ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 344/849/18

Провадження № 1-кс/344/385/18

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 січня 2018 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Татарінова О.А., з участю секретаря Бухвак І.С., розглянувши клопотання слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Івано-Франківській області Пелеш М.В., яке погоджене з прокурором відділу прокуратури Івано-Франківської області Доскоч М.М. про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження № 32017090000000041, -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого посилався на те, що службові особи ПФ Галицький двір (код ЄДРПОУ 22197173) упродовж 2014-2016 років шляхом проведення безтоварних операцій із ТОВ Кіруг , ТОВ СБНП , ТОВ ТПК ІФ , ТОВ Олафсон , та ТОВ Сільвер-Буд умисно ухилилися від сплати податків на загальну суму 1 243 492 грн., що є значним розміром та підтверджено актом планової виїзної перевірки від 10.07.2017 №671/09-19-14-02/22197173.

Зважаючи на викладене, з метою встановлення осіб, які володіли адміністративно-господарськими та виконавчо-розпорядчими повноваженнями, а також з'ясування обставин вчинення кримінального правопорушення виникла необхідність у вилученні копій документів реєстраційної справи ТОВ Сільвер-Буд (код ЄДРПОУ 40473490).

Відповідно до відомостей ЄДР реєстраційна справа ТОВ Сільвер-Буд (код ЄДРПОУ 40473490) знаходиться в управлінні державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради.

У матеріалах реєстраційної справи ТОВ Сільвер-Буд (код ЄДРПОУ 40473490) містяться документи, що мають істотне значення для розслідування кримінального провадження, оскільки їх отримання надасть можливість встановити осіб, які фактично володіли адміністративно-господарськими та виконавчо-розпорядчими повноваженнями, а також обставини вчинення кримінального правопорушення.

У зв'язку із вказаним є підстави для отримання тимчасового доступу до документів реєстраційної справи ТОВ Сільвер-Буд (код ЄДРПОУ 40473490), що забезпечить повне та неупереджене досудове розслідування. В інший спосіб отримати документи, які мають значення для кримінального провадження, на даний час неможливо.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задовольнити.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, в судове засідання не з'явився, хоча про день та час розгляду клопотання повідомлявся, про причини неявки не повідомив.

Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Ст. 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а згідно з ч. 7 цієї статі слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення цих речей і документів.

В судовому засідання стороною кримінального провадження поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе вилучення їх копій необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.

Відтак, враховуючи вищенаведене та те, що інформація, яка міститься у вказаних вище документах надасть змогу в подальшому використовувати як докази отримані відомості, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Пелешу Михайлу Володимировичу, слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Вдовиченку Антону Андрійовичу, слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Стефанюк Ірині Іванівні, слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Павлінець Христині Василівні, слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Петріву Івану Романовичу, слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Осадціву Михайлу Юрійовичу, слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Семковичу Івану Ігоровичу, слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Каркічу Євгенію Васильовичу, слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Остап'юку Олегу Васильовичу тимчасовий доступ до документів, які містяться у реєстраційній справі ТОВ Сільвер-Буд (код ЄДРПОУ 40473490), які перебувають у володінні управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради, за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 299, з можливістю ознайомитись з ними, зробити та вилучити їх належним чином засвідчені копії.

Роз'яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє до 23 лютого 2018 року включно та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя О.А. Татарінова

Дата ухвалення рішення 24.01.2018
Зареєстровано 02.02.2018
Оприлюднено 02.02.2018

Судовий реєстр по справі 344/849/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 24.01.2018 Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області Кримінальне
Ухвала від 24.01.2018 Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону