Справа № 750/12457/17
Провадження № 2/750/417/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 лютого 2018 року м. Чернігів
Деснянський районний суд міста Чернігова у складі судді Рахманкулової І.П., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю КМБІ про стягнення коштів,
в с т а н о в и в :
08 грудня 2017 року позивач звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю КМБІ , у якому просить стягнути з відповідача грошові кошти в сумі 1700 грн.
Ухвалою Деснянського районного суду м. Чернігова від 19 грудня 2017 року прийнято дану позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідачу двічі надсилалася ухвала суду про відкриття провадження у справі за адресою місцезнаходження юридичної особи, проте конверти повернулися на адресу суду у зв'язку з закінченням терміну зберігання. У строк, встановлений судом, відповідач відзив на позовну заяву та клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін не подав, у зв'язку з чим згідно ч. 5 ст. 279 ЦПК України, справа розглядається у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши наявні у справі матеріали, суд прийшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що 10 жовтня 2017 року між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю КМБІ було укладено усний договір щодо поставки товару на загальну суму 1700 грн.
Товариством з обмеженою відповідальністю КМБІ 10 жовтня 2017 року позивачу було надано рахунок-фактуру № 695 на оплату товару (а/с 13).
На підставі наданого Товариством з обмеженою відповідальністю КМБІ позивачу рахунку-фактури № 695 від 10 жовтня 2017 року, позивач перерахувала кошти в сумі 1700 грн. на рахунок відповідача, що підтверджується квитанцією від 11 жовтня 2017 року (а/с 9).
Як зазначила позивач, за усною домовленістю між сторонами після сплати коштів відповідач зобов'язався до 19 жовтня 2017 року поставити їй товар.
Проте, свої зобов'язання за договором відповідач не виконав та не поставив товар згідно замовлення, у зв'язку з чим 24 жовтня 2017 року позивач надіслала на адресу відповідача заяву, у якій просила повернути сплачені нею кошти в сумі 1700 грн. (а/с 10). Відповідач кошти позивачу не повернув.
Згідно ч. 1 ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
Статтею 1 Закону України Про захист прав споживачів визначено, що послуга - діяльність виконавця з надання (передачі) споживачеві певного визначеного договором матеріального чи нематеріального блага, що здійснюється за індивідуальним замовленням споживача для задоволення його особистих потреб. Договір - усний чи письмовий правочин між споживачем і продавцем (виконавцем) про якість, терміни, ціну та інші умови, за яких реалізується продукція. Підтвердження вчинення усного правочину оформляється квитанцією, товарним чи касовим чеком, квитком, талоном або іншими документами (далі - розрахунковий документ).
Відповідно до ч. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Статтею 629 Цивільного кодексу України визначено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Частиною 1 ст. 509 Цивільного кодексу України визначено, що зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Згідно ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно ст. 611 Цивільного кодексу України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ч. 3 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Оскільки матеріалами справи доведено, що позивач сплатила на рахунок відповідача 1700 грн. за товар, який їй не був поставлений, чого відповідач не спростував, а тому вимоги позивача підлягають задоволенню.
Також, відповідно до ст. 141 ЦПК України, з відповідача на користь держави належить стягнути судовий збір.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 141, 258, 259, 265, 273, 354 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
позов ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1) до Товариства з обмеженою відповідальністю КМБІ (місцезнаходження юридичної особи: м. Київ, вул. Смілянська, буд. 7, ідентифікаційний код юридичної особи - 41272253) про стягнення коштів - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю КМБІ на користь ОСОБА_1 грошові кошти в сумі 1700 грн. (одна тисяча сімсот грн.).
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю КМБІ на користь держави 640 грн. судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Чернігівської області.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя
Суд | Деснянський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2018 |
Оприлюднено | 05.02.2018 |
Номер документу | 71986727 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деснянський районний суд м.Чернігова
Рахманкулова І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні