Дата документу 31.01.2018
ЄУ № 420/2039/17
Провадження №2/420/163/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
31 січня 2018 року Новопсковський районний суд Луганської області
у складі: головуючого судді Пронька В.В.,
за участю секретаря Колесник Г.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Новопсков цивільну справу за позовною заявою Селянського (фермерського) господарства Атлант до ОСОБА_1, сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Прогрес про визнання договору оренди землі недійсним та скасування державної реєстрації іншого речового права, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - приватний нотаріус Кремінського нотаріального округу Луганської області ОСОБА_2,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Новопсковського районного суду Луганської області з позовом до відповідачів, в якому просить:
- визнати недійсним договір оренди землі, укладений 20.10.2017 між ОСОБА_1 та СТОВ Прогрес , право оренди за яким зареєстроване 06.11.2017 державним реєстратором приватним нотаріусом ОСОБА_2, номер запису про інше речове право 23269172;
- скасувати державну реєстрацію іншого речового права - запис про інше речове право 23269172 від 06.11.2017 - право оренди земельної ділянки, кадастровий номер 4423382000:10:001:0074.
15.12.2017 набрали чинності зміни до ЦПК України та згідно п. 11 Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цієї редакції Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Даний позов подано позивачем 07.12.2017, про що свідчить штемпель вхідної кореспонденції.
Під час судового засідання судом було встановлено, що провадження у справі відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України в редакції, чинній на момент звернення до суду.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульований Цивільним процесуальним кодексом України. Подання позовної заяви має відбуватись з дотриманням певних умов.
Згідно ст. 119 ЦПК України (в редакції, чинній на момент звернення СФГ Атлант з позовом) позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
Проте, відповідно п.6 ч.2 ст. 119 ЦПК України (в редакції 2004 року) позовна заява не містить зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
Так, позивач в своїй позовній заяві зазначає, що СФГ Атлант належним чином виконував умови договору оренди землі, вчасно розрахувався та виплачував орендну плату ОСОБА_1, також в тексті позовної заяви позивач посилається на додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки.
Позивачем СФГ Атлант не виконано вимоги ст. 119 ЦПК України, та не додано доказів, що підтверджують кожну обставину справи, та не зазначено підстав для звільнення від доказування.
Згідно ч. 7 ст. 187 ЦПК України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Як вбачається з наданої позовної заяви вказані вимоги закону при її поданні у повному обсязі не виконано. Невиконання вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України є підставою для залишення позовної заяви без руху відповідно до ст. 187 ЦПК України з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Керуючись ст. ст. 175, 177, ч.11 ст. 187, ст. ст. 260 - 261 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Селянського (фермерського) господарства Атлант до ОСОБА_1, сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Прогрес про визнання договору оренди землі недійсним та скасування державної реєстрації іншого речового права, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - приватний нотаріус Кремінського нотаріального округу Луганської області ОСОБА_2, залишити без руху, про що сповістити позивача, надавши йому строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Роз'яснити, що у разі, якщо недоліки не буде усунено, позовна заява буде залишена без розгляду відповідно до ч. 13 ст. 187 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: підпис. ОСОБА_3
Суд | Новопсковський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2018 |
Оприлюднено | 02.02.2018 |
Номер документу | 71949436 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новопсковський районний суд Луганської області
Пронька В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні