Справа № 617-343/12
УХВАЛА
18 січня 2012 року
Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Кондратюк В. І. , розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду в Овруцькому районі про стягнення невиплаченої пенсії відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , -
ВСТАНОВИВ:
28 липня 2010 року позивач звернувся до суду із позовною заявою до управління пенсійного фонду України в Овруцькому районі про зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії та стягнути невиплачені кошти відповідно до ст.ст. 50,54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон), за період з 09.07.2007 року по 30.06.2010 року (крім з 01.01.2008 року по 22.05.2008 року), починаючи з 01.08.2010 року проводити виплати в подальшому.
Рішенням Овруцького районного суду від 15 вересня 2010 року позов було задоволено.
Ухвалою апеляційного суду Житомирської області від 13.12.2011 року зазначене рішення Овруцького районного суду Житомирської області від 15 вересня 2010 року скасоване, провадження у справі закрито, а справу направлено в той же суд для розгляду за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк.
Частиною 3 ст.99 КАС України передбачено, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду.
Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі заяви та доданих матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними, про що постановляється ухвала.
Зазначені виплати є щомісячними, а тому до закінчення відповідного місяця виплати особа не могла знати про порушення її права. Враховуючи викладене, суд вважає, що особа могла дізнатися про порушення її прав не раніше закінчення місяця, за який повинно було бути проведено нарахування, а тому строк звернення до суду розпочався з першого числа місяця наступного за місяцем, по якому проведено нарахування (виплата) коштів.
Позивач звернувся до суду 28.07.2010 року, що вбачається з штемпеля вхідної кореспонденції, тобто під час дії Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами»від 18.02.2010 року, яким дані спори віднесено до цивільного судочинства та положення якого рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010 року визнано такими, що не відповідають Конституції України, однак в межах річного строку звернення до суду.
Не вважаючи звернення до суду позивача у час дії неконституційної норми поважною причиною пропуску строку звернення до суду та не знаходячи на підставі заяви та доданих до неї матеріалів підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними, суддя приходить до висновку, що позов в частині вимог по стягненню коштів, передбачених ст.ст. 50,54 Закону за період з 09.07.2007 року по 30.06.2009 року підлягає залишенню без розгляду.
В решті вимог заява відповідає вимогам ст.ст. 105,106 КАС України, спір підсудний районному суду. Справа може бути прийнята до провадження.
Керуючись ст. ст.99,100,107,183-2 КАС України, суддя,
УХВАЛИВ:
Відкрити скорочене провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду в Овруцькому районі про стягнення невиплаченої пенсії відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду в Овруцькому районі про стягнення невиплаченої пенсії відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»в частині вирішення позову до управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі передбачених ст.ст. 50,54 Закону за період з 09.07.2007 року по 30.06.2009 року залишити без розгляду.
Роз'яснити відповідачу право подати заяву про визнання позову або подати письмові заперечення проти позову та докази, які у нього є (для суб'єкта владних повноважень -відповідача обов'язок надати у визначений судом строк у разі заперечення проти позову всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов) у десятиденний строк з дня одержання ухвали та копій документів.
Якщо справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача, то заперечення проти позову чи заява про визнання позову мають бути подані безпосередньо до канцелярії суду.
У разі неподання заперечень справа буде розглянута не пізніше трьох днів з дня закінчення вищевказаного десятиденного строку за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача, та не пізніше трьох днів -у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення вищевказаного десятиденного строку за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Апеляційна скарга на ухвалу, в частині залишення позовної заяви без розгляду, може бути подана через Овруцький районний суд в Житомирський апеляційний адміністративний суд протягом 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
СУДДЯ : В. І. Кондратюк
Суд | Овруцький районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2012 |
Оприлюднено | 02.02.2018 |
Номер документу | 71900661 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Овруцький районний суд Житомирської області
Кондратюк В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні