Справа № 344/1208/18
Провадження № 1-кс/344/527/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2018 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого відділу СУ ГУ НП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , яке погоджене з прокурором Івано-Франківської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження №42017090010000126,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернулася з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого посилалася на те, що службові особи «Західний аукціонно-консалтінговий центр» та керуючий санацією ВАТ «Коломиясільмаш» ОСОБА_5 всупереч ухвали від 28.07.2017 господарського суду Івано-Франківської області, 03.08.2017 провели аукціон та продали майно ВАТ «Коломиясільмаш» (будівлю цеху №25), внаслідок чого умисно не виконали ухвалу господарського суду Івано-Франківської області, що набрала законної сили, чим заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом інтересам держави. Приватний нотаріус Коломийського нотаріального округу за результатами аукціону видала ТОВ «Вуд панель плюс» свідоцтво про придбання нерухомого майна на аукціоні, не встановивши дійсність договору купівлі-продажу майна, що мав бути нотаріально посвідченим.
Так, в провадженні господарського суду Івано-Франківської області знаходиться справа №Б-7/49-21/160 про банкрутство державного підприємства ВАТ «Коломиясільмаш». Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 28.07.2017 в порядку ст. ст. 5, 17 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції 2003) заборонено корпорації «Західний аукціонно-консалтінговий центр» проведення аукціону з продажу майна (будівля цеху №25 та будівля насосної станції) ВАТ «Коломиясільмаш», що в м. Коломия вул. Пушкіна, 6, яке в тому числі входить до переліку майна (будівлі, споруди), які залишаються у власності товариства для здійснення виробничої діяльності. Зазначена ухвала суду направлена для відома та виконання у корпорацію «Західний аукціонно-консалтінговий центр», що в м. Коломия проспект Відродження, 3 (вул. Чорновола, 3), а також на ВАТ «Коломиясільмаш».
Окрім того, 18.07.2017 ухвалою господарського суду Івано-Франківської області керуючого санацією ВАТ «Коломиясільмаш» ОСОБА_5 усунуто від виконання керуючого санацією.
В той же час встановлено, що службові особи корпорації «Західний аукціонно-консалтінговий центр» та керуючий санацією ВАТ «Коломиясільмаш» ОСОБА_5 , діючи всупереч ухвалі суду, 03.08.2017 провели аукціон та продали майно ВАТ «Коломиясільмаш» (будівлю цеху №25), внаслідок чого умисно не виконали ухвалу господарського суду Івано-Франківської області від 28.07.2017, що набрала законної сили, чим заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом інтересам держави.
Про направлення для виконання зазначеної ухвали Господарського суду Івано-Франківської області та обізнаність службових осіб корпорації «Західний аукціонно-консалтінговий центр» та керуючого санацією ВАТ «Коломиясільмаш» ОСОБА_5 про її прийняття свідчать довідки про доставку електронного листа на електронні адреси зазначених суб`єктів, а також реєстр на відправлення кореспонденції №317 від 31.07.2017 Господарського суду Івано-Франківської області.
Так, згідно протоколу засідання аукціонної комісії про допуск претендентів на участь в аукціоні з продажу майна підприємства-банкрута ВАТ «Коломиясільмаш» від 28.07.2017 року на участь в аукціоні поступило та зареєстровано 3 заявки, а згідно переліку заявників допущених до аукціону затверджено наступних учасників: №1 учасник з реєстраційним номером №01/17; №2 учасник з реєстраційним №02/17.
Заяви на участь учасників в аукціоні, витяги з Єдиного реєстру підприємств, установ, організацій, паспортні дані учасників, платіжні документи про сплату реєстраційного та гарантійного внесків та інші документи, подані для участі в аукціоні мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки у них також повинні міститись відомості про наявність або відсутність заінтересованості заявника стосовно боржника, кредиторів, замовника, організатора аукціону та про характер цієї заінтересованості у разі її наявності, що зазначено ч. 2 ст. 60 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі Закону).
Крім того, документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати зберегли на собі сліди вчинення вищевказаного кримінального правопорушення та підтверджують протиправну діяльність осіб, що організували їх виготовлення і в майбутньому матимуть статус доказів під час судового розгляду.
У зв`язку із зазначеним є підстави для отримання тимчасового доступу до документів, що стосуються проведення аукціону з продажу майна (будівля цеху №25) ВАТ «Коломиясільмаш», що в м. Коломия вул. Пушкіна, 6, яке в тому числі входить до переліку майна (будівлі, споруди), які залишаються у власності товариства для здійснення виробничої діяльності, а саме: заяв на участь учасників в аукціоні, витягів з Єдиного реєстру підприємств, установ, організацій; паспортних даних учасників; платіжних документів про сплату реєстраційного та гарантійного внесків.
З метою перевірки дотримання процедури допуску учасників до участі в аукціоні та можливих фактів зловживань необхідно також отримати тимчасовий доступ до журналу реєстрації заяв на участь в аукціоні, а також до електронного носія із відеозаписом аукціону.
В інший спосіб отримати документи, які мають значення для кримінального провадження, на даний час неможливо.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задовольнити.
Розгляд клопотання просив здійснювати без участі особи, у володінні якої знаходяться речі, оскільки існує реальна загроза їх знищення або переховування.
Так, згідно з ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться. Тому вважаю за доцільне розглянути клопотання слідчого без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи.
Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Ст. 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.
Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів., а згідно з ч. 7 цієї статі слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів.
В той же час стороною кримінального провадження поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах, а також доведено про неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе вилучення їх копій необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких. Однак слідчим не доведено необхідності вилучення саме оригіналів документів, а тому клопотання слід задовольнити частково.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити частково.
Надати слідчому відділу СУ ГУ НП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні службових осіб корпорації «Західний аукціонно-консалтінговий центр» (ЄДРПОУ 31656172) за адресою: Івано-Франківська область, м. Коломия, вул. Чорновола, 3 (Проспект Відродження), з можливістю ознайомитись з ними, зробити та вилучити їх належним чином засвідчені копії, зокрема до заяв на участь учасників в аукціоні, витягів з Єдиного реєстру підприємств, установ, організацій; паспортних даних учасників; платіжних документів про сплату реєстраційного та гарантійного внесків; журналу реєстрації заяв на участь в аукціоні; електронного носія із відеозаписом аукціону з продажу майна (будівля цеху №25) ВАТ «Коломиясільмаш», що в м. Коломия вул. Пушкіна, 6.
В решті вимог клопотання відмовити.
Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє до 28 лютого 2018 року включно та оскарженню не підлягає.
Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2018 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 71947793 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Татарінова О. А.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Татарінова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні