У х в а л а
29 січня 2018 року
м. Київ
справа № 310/8984/16-ц
провадження № 61-1818 ск 18
Верховний Суд у складі судді Другої судової палати Касаційного цивільного суду Пророка В. В.,
розглянув касаційну скаргу ОСОБА_2 на рішення апеляційного суду Запорізької області від 26 жовтня 2017 року в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, Осипенківської сільської ради Бердянського району Запорізької області, державного реєстратора Бердянської районної державної адміністрації Запорізької області Казанцевої Марини Леонідівни про встановлення факту, зобов'язання вчинити певні дії та визнання права власності в порядку спадкування за законом ,
В с т а н о в и в:
1. Відповідно до пунктів 4, 14 частини першої розділу XIII Перехідні положення ЦПК України у редакції Закону України № 2147- VIII від 03 жовтня 2017 року Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів (надалі - ЦПК України) касаційні скарги (подання) на судові рішення у цивільних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного цивільного суду і розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу; судові рішення ухвалені судами апеляційної інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в касаційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
2. Відповідно до пункту 11 розділу XIII Перехідні положення ЦПК України у редакції закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цієї редакції Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
3. 16 листопада 2017 року ОСОБА_2 подала засобами поштового зв'язку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (ВССУ) касаційну скаргу на рішення апеляційного суду Запорізької області від 26 жовтня 2017 року .
4. Ухвалою судді ВССУ від 23 листопада 2017 року касаційну скаргу ОСОБА_2 залишено без руху та надано строк для усунення недоліків до 20 грудня 2017 року, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали, зокрема для надання оригіналу квитанції про сплату судового збору та належним чином завіреної копії оскаржуваного рішення апеляційного суду, та тридцять днів з дня отримання ухвали для надання клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження з належними доказами.
5. Станом на 29 січня 2018 року недоліки касаційної скарги не усунуто.
6. У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_2 на рішення апеляційного суду Запорізької області від 26 жовтня 2017 року необхідно відмовити з огляду на наступне.
7. Так, відповідно до статті 325 ЦПК України (в редакції, чинній на дату подання касаційної скарги) касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили рішенням (ухвалою) апеляційного суду.
8. Згідно з частиною третьою статті 328 ЦПК України (в редакції, чинній на дату подання касаційної скарги) касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 325 цього Кодексу, і особа, яка її подала не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з дня отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху, особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку або навести інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або наведені підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження.
9. За змістом частини третьої статті 393 ЦПК України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо касаційна скарга подана після закінчення строків на касаційне оскарження і особа, яка її подала не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху, особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку або навести інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або наведені підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження на підставі пункту четвертого частини другої статті 394 цього Кодексу.
10. Вказану касаційну скаргу на рішення апеляційного суду Запорізької області від 26 жовтня 2017 року було подано до набрання чинності ЦПК України у редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII та після закінчення двадцятиденного строку на касаційне оскарження, встановленого на день подання касаційної скарги.
11. У відведений строк вимоги ухвали судді ВССУ від 23 листопада 2017 року ОСОБА_2 не виконано, зокрема, клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження з належними доказами не надано, а тому ураховуючи, що безпідставне поновлення строку на касаційне оскарження судового рішення, яке набрало законної сили, є порушенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо справедливого судового розгляду, у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_2 на рішення апеляційного суду Запорізької області від 26 жовтня 2017 року необхідно відмовити на підставі пункту четвертого частини другої статті 394 ЦПК України.
На підставі наведеного, керуючись статтями 393, 394 ЦПК України,
У х в а л и в:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_2 на рішення апеляційного суду Запорізької області від 26 жовтня 2017 року в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, Осипенківської сільської ради Бердянського району Запорізької області, державного реєстратора Бердянської районної державної адміністрації Запорізької області Казанцевої Марини Леонідівни про встановлення факту, зобов'язання вчинити певні дії та визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Копію ухвали та додані до скарги матеріали направити особі, яка подавала касаційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя: В. В. Пророк
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2018 |
Номер документу | 71897048 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Пророк Віктор Васильович
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Євграфова Єлизавета Павлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні