Рішення
від 24.01.2018 по справі 295/13706/17
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/13706/17

Категорія 9

2-о/295/4/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.01.2018 року м. Житомир

Богунський районний суд м. Житомира у складі:

головуючого судді Гумен Н.В.,

за участю секретаря Скришевської О.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи: територіальна громада в особі Лісівщинської сільської ради, ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, звертаючись до суду з заявою в порядку окремого провадження, просила встановити факт, що ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, являлась її рідною матір'ю, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла її матір, після її смерті відкрилася спадщина. Після звернення до нотаріальної контори про намір прийняти спадщину після смерті матері, їй було відмовлено у зв'язку з недоведеністю родинних стосунків, оскільки у витязі про народження завниці та в довідці відділу реєстрації актів цивільного стану дошлюбне прізвище та прізвище померлої матері зазначено як ОСОБА_4 , а у свідоцтві про смерть матері прізвище вказано ОСОБА_3 , що унеможливлює прийняття спадщини, що і стало підставою для звернення до суду із заявою про встановлення родинних стосунків, оскільки в іншій спосіб відновити своє право на отримання спадщини не виявляється за можливе.

Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не зявилася, однак направила заяву про розгляд справи у її відсутність, вимоги заяви підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити.

Заінтересовані особи в судове засідання не з'явилися, надали до суду заяви про розгляд справи без їх участі, проти задоволення вимог заяви не заперечували.

Відповідно до ч. 1 ст. 223 Цивільного процесуального кодексу України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

За вказаних обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін, за наявними в ній доказами.

У відповідності до ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд приходить до наступного.

Статтею 293 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що у порядку окремого провадження розглядаються також справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Відповідно до положень ст. 315 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає справи про встановлення факту, серед іншого, родинних відносин між фізичними особами.

У судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Родинними стосунками (у праві) є кровний зв'язок між людьми (або кровне споріднення), з наявністю якого закон пов'язує виникнення, зміну чи припинення прав та обов'язків.

Як роз'яснено у пункті 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року за №5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення (з подальшими змінами та доповненнями), в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.

Судом встановлено, що заявник ОСОБА_1 до шлюбу мала прізвище ОСОБА_4 , що підтверджується свідоцтвом про шлюб від 02.04.2007 року (а.с. 5).

В довідці № 73/3.50 від 02.04.2007 року, виданій районним відділом реєстрації актів цивільного стану Коростенського міськрайонного управління юстиції, вказано, ОСОБА_4 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 року, про що в книзі реєстрації актів про народження Лісівщинської сільської ради Коростенського району Житомирської області проведено відповідний запис № 14 від 12.03.1952 року. Батько: ОСОБА_5, мати: ОСОБА_6. (а.с. 4)

Разом з тим, у свідоцтві про смерть, виданому Виконавчим комітетом Лісівщинської сільської ради Коростенського району Житомирської області вказано, що ІНФОРМАЦІЯ_4 року померла ОСОБА_3. (а.с. 3)

Також, за життя 17.02.2004 року ОСОБА_3 було складено заповіт, яким вона заповіла все своє майно ОСОБА_2 та ОСОБА_1. (а.с. 6).

А отже судом достовірно встановлено, що ОСОБА_3 та ОСОБА_6 є однією і тією особою та являється матір'ю заявниці.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 Цивільного процесуального кодексу України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Частиною 3 ст. 77 ЦПК України визначено, що сторони мають право обґрунтувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Згідно ст. 76 Цивільного процесуального кодексу України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Родинні відносини можуть підтверджуватися будь - якими документами, які містять необхідні відомості.

До заяви про встановлення факту родинних відносин, у якій зазначається мета, для якої заявник просить встановити цей факт, повинні додаватися докази, які підтверджують наявність даного юридичного факту (акти, анкети, автобіографії, листівки, сімейні фотографії, листи ділового та особистого характеру, особові справи, рішення судів, ордери на вселення, обмінні ордери, по господарські книги, виписки з домових книг та інші документи, які у собі містять відомості про родинні відносини осіб); довідки органів РАЦСу про неможливість поновлення втрачених записів, внесення змін і доповнень, виправлень у записи актів цивільного стану;покази свідків, яким достовірно відомо про взаємовідносини померлого з заявником (сусіди, куми, друзі, інші родичі і т.д.).

Оцінюючи зібрані докази у їх сукупності, суд вважає доведеним факт родинних відносин між заявником ОСОБА_1 та її матір'ю ОСОБА_3, які є родичами прямої лінії споріднення, наявність родинних стосунків між ними підтверджується долученими до справи письмовими доказами.

Встановлення даного факту має для заявника юридичне значення, оскільки заявник, як спадкоємець, має намір прийняти спадщину, що відкрилась після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5 року.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що заява ОСОБА_1, заінтересовані особи: територіальна громада в особі Лісівщинської сільської ради, ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин про встановлення факту, що має юридичне значення є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 82, 76-82, 141, 206, 258, 259, 263-265, 268, 273, 293, 315, 319, 352-354 Цивільного процесуального кодексу України, суд

ухвалив:

Заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи: територіальна громада в особі Лісівщинської сільської ради, ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.

Встановити юридичний факт, що ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, є матір'ю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

У відповідності до п.п. 15.5 п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України , до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а саме Богунський районний суд м. Житомира.

Заявник: ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1).

Заінтересована особа: Територіальна громада в особі Лісівщинської сільської ради (адреса: Житомирська область, Коростеньський район, с. Лісівщина, вул. Житомирська, 48, код ЄДРПОУ 04347999).

Заінтересована особа: ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_2).

Суддя Н.В. Гумен

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення24.01.2018
Оприлюднено04.02.2018
Номер документу71959397
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —295/13706/17

Рішення від 24.01.2018

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Гумен Н. В.

Ухвала від 23.11.2017

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Гумен Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні