Справа № 815/6527/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2018 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Білостоцького О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі до відкритого акціонерного товариства Електронмаш про стягнення заборгованості на покриття витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 2 в сумі 2995,22 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м.Одесі (далі - Центральне ОУПФУ в м. Одесі) звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства Електронмаш (далі ВАТ Електронмаш ) про стягнення заборгованості в сумі 2995,22 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у відповідача утворилась заборгованість за період жовтень - листопад 2017 року по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах його колишнім працівникам за списком №2 в загальній сумі 2995,22 грн., яку ВАТ Електронмаш самостійно не сплачено.
Позивач до судового засідання не з'явився, про дату, місце та час судового засідання повідомлявся належним чином та своєчасно, через канцелярію суду подав клопотання про розгляд справи без участі представника Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі.
Відповідач в судове засідання не прибув, відзив на позовну заяву не надав, про дату, час та місце слухання справи повідомлявся належним чином та завчасно, відповідно до вимог ст.ст. 124, 126 КАС України за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а тому на підставі положень ст.205 КАС України судом вирішено слухати справу за відсутності його представника за наявними у справі доказами.
Згідно вимог частини 9 ст.205 КАС України справу розглянуто в порядку письмового провадження.
Суд за результатами розгляду справи у порядку письмового провадження, оцінивши повідомленні позивачем обставини та дослідивши наявні в справі письмові докази, доходить висновку про необхідність задоволення позовних вимог Центрального ОУПФУ в м.Одесі з наступних підстав.
ВАТ Електронмаш зареєстровано платником внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та знаходиться на обліку в Центральному об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в м.Одесі.
Згідно з п.1 ст.1 Закону України Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (далі - Закон №400/97-ВР) платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Статтею 2 Закону №400/97-ВР визначено, що для платників збору, визначених п.п 1, 2 ст. 1 Закону, крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у пп. 4 п.291.4 ст.291 ПКУ, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст.26 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування .
Пунктом 1 статті 4 Закону України № 400/97-ВР встановлено ставку на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом 4 п. 1 ст. 2 цього Закону.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування Пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цього Закону мають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону.
Згідно до п. 3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637, за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Порядок і строки відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах встановлено Інструкцією Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України , затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19 грудня 2003 року, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року № 64/8663 із змінами та доповненнями (далі - Інструкція).
Згідно п. 6.1 Інструкції відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування .
Згідно п. 6.4 Інструкції Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Відповідно до п.6.8 зазначеної Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до ст.13 Закону України Про пенсійне забезпечення колишньому працівнику ВАТ Електронмаш ОСОБА_1 на підставі виданої відповідачем довідки, про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або записів у ній, необхідної для призначення пільгової пенсії, було призначено пенсію на пільгових умовах (а.с. 21).
На підставі вищезазначеного документа, ОСОБА_1 виплачується пенсія у відповідності до п.п. а , б - з ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення , що підтверджується наданими до суду копіями протоколу, заяви про призначення/перерахунку пенсії, розрахунком стажу, довідкою про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії (а.с. 18-20, 22).
На адресу ВАТ Електронмаш позивачем було надіслано розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2, за яким загальна сума фактично витрачених Пенсійним фондом України коштів на виплату та доставку пільгових пенсій пенсіонерці ОСОБА_1 за період жовтень-листопад 2017 року склала 2995, 22 грн. (а.с.10-11, 13-14, 23-24).
Однак, порушуючи вищевикладені приписи законодавства України, ВАТ Електронмаш не відшкодувало Пенсійному фонду України заборгованість в сумі 2995,22 грн., фактично витрачені за період жовтень-листопад 2017 року, що підтверджується карткою особового рахунку відповідача та розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій (а.с. 7, 8-9, 12).
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи те, що ВАТ Електронмаш має заборгованість перед Центральним ОУПФУ в м. Одесі по відшкодуванню фактично витрачених коштів в сумі 2995,22 грн. на виплату та доставку пільгових пенсій, та не відшкодувало Пенсійному фонду України зазначену суму боргу, суд вважає, що позовні вимоги є законними і обґрунтованими, підтверджуються доданими до позову документами та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись вимогами ст.ст. 2, 6-11, 77, 205, 241-246, 251, 255, 295 КАС України, суд,-
ВИРІШИВ :
Адміністративний позов Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі (юридична адреса: 65121, м. Одеса, вул. Ільфа і Петрова, 4-а, код ЄДРПОУ 41248812) до відкритого акціонерного товариства Електронмаш (юридична адреса: 65104, м. Одеса, вул. Маршала Жукова, б.101; код ЄДРПОУ 14309770) про стягнення заборгованості на покриття витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 2 в сумі 2995,22 грн. - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства Електронмаш (код ЄДРПОУ 14309770) заборгованість перед Центральним об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м.Одесі (код ЄДРПОУ 41248812) на покриття витрат на виплату та доставку пенсій, призначених за віком на пільгових умовах за Списком № 2 в сумі 2995,22 грн. (дві тисячі двісті дев'яносто п'ять гривень двадцять дві копійки) на р/р 25605304196220 в Одеському обласному управлінні АТ Державний ощадний банк України , МФО 328845.
Рішення суду може бути оскаржене до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 КАС України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.В. Білостоцький
.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2018 |
Оприлюднено | 01.02.2018 |
Номер документу | 71933985 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Білостоцький О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні