У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
провадження № 2/333/200/18
справа № 333/5133/17
01 лютого 2018 року місто Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя в складі головуючого судді: Ярошенко А.Г., при секретарі Мінаєвій В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (69021, АДРЕСА_1) до Товариства з обмеженою відповідальністю Орлан-ЛТД (53208, Дніпропетровська обл.., м. Нікополь, вул. Микитинська, буд. 40), треті особи: ОСОБА_2 (69050, м. Запоріжжя, вул. 8-ого БерезняАДРЕСА_2), Публічне акціонерне товариство Українська Страхова компанія грант-авто (01001, м. Київ, пров. Новопечерський, буд. 19/3) про відшкодування моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В :
01 вересня 2017 року, до Комунарського районного суду м. Запоріжжя від ОСОБА_1 надійшла позовна заява, в якій позивач просить суд: стягнути з ТОВ Орлан-ЛТД на її користь моральну шкоду, завдану смертю її батька, внаслідок дії джерела підвищеної небезпеки, в розмірі 3 00 000,00 грн. та, крім того, судові витратив сумі 4 800,00 грн.
У судовому засіданні 01.02.2018 року суд поставив на обговорення питання про можливість продовження розгляду справи за правилами встановленими новим ЦПК України. Представник третьої особи - ОСОБА_2 покладався на розсуд суду. Інші учасники справи у судове засідання не з'явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялися в установленому законом порядку, про причини неявки суду не повідомили. Від представника позивача до суду надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
Суд, вислухавши думку представника третьої особи, вивчивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
15.12.2017 року набув чинності Закон України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів №2147-VIII від 03.10. 2017 року, яким ЦПК України викладено в новій редакції.
Згідно пп.9 п.1 Розділу XIII Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до 1 ст. 2 Цивільного процесуального кодексу України в редакції від 15.12.2017 року завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно зі ст. 121 ЦПК України в редакції від 15.12.2017 року суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню цивільного судочинства.
Ухвалою судді від 09.11.2017 року по даній справі було відкрито провадження та призначено судовий розгляд за правилами передбаченими Цивільним процесуальним кодексом України в редакції від 13.07.2017 року.
В ч. 1 ст. 222 Главі 6 ЦПК України в редакції від 15.12.2017 року збережено принцип змагальності сторін та надано можливість учасникам судового процесу заявити будь-якого роду клопотання (забезпечення, надання, витребування доказів, проведення експертиз, тощо).
Отже, стадія судового розгляду передбачена Главою 4 Цивільного процесуального кодексом України в редакції від 13.07.2017 року та стадія розгляду справи по суті передбачена Главою 6 Цивільного процесуального кодексом України в редакції від 15.12.2017 року мають тотожну процесуальну процедуру розгляду справ. Тому, з урахуванням п. 9 ч. 1 Перехідних положень та ст. 121 Цивільного процесуального кодексу України в редакції від 15.12.2017 року дану справу необхідно продовжити розглядати за правилами Глави 6 Цивільного процесуального кодексу України в редакції від 15.12.2017 року.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що подальший розгляд цієї справи належить проводити за правилами, що передбачені новою редакцією ЦПК України.
Згідно ч.1 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин.
Відповідно до ч. 6 ст. 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З огляду на предмет та ціну позову дана справа підпадає під ознаки малозначної справи та не віднесена до категорії справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження. Обставини справи, що згідно частини третьої статті 274 ЦПК України, мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, наразі також свідчать про наявність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про те, що справа підлягає подальшому розгляду згідно ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Так, беручи до уваги, категорію та складність даної справи, обсяг та характер доказів у справі, кількість сторін суд, з власної ініціативи, приходить до висновку про проведення розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням сторін.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.. 3, 19, 247, 274, 279, пп.9 п.1 Розділу XIII Перехідних Положень ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (69021, АДРЕСА_1) до Товариства з обмеженою відповідальністю Орлан-ЛТД (53208, Дніпропетровська обл.., м. Нікополь, вул. Микитинська, буд. 40), треті особи: ОСОБА_2 (69050, м. Запоріжжя, вул. 8-ого БерезняАДРЕСА_2), Публічне акціонерне товариство Українська Страхова компанія грант-авто (01001, м. Київ, пров. Новопечерський, буд. 19/3) про відшкодування моральної шкоди - продовжити слухати в порядку спрощеного позовного провадження за правилами Цивільного процесуального Кодексу України в редакції від 15.12.2017 року.
Призначити по справі судове засідання в приміщенні Комунарського районного суду м. Запоріжжя на 14 березня 2018 року о 12 год. 00 хв ., про що повідомити сторони.
Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив,яка має відповідати вимогам частини третьої - п'ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи .
Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п'ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити третім особам п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подачі пояснень щодо позову, які повинні відповідати вимогам ст. 178 ч.3-6, 181 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази, що підтверджують аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову.
Зобов'язати третіх осіб - відповідно до вимог ст. 179 ч.3, 178 ч. 4 ЦПК України, одночасно з наданням до суду пояснень, надіслати їх копію та додані до них документи іншим учасникам справи.
Сторони можуть отримати інформацію про стан розгляду справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України: http://court.gov.ua/fair/sud0812/
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Комунарського районного суду
м. Запоріжжя А.Г.Ярошенко
Суд | Комунарський районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2018 |
Оприлюднено | 02.02.2018 |
Номер документу | 71941550 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Комунарський районний суд м.Запоріжжя
Ярошенко А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні