОСОБА_7, в порядку спадкування до відповідача ОСОБА_4, перейшли і права та обов'язки, що існували за договором оренди земельної ділянки, укладеним між позивачем та ОСОБА_7

Проте, ОСОБА_4, якій було відомо про наявність чинного договору оренди земельної ділянки, так як нею було отримано орендну плату в 2015 та 2016 році, у червні 2016 року без відома та згоди позивача, при наявності чинного договору оренди земельної ділянки уклала з СФГ Романцівське договір оренди цієї ж земельної ділянки, який зареєстрований у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 03.06.2016 року, номер запису 14883810, вчинений приватним нотаріусом Верхньодніпровського районного нотаріального округу ОСОБА_8 На поточну дату договір оренди земельної ділянки, укладений 04.06.2010 року між позивачем та ОСОБА_7, не розірваний і діє по теперішній час.

Відповідно судом встановлено, що час розгляду даної цивільної справи існують два чинних договори оренди земельної ділянки площею 6.58 га., кадастровий номер 1221081800:01:053:0542, яка на даний час належить ОСОБА_4 А саме: укладений з позивачем в червні 2010 року, та укладений з відповідачем СФГ Романцівське , в червні 2016 року.

При цьому хоч сторони не надали суду договору оренди земельної ділянки, укладеного між ОСОБА_4ВА. та СФГ Романцівське та не заявили клопотання про його витребування, але його існування визнали. Так як і представник СФГ Романцівське і представник приватного нотаріуса Верхньодніпровського районного нотаріального округу ОСОБА_5. в судовому засіданні підтвердили факт укладення даного договору та наводили доводи правомірності його укладення. Так як даний факт визнається сторонами, то у відповідності до ч. 1 ст. 82 ЦПК України доказуванню не підлягає.

Відповідно до ст.203 ЦК України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам. Особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності. Волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі. Правочин має вчинятися у формі, встановленій законом та має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

Укладення спірного договору оренди землі створило позивачу перешкоди в реалізації свого права, що виникло із укладення договору оренди землі в червні 2010 року. Так як даний договір оренди земельної ділянки є чинним до 2025 року. При укладенні спірного договору оренди землі були порушені також норми ст.24, 32 Закону України Про оренду землі та ст.ст.13, 525 ЦК України.

Представник відповідача обґрунтовуючи правомірність укладення спірного договору посилається на те, що відомості про даний договір не були внесені до Єдиного реєстру реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяження.

Проте, відповідно до п.1,2 ч. 3 ст.3 ЗУ Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень встановлено, що речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 1 січня 2013 року, визнаються дійсними за наявності однієї з таких умов:

1) реєстрація таких прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення;

2) на момент виникнення таких прав діяло законодавство, що не передбачало їх обов'язкової реєстрації.

Судом встановлено, що на момент укладення договору оренди земельної ділянки між позивачем та ОСОБА_7, його реєстрація була проведена в 2010 році відповідно до законодавства, що діяло на момент його укладення. Таким чином зазначений договір оренди земельної ділянки є дійсним та є обов'язковим для виконання як позивачем ТОВ Унірем-Агро ОСОБА_3 так і правонаступником орендодавця ОСОБА_4

Виходячи із вищевикладеного, та у відповідності із обраним позивачем способом захисту порушених прав, з яким погоджується суд, суд вважає, що спірний договір оренди землі необхідно визнати недійсним, оскільки на момент його укладення існував договір оренди землі, який не був розірваний та земельна ділянка не була витребувана із володіння позивача. Укладення спірного договору оренди землі створило позивачу перешкоди в реалізації здійснення його прав, що передбачені укладеним договором оренди земельної ділянки.

Так як суд приходить до рішення про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки. загальною площею 6.58 га., кадастровий номер: 1221081800:01:053:0542, укладений між ОСОБА_9 та селянським (фермерським) господарством Романцівське м зареєстрований у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за № 14883810 від 03.06.2016 року приватним нотаріусом Верхньодніпровського районного нотаріального округу ОСОБА_5, суд вважає за потрібне прийняти рішення і про скасування його державної реєстрації у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

Позовні вимоги, що до усунення перешкод ТОВ Унірем-Агро ОСОБА_3 в користуванні земельною ділянкою загальною площею 6.58 га., кадастровий номер: 1221081800:01:053:0542, яка належить на праві власності ОСОБА_4, на думку суду не підлягають задоволенню, так як позивачем не доведено наявність перешкод у користуванні даною земельною ділянкою. Навпаки, з пояснень учасників розгляду справи встановлено, що дана земельна ділянка на час розгляду справи продовжує перебувати в користуванні позивача і будь-яких перешкод в її користуванні на даний час не чиниться.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходячи із положень ст. 141 ЦПК України, згідно якої судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру заявлених позовних вимог. Враховуючи, що позовні вимоги позивача задоволені частково. Позивачем при поданні позовної заяви сплачено судовий збір в сумі 1600 грн., вважає за можливе стягнути з в відповідачів ОСОБА_4, та СФГ Романцівське по 500 грн., з кожного на відшкодування понесених судових витрат. Залишок 600 грн., покласти на позивача відповідно до розміру позовних вимог у задоволенні яких позивачу відмовлено Керуючись ст.ст. 12, 13, 89, 141, 259, 263- 265, 268, 273 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ :

Позовні вимоги за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Унірем- Агро ОСОБА_3 до ОСОБА_4 та селянського фермерського господарства Романцівське , третя особа, що не заявляє самостійних вимог: приватний нотаріус Верхньодніпровського районного нотаріального округу ОСОБА_5 про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки - задовольнити частково

Визнати недійсним договір оренди земельної ділянки, загальною площею 6.58 га., кадастровий номер: 1221081800:01:053:0542, укладений між ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованою за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_1 та селянським (фермерським) господарством Романцівське м. Верхньодніпровськ вул. Чайковського, 77 ЄДРПОУ 23374200), зареєстрований у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за № 14883810 від 03.06.2016 року приватним нотаріусом Верхньодніпровського районного нотаріального округу ОСОБА_5

Скасувати державну реєстрацію права на оренду, зареєстрованого 03 червня 2016 року приватним нотаріусом Верхньодніпровського районного нотаріального округу ОСОБА_8, в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за № 14883810, що виникло на підставі договору оренди земельної ділянки, загальною площею 6.58 га., кадастровий номер 1221081800:01:053:0542, яка розташована на території Боровківської сільської ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області, укладеним між ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованою за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_1 та селянським (фермерським) господарством Романцівське м. Верхньодніпровськ вул. Чайковського, 77 ЄДРПОУ 23374200), зареєстрований у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за № 14883810 від 03.06.2016 року.

В задоволенні позовних вимог про зобов'язання селянське (фермерське) господарство Романцівське не чинити перешкод у користуванні товариству з обмеженою відповідальністю Унірем - ОСОБА_3 земельною ділянкою загальною площею 6.58 га., кадастровий номер 1221081800:01:053:0542, яка розташованою на території Боровківської сільської ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області всупереч договору оренди земельної ділянки № б/н,зареєстрованого в книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі у Верхньодніпровському районному відділі Дніпропетровської регіональної філії Центру державного земельного кадастру за № 041011900741 від 04 червня 2010 року - відмовити

Стягнути із ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_1 та селянським (фермерським) господарством Романцівське м. Верхньодніпровськ вул. Чайковського, 77 ЄДРПОУ 23374200) на відшкодування понесених судових витрати за сплачений судовий збір по 500 грн., з кожного.

Рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до судової палати з цивільних справ апеляційного суду Дніпропетровської області протягом 30 днів з моменту складання повного тексту рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У випадку подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду .

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складання має право на поновлення апеляційного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду

Повний текст рішення виготовлений 28.01.2018 року

Суддя Петрюк Т.М.

Зареєстроване 28.01.2018

Оприлюднене 30.01.2018

Рішення набирає законної сили 27 лютого 2018 року.

СудВерхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення18.01.2018
Оприлюднено02.02.2018
Номер документу71890507
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —173/1182/17

Рішення від 18.01.2018

Цивільне

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Петрюк Т. М.

Ухвала від 30.08.2017

Цивільне

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Петрюк Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні