ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
іменем України
Справа № 126/2464/17
Провадження № 2/126/132/2018
"25" січня 2018 р. м. Бершадь
Бершадський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Гуцола В.І.
із секретарем Гримальською С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бершадь цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес" с.Серединка Бершадського району про витребування земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ :
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ТОВ "Прогрес" с.Серединка про витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння з тих підстав, що як стверджує, вона є власницею земельної ділянки з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Серединської сільської ради Бершадського району Вінницької області, зокрема: згідно Державного акту серії ЯА № 096866 від 11.10.2005 року на право власності на земельну ділянку площею 3,06 га у межах згідно з планом з кадастровим номером 0520484600:01:001:0039. 25.07.2007 року між нею та відповідачем було укладено договір оренди землі № 150, згідно якого відповідно до акта приймання-передачі вона передала орендарю - товариству з обмеженою відповідальністю Прогрес с. Серединка Бершадського району Вінницької області належну їй на підставі державного акту серії ЯА № 096866 від 11.10.2005 року на праві власності земельну ділянку площею 3,06 га у межах згідно з планом з кадастровим номером 0520484600:01:001:0039, що знаходиться на території Серединської сільської ради Бершадського району в оренду на десять років. Пунктом 8 вищевказаного договору встановлено, що він укладений на десять років. Після закінчення строку дії договору, орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію. За змістом вищевказаного договору його укладено на десять років, тобто термін дії вищевказаного договору оренди земельної ділянки закінчився 25.07.2017 року. Після вказаної дати вона з відповідачем більше не укладала ніяких правочинів стосовно належної їй земельної ділянки, так як мала бажання в подальшому самостійно користуватися землею. Вона, правомірно вважаючи закінченням строку договору оренди земельної ділянки саме 25.07.2017 року, неодноразово зверталась до відповідача усно та з відповідними письмовими заявами, в яких попередила орендаря про небажання продовжувати з ним орендні відносини і намір забрати належну їй на праві приватної власності земельну ділянку в особисте користування. Не дивлячись на належне отримання відповідачем її заяв-повідомлень про намір самостійно обробляти належну їй земельну ділянку та вимогою її повернення, відповідач не надав відповіді на вказані заяви до часу подання до суду вказаного позову та без будь-якої правової підстави продовжує користуватися належною їй земельною ділянкою. Вважає, що її право порушене відповідачем, який на даний час продовжує без будь-яких правових підстав використовувати належну їй земельну ділянку. Тому таке право потребує захисту судом у спосіб визнання договору оренди землі припиненим та зобов'язання відповідача повернути їй належну земельну ділянку у стані не гіршому порівняно з тим, в якому стані ця ділянка була передана в оренду.
Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, надала заяву, в якій просить розглянути справу в її відсутність, позов підтримує, не заперечує проти винесення заочного рішення.
Представник відповідача ТОВ "Прогрес" в судове засідання двічі поспіль не з'явився без поважних причин, будучи у встановленому законом порядку повідомленим про дату, час та місце розгляду справи.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що позовні вимоги є такими, що не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що позивачка є власницею земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 3,06 га у межах згідно з планом на території Серединської сільської ради Бершадського району, що підтверджується Державним актом серії ЯА № 096866 від 11.10.2005 року, цих фактів ніхто зі сторін й не заперечує.
Судом встановлено, що 25.07.2007 року між позивачкою та відповідачем було укладено договір оренди цієї земельної ділянки № 150, що підтверджується копією самого договору, цих фактів ніхто не заперечує.
Державна реєстрація цього договору була проведена 20.02.2008 року в Бершадському районному відділі Вінницької регіональної філії ДП «Центр ДЗК» , що підтверджується відповідними записами в договорі оренди землі за № 150 від 25.07.2007 року.
Згідно зі ст. 210 ЦК України правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках, встановлених законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його державної реєстрації.
Згідно із ч. 2 ст. 125 Земельного Кодексу в редакції на час укладення спірного договору, право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації.
Відповідно до ст. 18 Закону Про оренду землі в редакції 02.10.2003 року, що діяла на час укладення договору, договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.
Отже, оскільки договір оренди землі сторонами був укладений строком на 10 років і він був зареєстрований 20.02.2008 року, то і закінчення строку його дії буде тільки 20.02.2018 року.
Тому суд вважає позов необгрунтованим, незаконним, безпідставним і таким, що не підлягає задоволенню з вищенаведених підстав.
На підставі ст. ст.210,638 ЦК України, ст.125 ч.2 , 126 ЗК України, ст. 18 Закону Про оренду землі в редакції 02.10.2003 року, керуючись ст.ст. 10,12, 13, 81, 259, 263-265 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
В позові ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю "Прогрес" с.Серединка Бершадського району про витребування земельної ділянки - відмовити.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Суддя В. І. Гуцол
Суд | Бершадський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2018 |
Оприлюднено | 04.02.2018 |
Номер документу | 71973955 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бершадський районний суд Вінницької області
Гуцол В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні