Рішення
від 30.01.2018 по справі 511/2285/17
РОЗДІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Роздільнянський районний суд Одеської області

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 511/2285/17

Номер провадження: 2/511/80/18

30 січня 2018 року Роздільнянський районний суд Одеської області в складі:

головуючого судді - Іванова О. В.,

при секретарі Кириловій І.В.

представника позивача Чернецької І.М.

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Роздільна Одеської області цивільну справу за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Червоний Дім до ОСОБА_2 про стягнення боргу по внескам та платежам співвласників ОСББ Червоний Дім , -

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2017 року голова правління ОСББ Червоний дім (надалі Об'єднання) Чернецька І.М. звернулася до суду з позовом про стягнення боргу по внескам та платежам співвласників Об'єднання в якому просить суд, стягнути з ОСОБА_2 на користь Об'єднання заборгованості по внескам та платежам співвласників об'єднання за період з 15.03.2011 року по 31.12.2016 року суму в розмірі 2 171грн., а також стягнути витрати на сплату судового збору у розмірі 800грн.

Голова Об'єднання Чернецька І.М. в судовому засіданні суду пояснила, що житловий будинок АДРЕСА_1 є багатоквартирним і багатоповерховим будинком. Обслуговування будинку здійснює ОСББ Червоний дім , яке було створено з метою забезпечення належного утримання будинку та прибудинкової території. Об'єднання діє у відповідності до ЗУ Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку . Між Об'єднанням як колективним замовником послуг і постачальниками комунальних послуг постійно укладаються відповідні договори, які щорічно враховуються загальними зборами членів ОСББ при призначенні щомісячних платежів і зборів на утримання будинку і прибудинкової території. Збори і платежі на період з 2010-2017 роки затверджені у встановленому законом порядку рішеннями загальних зборів членів Об'єднання. Об'єднання є неприбутковою організацією та існує тільки за рахунок внесків. З 32 членів, 4 не є членами Об'єднання, а потім і ОСОБА_2 відмовилася від підписання договору. Внески, це є квартплата людей, яка встановлена рішенням зборів та використовується на чистку каналізації, заміну лампочок, влітку на покіс трави. Тариф на господарські витрати, затверджений на загальних зборах членів Об'єднання на даний час складає 28-29грн, в місяць, що є невеликими коштами та являється незмінною з початку створення Об'єднання. 28 квартир згодні сплачувати такі внески, а відповідач не згодна. Вважає, що вимоги до відповідача обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні з вимогами Об'єднання не погодилася, зазначила що за чистку стоків та вивіз сміття платить. До суду надала заперечення, які обґрунтувала, тим, що спочатку при зверненні до суду з заявою про винесення судового наказу, заявник ОСББ Червоний дім просили стягнути з неї 2 171грн, але з них підтвердили лише 1570,69грн., різницю коштів залишилась непідтвердженою, як і те за який період був нарахований борг. В жовтні голова правління ОСББ Червоний дім Чернецька І.М. звернулася до суду з позовною заявою про стягнення з неї заборгованості за період з 15.03.2011 року, але на її думку позивач пропустила право на вимогу частки платежу у зв'язку з пропуском строку позовної давності. Просила в задоволенні позову про стягнення з неї 1 924,45грн. відмовити зі спливом строку позовної давності, а в частині стягнення з неї 457,42грн., з-за не доведенням позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши позивача та відповідача суд вважає, що в матеріалах справи достатньо доказів щодо визначення та оцінки правовідносин сторін, а позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Законом України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів від 03.10.2017 року внесенні зміни до відповідних Кодексів.

Враховуючи, що внесенні зміни до ЦПК України набрали чинності 15 грудня 2017 року, суд вважає розглянути справу за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Судом встановлено, що Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Червоний Дім являється юридичною особою, яке не перебуває в процесі припинення, що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, Довідкою АБ № 718696 з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, Рішенням про реєстрацію ОСББ Червоний дім , протоколом №1 від 25.10.2010 року про затвердження Статуту ОСББ Червоний дім , витягом з реєстрації.(а.с.16;48-51).

Відповідно до протокольних рішень № 2.4 від 02.09.2010 року, №3.4 від 19.03.2011року, № 10,3 від 19.06.2016року, щомісячні платежі на утримання будинку та прибудинкової території були затверджені з 01.05.2010 року у розмірі 0,52грн/кв.м, з 01.04.2011 року у розмірі 0,56грн/кв.м, з 19.06.2016 року у розмірі 0,70грн/кв.м. (а.с.52-54).

Відповідно до протоколу № 9 від 11.05.2013року загальних зборів будинку Червоний дім головою правління ОСББ обрана Чернецька І.М.(а.с.12;15;35).

ОСББ Червоний дім є балансоутримувачем житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 та відповідно до Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та статуту забезпечує надання його мешканцям послуг по утриманню та обслуговуванню будинку, що підтверджується копією статуту.(а.с.6-11).

Згідно з наданою Об'єднанням довідкою про заборгованість за житлово-експлуатаційними послугами станом на 31 грудня 2016 року, у відповідача є заборгованість за період з 15 березня 2011 року по 31 грудня 2016 року у розмірі 2171 грн.(а.с.47).

Згідно Довідки про розмір витрат на утримання будинку та прибудинкової території ОСББ Червоний дім та розмір частки витрат, що припадає на ОСОБА_2 склав 1570,69грн, які входять в загальну суму 2171грн. та не сплачені відповідачем на їх користь.(а.с.43-46).

14.09.2017 року Роздільнянським районним судом Одеської області було видано судовий наказ за заявою голови Об'єднання Чернецької І.М. до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за оплату житлово - комунальних послуг.

Ухвалою Роздільнянського районного суду Одеської області від 20.10.2017року вказаний судовий наказ скасовано за заявою ОСОБА_2(а.с.57).

Відповідно до ст. 162 ЖК України, плата за користування жилим приміщенням в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, встановлюється угодою сторін. Плата за комунальні послуги береться, крім квартирної плати, за затвердженими в установленому порядку тарифами. Строки внесення квартирної плати і плати за комунальні послуги визначаються угодою сторін.

Відповідно дост.322 ЦК України власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Правовідносини між сторонами з приводу надання житлово-комунальних послуг та оплати за них регулюються Цивільним кодексом України та Законом України Про житлово-комунальні послуги .

Так, відповідно до п.2 ч.1ст. 13 Закону України Про житлово-комунальні послуги послуги з утримання будинків та прибудинкових територій відносяться до категорії комунальних послуг.

Відповідно до п.2 ч.1ст.13 Закону України Про житлово-комунальні послуги до житлово-комунальних послуг відносяться послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньо-будинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньо будинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо).

Відповідно дост.16 Закону України Про житлово-комунальні послуги порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства.

Відповідно до ст.20 вказаного закону споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору, оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Згідно з п. 2 ч. 1 об'єднання, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (об'єднання) це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Відповідно до об'єднання, до обов'язків співвласників належить: своєчасна і в повному обсязі оплата належних внесків і платежів, відшкодування збитків заподіяних майну інших співвласників, виконання передбачених статутними документами обов'язків перед об'єднанням.

У постанові Верховного Суду України від 30 жовтня 2013 року N 6-59 цс13, яка є обов'язковою для застосування, зазначено, що споживачі зобов'язані оплатити житлово - комунальні послуги, якщо вони фактично користувались ними. При цьому відсутність договору на надання житлово - комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.

Таким чином, згідно із зазначеними нормами закону, споживач зобов'язаний оплатити житлово-комунальні послуги, якщо він фактично користувався ними. Відсутність договору на надання житлово-комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно ч. 1 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Оцінивши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд вважає, що оскільки відповідач є споживачем житлово-комунальних послуг, надання яких забезпечується за рахунок позивача, не відмовлявся від надання по квартирі житлово-комунальних послуг, відповідач не зверталась з претензіями щодо неналежної якості даних послуг, тобто сторони перебувають у фактичних договірних відносинах, відповідач отримує житлово-комунальні послуги, однак не здійснює їх оплату, що сприяє накопиченню боргу та порушує права та законні інтереси позивача.

Що стосується застосування позовної давності.

Так, з позовної заяви вбачається, що заборгованість по оплаті за отримані житлово-комунальні послуги у відповідача утворилася за період з 15.03.2011 року, а позивач звернувся до суду з позовом у 31.10.2017 року, тобто майже через 6 років з моменту виникнення боргу.

За правилами ст. ст. 256-257 ЦК України позовна давність це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу; загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.

Враховуючи зазначене, суд частково погоджується з поясненнями позивача, які викладені в заяві датованій 31.10.2017 року.

Як вбачається з матеріалів справи, до виниклих правових відносин застосовується загальний строк позовної давності, тобто наявна у відповідача заборгованість може бути стягнута з 11.12.2014року по 31.12.2016 року та з урахуванням наданих позивачем доказів складає в загальному розмірі 811.54грн.

Відповідно до ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Частиною 1 ст. 133 ЦПК України, встановлено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат пов'язаних з розглядом справи.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки позовні вимоги задоволенні частково, то з відповідача слід стягнути на користь позивача судовій збір в загальному розмірі 589,60 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 82, 141, 259, 263, 264-265 ЦПК України, ст.ст. 256, 257, 264, 267, 625 ЦК України, Закону України Про житлово-комунальні послуги та Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , суд

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Червоний Дім до ОСОБА_2 про стягнення боргу по внескам та платежам співвласників ОСББ Червоний Дім - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ІПН НОМЕР_1), зареєстрованої за адресою: 67400, АДРЕСА_1, на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Червоний Дім (ЄДРПОУ 37209814), місце розташування: 67400, Одеська область, м. Роздільна, вул. Молодіжна, буд.36, заборгованість по внескам та платежам співвласників ОСББ Червоний Дім за період з листопада 2014року по 31.12.2016року включно, що складає 811.54 (вісімсот одинадцять) грн. 54коп.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Червоний Дім судовий збір в розмірі 589,60грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до п.п. 15.2, 15.5 Перехідних положень до Закону України № 2147-VШ від 03.10.2017р. скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що можуть бути предметом судового розгляду; апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя: О. В. Іванова

СудРоздільнянський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення30.01.2018
Оприлюднено05.02.2018
Номер документу71984649
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —511/2285/17

Рішення від 30.01.2018

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Іванова О. В.

Рішення від 30.01.2018

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Іванова О. В.

Ухвала від 08.11.2017

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Іванова О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні