Справа № 815/6881/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2018 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бутенко А.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного управління ДФС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) до товариства з обмеженою відповідальністю Торгівельна компанія Кураж (65082, м. Одеса, Гоголя, 4, кв. 9) про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ :
З позовом до суду звернулось Головного управління ДФС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю Торгівельна компанія Кураж про стягнення заборгованості у розмірі 9994,00 грн.
Ухвалою від 29.12.2017 р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) із урахуванням норми статті 263 КАС України.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Судову кореспонденцію суд направляв відповідачу на адресу, внесену до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Однак до суду повернувся невручений конверт (поштового відправлення № 6550104106562) зі вмістом поштового відправлення з відповідною відміткою поштового відділення зв'язку від 11.01.2018 року. За таких обставин, суд вважає, що відповідач відповідно до ч. 11 ст. 126 КАС України, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
Згідно ч. 11 ст. 126 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про розгляд справи та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. За таких підстав, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки при підготовці справи до розгляду дотримано вимоги КАС України щодо належного повідомлення сторін у справі про розгляд справи.
В силу частини 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-79 КАС України, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю, виходячи з наступного.
TOB Торгівельна компанія Кураж зареєстрована у Одеському міському управлінні юстиції з 16.03.2011 р. за № 15561020000041331.
За даними ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області, TOB Торгівельна компанія Кураж перебуває на обліку як платник податків у ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області з 17.03.2011 року №124167.
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку податкового боргу станом на 24.10.2017 року, довідки-розрахунку заборгованості до бюджету станом на 24.10.2017 року та інтегрованою карткою платника (ІКП), податкова заборгованість TOB Торгівельна компанія кураж складає у загальному розмірі на суму 9994,00 грн., з яких по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі - 595,00 грн., по податку на прибуток приватних підприємств у розмірі - 9399,00 грн.
Заборгованість по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) виникла у зв'язку з самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання по податковій декларації, а саме:
- від 16.04.2015 року № НОМЕР_1 на суму 595,00 грн.;
Заборгованість по податку на прибуток приватних підприємств виникла у зв'язку з самостійно визначеною сумою податкового зобов'язання по податковій декларації від 02.03.2015 року № НОМЕР_2 на суму 9399,00 грн.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 15.1. ст. 15 Податкового кодексу України, визначено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами^ і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно до пп. 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 ПК України, платник податків зобов'язаний:
- сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з п. 36.1. ст. 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податків обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, крім того п. 36.5. ст. 36 ПК України встановлено, що за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку відповідальність несе платник податків, крім випадків визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
П. 54.1 ст. 54 ПК України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п. 59.1. ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Судом встановлено, що ГУ ДФС в Одеській області було винесено податкову вимогу № 4936-17 від 06.07.2017 року на загальну суму 10164,00 грн., яку було направлено поштовою кореспонденцією на адресу TOB Торгівельна компанія Кураж ..
Згідно п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податків, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до п. п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно із п. 87.11 ст. 87 ПК України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Пунктом 95.1. ст. 95 ПК України визначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
В п. 95.2. ст. 95 ПК України зазначено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
П. 95.3 ст. 95 ПКУ передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Вказана заборгованість на час розгляду справи відповідачем не сплачена.
В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Згідно статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу (ч. 1 ст. 77 КАС України).
Керуючись статтями 2, 5-9, 77, 90, 242 - 246, 263 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих обслуговуючих TOB Торгівельна компанія Кураж (код ЄДРПОУ 37550501), на наступні бюджетні рахунки а саме:
МФО банкуНазва банкуНомер рахунку 351005ПАТ УкрСиббанк 26007324027200
- суму податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 9399 (дев'ять тисяч триста дев'яносто дев'ять) гривень на бюджетний рахунок № 31118002700008, код 11021000, до УК у м. Одесі, Приморський р-н, банку отримувача ГУ ДКСУ в Одеській області, МФО 828011, код 38016923;
- суму податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів(робіт, послуг) у розмірі 595 (п'ятсот дев'яносто п'ять) гривень на бюджетний рахунок № 31113029700008, код 14010100, до УК у м. Одесі, Приморський р-н, банку отримувача ГУ ДКСУ в Одеській області , МФО 828011, код 38016923.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги до суду першої інстанції в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.
Суддя Бутенко А.В.
.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2018 |
Оприлюднено | 02.02.2018 |
Номер документу | 71908110 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Бутенко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні