Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"31" січня 2018 р. № 820/6409/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі Головуючого судді Кухар М.Д., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (письмовому провадженні) у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія "Прогрес-партнер" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Слобожанське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом, в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю БК «Прогрес-Партнер» (м. Харків, вул. Молочна, 38, код ЄДРПОУ 35243696) на користь Слобожанського об'єднаного управлінню Пенсійного фонду України м. Харкова (61140, м. Харків, вул. Гольдбергівська, буд. 15) суму заборгованості по страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 18182,94 грн. на р/р 25605301672370 МФО 351823 ЄДРПОУ 41247824, страхові внески.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 19.12.2017 року відкрито спрощене провадження у справі.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження у справі була надіслана відповідачу, до суду повернувся конверт з позначкою Укрпошти "за закінченням терміну зберігання", який міститься в матеріалах справи.
Відповідач у п'ятнадцятиденний строк до суду не надав відзив проти позову та необхідних документів або заяву про визнання позову.
Відповідно до ч. 4 ст. 263 КАС України встановлено, що суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо стягнення грошових сум, що ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження та сума яких не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія "Прогрес-партнер" зареєстровано як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України в Слобожанському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України м. Харкова.
Порядок обчислення і сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування підприємствами, установами, організаціями, громадянами до Пенсійного фонду України, а також обліку надходження і витрачання його коштів передбачено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058 (далі Закон), Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 р., зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за Х» 64/8663 (далі Інструкція ) та Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями, та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України" № 16-6 від 19.10.2001, яка діяла до 01.01.2004 р. (далі Інструкція № 16-6).
Згідно п. п. 6 п. 2 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Х» 1058-ІУ від 09.07.2003 р. (далі Закон) страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду. П. 6 ст. 20 Закону передбачає, що страхувальник зобов'язаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітній період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Відповідно до Інструкції нараховані за відповідний базовий звітній період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього базового періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Базовим звітнім періодом є календарний місяць (п. п. 5.1.4. Інструкції).
Товариство з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія "Прогрес-партнер" не виконало вимоги чинного законодавства щодо сплати страхового внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, внаслідок чого у відповідача виникла заборгованість у розмірі 18182,94 грн. (недоїмка по страховим внескам).
07.03.2011 р. відповідачу було надіслано вимогу про сплату боргу № Ю-605-У від 07.03.2011 р., листом з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, що підтверджується копією повідомлення про вручення.
На підставі ч. 3 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” територіальні органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату, після отримання якої страхувальник зобов'язаний протягом десяти робочих днів сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
В адміністративному або судовому порядку відповідач вимогу не оскаржував, отже є узгодженою.
Виходячи з вищевикладеного, позивач виконав вимоги чинного законодавства, зазначена в позові сума боргу є узгодженою. Заборгованість на теперішній час залишається несплаченою.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За приписами ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.
Отже, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 246, 250, 255, 263, 295 КАС України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія "Прогрес-партнер" про стягнення заборгованості –задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю БК «Прогрес-Партнер» (м. Харків, вул. Молочна, 38, код ЄДРПОУ 35243696) на користь Слобожанського об'єднаного управлінню Пенсійного фонду України м. Харкова (61140, м. Харків, вул. Гольдбергівська, буд. 15) на р/р 25605301672370 МФО 351823 ЄДРПОУ 41247824 суму заборгованості по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 18182,94 (вісімнадцять тисяч сто вісімдесят дві) грн. 94 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Скарга може бути подана у порядку ч.1 ст.297 КАС України безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду або у порядку п.15.5 Розділу VII КАС України до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.
Суддя Кухар М.Д.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2018 |
Оприлюднено | 02.02.2018 |
Номер документу | 71908013 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Кухар М.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні