Рішення
від 29.01.2018 по справі 135/2/18
ЛАДИЖИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 135/2/18

Провадження № 2/135/67/18

РІШЕННЯ

іменем України

29.01.2018 року м. Ладижин

Ладижинський міський суд Вінницької області у складі:

головуючого судді Патраманського І.О.,

при секретарі

судового засідання Ступак Ю.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, у залі суду, у місті Ладижин Вінницької області, цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Ладижинсько хутірської сільської ради Гайсинського району Вінницької області про визнання права власності на майно у порядку спадкування за законом, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 звернувся до суду з цим позовом до Ладижинсько хутірської сільської ради Гайсинського району Вінницької області, на обґрунтування якого зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3. Після його смерті відкрилась спадщина на належне йому за життя майно. Спадщину після смерті ОСОБА_3 прийняв його син ОСОБА_4, який отримав свідоцтво про право на спадщину. ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_5, після смерті якої відкрилась спадщина на належне їй майно. Спадщину після її смерті прийняв її син ОСОБА_4, оскільки до дня смерті постійно проживав та був зареєстрований разом із матір'ю за однією адресою. Незалежно від того, що ОСОБА_4 прийняв спадщину після смерті своїх батьків: ОСОБА_5 та ОСОБА_3, проте не встиг оформити спадщину та помер ІНФОРМАЦІЯ_3, заповіт після смерті не залишав. Спадщину після його смерті прийняв він (позивач), як його син, шляхом подачі в Другу тростянецьку держану нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини після смерті батька. Інших спадкоємців будь - якої із черг які прийняли б спадщину після смерті ОСОБА_4 не існує Після шести місяців з дня відкриття спадщини ОСОБА_2 звернувся в Другу тростянецьку державну нотаріальну контору для оформлення спадщини, що залишилась після смерті батька, проте йому нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті батька у зв'язку із відсутністю правоустановчих документів на майно, що підлягає спадкуванню за законом після смерті ОСОБА_4

У зв'язку з чим просив суд визнати право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4

Позивач в судове засідання не з'явився, однак подав до суду заяву, у якій просив розгляд справи проводити за його відсутності, позовні вимоги підтримує, просить позов задовольнити.

Представник відповідача: Ладижинсько хутірської сільської ради Гайсинського району Вінницької області в судове засідання не з'явився, однак на адресу суду від в.о. сільського голови Тимошенко Т. надійшла заява, у якій вона просить суд розгляд справи проводити за відсутності представника ради, проти задоволення позовних вимог не заперечує.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно ч.1 ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Згідно ч.1 ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно п.1 ч.2 ст. 16 ЦК України, способами захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.

Відповідно до ст. 1216 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно ст. 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно ч.1 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту прийняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття. Якщо строк, що залишився, менший, ніж три місяці, він продовжується до трьох місяців.

Згідно ч.1 ст. 1297 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Згідно ч.1 ст. 1298 ЦК України, свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.

Відповідно ст. 328 ЦК України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону, або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Згідно п.п.4.15. п.4 глави 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 22.02.2012 № 296/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 лютого 2012 р. за № 282/20595: видача свідоцтва про право на спадщину на майно, право власності на яке підлягає державній реєстрації, проводиться нотаріусом після подання документів, що посвідчують право власності спадкодавця на таке майно, крім випадків, передбачених пунктом 3 глави 7 розділу І цього Порядку, та перевірки відсутності заборони або арешту цього майна.

Згідно п.4.18. глави 10 Порядку вчинення нотаріальних дій, якщо до складу спадкового майна входить нерухоме майно, нотаріус отримує інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно шляхом безпосереднього доступу до нього. За відсутності у спадкоємця необхідних для видачі свідоцтва про право на спадщину документів нотаріус роз'яснює йому процедуру вирішення зазначеного питання в судовому порядку.

Згідно абз. 2,3 п.23 Постанови Пленуму Верховного суду України №7 від 30.05.2008 року Про судову практику у справах про спадкування , свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають.

У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Згідно інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 24-753/0/4-13 від 16.05.2013 року Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування у п. 3.1 визначено що, право власності спадкоємця на спадкове майно підлягає захисту в судовому порядку шляхом його визнання у разі, якщо таке право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності (ст. 392 ЦК).

Згідно з п.9 ч.1 ст.27 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться на підставі: у т.ч. рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно.

У судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3, після якого відкрилась спадщина на належне йому за життя майно. Спадщину після смерті ОСОБА_3 прийняв його син ОСОБА_4, який отримав свідоцтва про право на спадщину. ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_5, після смерті якої відкрилась спадщина на належне їй майно. Спадщину після її смерті прийняв її син ОСОБА_4, оскільки до дня смерті постійно проживав та був зареєстрований разом із матір'ю за однією адресою. Незалежно від того, що ОСОБА_4 прийняв спадщину після смерті своїх батьків: ОСОБА_5 та ОСОБА_3, проте не встиг оформити спадщину та помер ІНФОРМАЦІЯ_3, заповіт після смерті не залишав. Спадщину після його смерті прийняв син ОСОБА_4 - позивач ОСОБА_2, шляхом подачі в Другу тростянецьку держану нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини після смерті батька. Інших спадкоємців будь - якої із черг які прийняли б спадщину після смерті ОСОБА_4 не існує. Після шести місяців з дня відкриття спадщини ОСОБА_2 звернувся в Другу тростянецьку державну нотаріальну контору для оформлення спадщини, що залишилась після смерті батька, проте йому нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті батька у зв'язку із відсутністю правоустановчих документів на майно, що підлягає спадкуванню за законом після смерті ОСОБА_4

Відповідно до частин третьої та четвертої статті 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.

Частиною 4 статті 206 ЦПК України, передбачено, що у разі визнання відповідачем позову, суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд вважає, що у відповідності до ст. 206 ЦПК України позовні вимоги підлягають задоволенню, так як визнання відповідачем позову є безумовним, не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Таким чином, враховуючи, що визнання відповідачем позовних вимог не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси третіх осіб, а також те, що ОСОБА_2 має право на визнання права власності на майно у порядку спадкування за законом, суд вважає за необхідне задовольнити позов у повному обсязі.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача 1759 грн.80 коп. судового збору.

На підставі ст.ст. 3, 4, 12, 13, 77, 78, 79, 80, 206, 223, 259, 263-265, 352,354-356 ЦПК України, керуючись ст. ст. 15, 16, 328, 392, 1216 - 1218, 1261, 1267, 1268 - 1270, 1297, 1298 ЦК України, Законом України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , суд -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_2 - задовольнити.

Визнати право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3, на житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, що позначається літерою А , загальною площею 45,2 кв. м. та житловою площею 28,8 кв. м., за сином померлого ОСОБА_2, реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_1.

Визнати право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3, на житловий будинок із господарськими спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, що позначається літерою А - житловий будинок, загальною площею 94,6 кв.м. та житловою площею 43,5 кв.м.; а - веранда; Б - сарай; В - сарай; в - сарай; а1 - сарай; а2 сарай, за сином померлого ОСОБА_2 реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_1.

Визнати право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3, на житловий будинок із господарськими спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3, що позначається літерою А - житловий будинок, загальною площею 26,4 кв.м. та житловою площею 10,3 кв. м.; а - навіс; 1-3 - огорожу, за сином померлого ОСОБА_2, реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_1.

Визнати право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3, на земельну ділянку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3, кадастровий номер № НОМЕР_2, цільове призначення земельної ділянки: для ведення особистого селянського господарства, розміром 0,1400 га, за сином померлого ОСОБА_2, реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_1.

Визнати право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 на земельну ділянку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3, кадастровий номер № НОМЕР_3, цільове призначення земельної ділянки: для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, розміром 0,1000 га, за сином померлого ОСОБА_2, реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_1.

Визнати право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3, на земельну ділянку, що знаходиться на території сільської ради села Ладижинські Хутори, Гайсинського району, Вінницької області, цільове призначення земельної ділянки: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розміром 2,8639 га, що позначається державним актом на право приватної власності на землю серії НОМЕР_4 виданого 08.11.2002 року, акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 26 та видано на ім'я ОСОБА_3, за сином померлого ОСОБА_2, реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_1.

Визнати право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3, на 2000 акцій, вартістю 500 грн. у ВАТ Гайсинський маслозавод , код ЄДРПОУ 00444435, за сином померлого ОСОБА_2, реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_1.

Визнати право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3, на 2000 штук простих іменних акцій, на загальну суму 500 грн. у ВАТ Гайсинський цукровий завод , номінальною вартістю 0,25 грн. за акцію, за сином померлого ОСОБА_2, реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_1.

Визнати право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3, на 0,5% пайового фонду майна КСП Нове життя села Ладижинські Хутори Гайсинського району Вінницької області, вартістю 9702 грн. за сином померлого ОСОБА_2, реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_1.

Стягнути із Ладижинсько хутірської сільської ради Гайсинського району Вінницької області на користь ОСОБА_2 судові витрати в сумі 1759 (одна тисяча сімсот п'ятдесят дев'ять) гривень 85 копійок.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу XIII Перехідні положення Цивільного процесуального кодексу України (в редакції закону №2147-VIII від 3 жовтня 2017 року) апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя

СудЛадижинський міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення29.01.2018
Оприлюднено04.02.2018
Номер документу71955259
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —135/2/18

Рішення від 29.01.2018

Цивільне

Ладижинський міський суд Вінницької області

Патраманський І. О.

Ухвала від 09.01.2018

Цивільне

Ладижинський міський суд Вінницької області

Патраманський І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні