УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, ' 481-620
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"02" лютого 2018 р. м. Житомир Справа № 906/58/18
Господарський суд Житомирської області у складі судді Лозинської І.В.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Житомирської філії Державного підприємства "Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут "НДІпроектреконструкція" (м. Житомир)
до Військової частини А1979 (м. Чуднів)
про стягнення 150312,25 грн.
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство "Державний науково-дослідний та проектно - вишукувальний інститут "НДІпроектреконструкція" в особі Житомирської філії (м. Житомир) звернулось до господарського суду Житомирської області з позовом про стягнення з В/ч А 1979 (м. Чуднів) 150312,85 грн., з яких 147993,00 грн. основного боргу, 839,31 грн. 3% річних та 1479,94 грн. інфляційних нарахувань у зв'язку з невиконанням договору підряду № 98/2017 від 05.07.2017 на проведення проектних та пошукових робіт в частині оплати на виконані роботи.
Разом з тим, у вказаній позовній заяві зазначено код ЄДРПОУ та юридична адреса лише філії, яка не є юридичною особою, в той час, коли слід було зазначити також необхідні дані щодо Державне підприємство "Державний науково-дослідний та проектно - вишукувальний інститут "НДІпроектреконструкція".
Так, відповідно до ч. 2 ст. 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Частинами ч. 1, 3 ст. 41 ГПК України встановлено, що у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи; у справах можуть також брати участь органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу (ч. 1 ст. 45 ГПК України).
Відповідно до ч. 2 ст. 45 ГПК України позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) та їх місцезнаходження (для юридичних осіб).
Однак, як вбачається з копії наданого до позовної заяви витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на 31.10.2017, зазначений у позовній заяві код ЄДРПОУ 13568274 є ідентифікаційним кодом відокремленого підрозділу Житомирської філії; разом з тим, відповідно, код ЄДРПОУ і адреса реєстрації юридичної особи - Державного підприємства "Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут "НДІпроектреконструкція" є такими: 04653199, 01133, м. Київ, бульв. Лесі Українки, 26.
Тобто, позивачем не повно вказано своє найменування, що розцінюється як не додержання вимоги, викладеної у п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України та подання позову філією, яка не є юридичною особою.
Одночасно слід зазначити, що суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів (ч. 4 ст. 74 ГПК України).
З огляду на викладене, у зв'язку з відсутністю у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань інформації щодо відповідача - Військової частини А1979, позивачу слід надати господарському суду належні докази державної реєстрації відповідача, як юридичної особи.
Також слід звернути увагу позивача, що відповідно до аб. 2 п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону України "Про державну таємницю" від 21.01.1994 № 3855-XII (зі змінами), до державної таємниці у порядку, встановленому цим Законом, відноситься інформація у сфері оборони про зміст стратегічних і оперативних планів та інших документів бойового управління, підготовку та проведення військових операцій, стратегічне та мобілізаційне розгортання військ, а також про інші найважливіші показники, які характеризують організацію, чисельність, дислокацію, бойову і мобілізаційну готовність, бойову та іншу військову підготовку, озброєння та матеріально-технічне забезпечення Збройних Сил України та інших військових формувань.
Частиною 1 ст. 9 вказаного Закону передбачено, що державний експерт з питань таємниць здійснює відповідно до вимог цього Закону віднесення інформації у сфері оборони, економіки, науки і техніки, зовнішніх відносин, державної безпеки та охорони правопорядку до державної таємниці, зміни ступеня секретності цієї інформації та її розсекречування.
За таких обставин, ч. 5 ст. 30 ГПК України унормовано, серед іншого, що справи, матеріали яких містять державну таємницю, розглядаються місцевим господарським судом, юрисдикція якого поширюється на місто Київ.
Згідно з ч. 3 ст. 10 Закону України "Про державну таємницю" інформація вважається державною таємницею з часу опублікування Зводу відомостей, що становлять державну таємницю, до якого включена ця інформація, чи зміни до нього у порядку, встановленому цим Законом.
З огляду на викладене, позивачу необхідно надати господарському суду відповідну довідку стосовно того, чи відноситься до державної таємниці, інформація, яка є в позовній заяві та додатках до неї.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Для усунення недоліків позовної заяви позивачу слід подати до суду: уточнення позовної заяви в частині повного найменування юридичної особи - позивача; належні докази державної реєстрації відповідача як юридичної особи; відповідну довідку стосовно того, чи відноситься до державної таємниці, інформація, яка є позовній заяві та додатках до неї.
Керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Державного підприємства "Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут "НДІпроектреконструкція" в особі Житомирської філії (м. Житомир) про стягнення з Військової частини А 1979 заборгованості за виконання проектно - вишукувальних робіт від 25.01.2018 залишити без руху.
2. Державному підприємству "Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут "НДІпроектреконструкція" в особі Житомирської філії протягом 10 днів з дня вручення ухвали господарського суду Житомирської області від 02.02.2018 про залишення позовної заяви без руху, надати господарському суду:
- уточнення позовної заяви в частині повного найменування юридичної особи - позивача;
- належні докази державної реєстрації відповідача як юридичної особи;
- відповідну довідку стосовно того, чи відноситься до державної таємниці, інформація, яка є позовній заяві та додатках до неї.
3. Роз'яснити Державному підприємству "Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут "НДІпроектреконструкція" , що в разі не усунення вказаних недоліків у встановлений судом термін, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч.4 ст.174 ГПК України).
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Віддрук.
1 - в справу
2 - позивачу (реком. з повідомл.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2018 |
Оприлюднено | 04.02.2018 |
Номер документу | 71953462 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північно-західний апеляційний господарський суд
Філіпова Тетяна Леонідівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні