Ухвала
від 30.01.2018 по справі 461/5598/17
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/5598/17

Провадження № 1-кс/461/597/18

У Х В А Л А

про застосування запобіжного заходу

30.01.2018 року, слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , з участю слідчого ОСОБА_3 прокурора ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 та захисника ОСОБА_6 , розглянувши клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді застави, -

в с т а н о в и в :

старший слідчий в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 звернулась до суду з клопотання у кримінальному провадженні № 12017140000000338 від 13.04.2017 р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.229, ч.1 ст.176 КК України, погодженим прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Львівської області ОСОБА_7 про застосування до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Луцьк Волинської області, українця, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , запобіжного заходу у вигляді застави, в розмірі 45 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 75 780 гривень, з покладенням відповідних обов`язків.

Подане клопотання мотивує тим, що ОСОБА_8 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст.229 КК України, будучи організатором організованої ним групи в складі ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , незаконно використали знаки для товарів і послуг, права на які належать компанії «The Procter Gamble Company», чим завдав правоволодарям матеріальної шкоди у значному розмірі на суму 49603, 91 гривень. Крім того, ОСОБА_8 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.176 КК України, та внаслідок вчинення злочинних дій у вказаний спосіб ОСОБА_5 порушив авторські права ДП «Єврософтпром», чим завдав матеріальної шкоди ДП «Єврософтпром» на суму 25060,00 гривень, а також вказав, що вирішуючи питання про визначення розміру застави, то такий повинен бути пропорційним завданій шкоді, тобто не меншим за 74663,91 гривень, та те, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 КПК України, просить клопотання задовольнити.

В судовому засіданні слідчий та прокурор просили задовольнити подане клопотання.

Підозрюваний ОСОБА_5 та його захисник заперечили проти застосування запобіжного заходу у вигляді застави, просили суд застосувати запобіжний захід у виді особистого зобов`язання.

Статтею 194 КПК України визначено загальний порядок розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу. Відповідно до норм даної статті слідчий суддя, зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінальних правопорушень; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, і на які вказує слідчий, прокурор, недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризикам, зазначеним у клопотанні.

Статтею 177 КПК України передбачено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Заслухавши думку прокурора та слідчого щодо поданого клопотання, пояснення ОСОБА_5 та захисника, вивчивши матеріали клопотання, враховуючи особу (одружений, має на утриманні неповнолітню дитину, не судимий), а також наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст.229, ч.1 ст.176 КК України, відсутність законних джерел доходів, що свідчить про можливе продовження ОСОБА_5 вчиняти аналогічні кримінальні правопорушення, зважаючи на тяжкість та обставини інкримінованих йому кримінальних правопорушень, та неможливість запобігання цим ризикам передбаченим ч.1 ст.177 КПК України, шляхом застосування менш суворих запобіжних заходів, а тому приходжу до висновку про необхідність застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді застави.

У відповідності до ч.4 ст.182 КПК України розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Так, згідно п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України розмір застави щодо особи, підозрюваної у вчиненні тяжкого злочину визначається - від двадцяти до вісімдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Разом з тим, застава може бути призначена у розмірі, який перевищує вісімдесят прожиткових мінімумів, якщо слідчий суддя, суд встановить, що застава у зазначених межах не здатна забезпечити виконання особою, що підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, покладених на неї обов`язків.

Враховуючи особу підозрюваного, не працюючого, вчинення невеликої тяжкості та тяжкого кримінального правопорушення, а також те, що розмір застави повинен достатньо мірою гарантувати виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього, приходжу до висновку, що необхідним для забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_5 покладених на нього КПК України обов`язків, слід обрати заставу в розмірі 45 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 75 780 гривень.

Абзацом 2 ч.3 ст.183 КПК України встановлено, що в ухвалі судді зазначаються, які обов`язки з передбачених ст.194 цього Кодексу будуть покладені на підозрюваного, обвинуваченого у разі внесення застави, наслідки їх невиконання.

На підставі вказаного, вважаю необхідним визначити, передбачені ст.194 КПК України, обов`язки підозрюваному ОСОБА_5 у випадку внесення ним або іншою фізичною чи юридичною особою (заставодавцем) визначеної цією ухвалою застави.

Керуючись ст.ст.176-178, 182, 183, 193, 194, 196, 176, 181 КПК України, слідчий суддя,-

у х в а л и в :

клопотання задовольнити.

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Луцьк Волинської області, українця, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , запобіжний захід у вигляді застави, в розмірі 45 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 75 780 гривень.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 наступні обов`язки:

1) прибувати до старшого слідчого в ОВС СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 або іншого слідчого, в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора та суду за першим викликом;

2) не відлучатися із м.Луцьк, Волинської області без дозволу старшого слідчого в ОВС СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 або іншого слідчого, в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора або суду;

3) повідомляти старшого слідчого в ОВС СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 або іншого слідчого, в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

4) утримуватися від спілкування зі свідками та підозрюваними у кримінальному провадженні № 12017140000000338 від 13.04.2017 року;

5) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) громадянина України для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Роз`яснити підозрюваному та заставодавцю, що у разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, обвинувачений, будучи належним чином повідомлений, не з`явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.

Контроль за виконанням ухвали покласти на старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 ..

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення30.01.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу71914854
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —461/5598/17

Ухвала від 08.02.2018

Кримінальне

Апеляційний суд Львівської області

Каблак П. І.

Ухвала від 30.01.2018

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 30.01.2018

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 12.10.2017

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 12.10.2017

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 12.10.2017

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 12.10.2017

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 12.10.2017

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 12.10.2017

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 12.10.2017

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні