ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Справа № 761/3071/18

Провадження № 1-кс/761/2297/2018

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2018 року Шевченківський районний суд м. Києва

слідчого судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ 6-го відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні №32016100110000156 від 23.06.2016 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 205 та ч. 3 ст. 212 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий з особливо важливих справ 6-го відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС ОСОБА_3 , по кримінальному провадженню за №32016100110000156 від 23.06.2016 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 205 та ч. 3 ст. 212 КК України, звернувся до слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва із клопотанням про проведення обшуку.

Клопотання мотивовано тим, що службові особи ТОВ «СФС Трейд» (код

ЄДРПОУ 39548253) ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , в період часу з 01.12.2015 по 30.04.2016 під час фінансово - господарських взаємовідносин з ТОВ «ТК Агротрейд», ТОВ «Східенергогруп», ТОВ «АПК Схід», ФГ «Лідер», умисно ухилились від сплати податку на додану вартість шляхом документального оформлення безтоварних операцій по реалізації насіння соняшника, шляхом внесення до податкової звітності неправдивих відомостей, що не відповідають дійсності, чим нанесено збитки державі шляхом заниження суми ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет в розмірі 40622094 грн., тобто в особливо великих розмірах.

Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_6 (код НОМЕР_1 ), ОСОБА_7 (код НОМЕР_2 ), ОСОБА_8 (код НОМЕР_3 ), ОСОБА_9 (код НОМЕР_4 ), ОСОБА_10 (код НОМЕР_5 ) діючи умисно, протиправно та повторно окрім ТОВ «СФС-Трейд» створили/придбали ТОВ «Прометей МВ» (код ЄДРПОУ 38802585), ТОВ «Імперія Експо» (код ЄДРПОУ 40380747), ТОВ «Систем ГТС» (код ЄДРПОУ 41003673), ТОВ «Корсо Юниверс» (код ЄДРПОУ 41149086), ТОВ «Веткар» (код ЄДРПОУ 41159529), ТОВ «Лідер Промопт» (код ЄДРПОУ 40929723), ТОВ «Аладар Актив» (код ЄДРПОУ 40871642), ТОВ «Есколенд» (код ЄДРПОУ 41124962), ТОВ «Призма Трейд» (код ЄДРПОУ 41149167), ТОВ «Аленсо Стайл» (код ЄДРПОУ 40631680), ТОВ «Толлінг» (код ЄДРПОУ 40102199), ПП «Соннор» (код ЄДРПОУ 33520232), ТОВ «Вікстер» (код ЄДРПОУ 40369770), ТОВ «Профіт Стайл» (код ЄДРПОУ 38205412), ПП «Теравет-Україна» (код ЄДРПОУ 33615114), ТОВ «Щедрі Лани Кіровоградщини» (код ЄДРПОУ 41130232), ТОВ «Фортплюс» (код ЄДРПОУ 40929634), ТОВ «Хоккер Миколаїв» (код ЄДРПОУ 37697410), ТОВ «Капіталінвестмент» (код ЄДРПОУ 41498610), ТОВ «Агрорезультат» (код ЄДРПОУ 41494511) з метою прикриття незаконної діяльності пов`язаної із закупівлею та в подальшому реалізацією с/г продукції без відображення даного в податковій звітності.

Тобто, згідно отриманої та перевіреної в установленому законом порядку інформації встановлено групу осіб (мешканців м. Кропивницький) якими розроблено та впроваджено схему ухилення від сплати податків шляхом не відображення в податковій звітності реальних обсягів операцій проведених підконтрольними (заздалегідь зареєстрованими/придбаними) СГД.

Згідно вказаної схеми здійснюється закупівля сільськогосподарської продукції у фермерських господарствах, виробників сільськогосподарської продукції та у посередників не платників ПДВ, без відповідного документального оформлення операцій, за не обліковані готівкові кошти. При цьому обсяги придбаної та в подальшому реалізованої сільськогосподарської продукції та обсяги коштів проведених через розрахункові рахунки підконтрольних СГД не відображаються в податковій звітності підприємств (більшість СГД податкову звітність не подають взагалі).

Також проведеними заходами встановлено, що використовуючи розрахункові рахунки підконтрольних вищевказаних СГД здійснюється оготівковування грошових коштів, які в подальшому використовуються для закупівлі с/г продукції за готівку менеджерами, які підконтрольні та підзвітні ОСОБА_8 . Згідно наявної оперативної інформації транспортування с/г продукції здійснюється автомобільним транспортом до місця зберігання. В подальшому вказана с/г продукція після її чищення та сушіння переправляється до місця переробки (виробничі потужності ТОВ «СФС Трейд», м. Славянськ). Після переробки відбувається експорт підконтрольними ОСОБА_6 підприємствами олії соняшникової та шроту (станом на жовтень 2017 експортером виступає ТОВ «Щедрі Лани Кіровоградщини»). Одержувачем товару являється підприємство зареєстроване в Лондоні «UPNEY ROAD LIMITED» та інші нерезиденти, контракти від імені якого підписує представник ОСОБА_6 .

Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, що вищевказана група осіб для здійснення незаконної діяльності використовують нежитлові приміщення розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .

У зв`язку з вище викладеним, для пошуку і фіксації, а також перевірки вже отриманих під час досудового розслідування відомостей та фактів вчинення тяжкого злочину, виявлення документів, які складаються в результаті здійснення безтоварних фінансово господарських операцій, які самостійно та в сукупності з іншими доказами мають суттєве значення для документування злочину та доказування всіх обставин його вчинення, виникла необхідність, у проведенні обшуку в нежитлових приміщеннях за адресою: АДРЕСА_1 , які використовуються ОСОБА_6 (код НОМЕР_1 ), ОСОБА_7 (код НОМЕР_2 ), ОСОБА_8 (код НОМЕР_3 ), ОСОБА_9 (код НОМЕР_4 ), ОСОБА_10 (код НОМЕР_5 ) при здійсненні незаконної діяльності.

Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 111177945 від 19.01.2018 року, офісні (нежитлові) приміщення розташовані за адресою:

АДРЕСА_1 на праві власності належать Фонду державного майна України.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення слідчого, який підтримав клопотання, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно ч. 1, 2 ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установленихчастиною третьоюцієї статті. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення.

Відповідно до ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Порушень вимогст. 234 КПК України,Глави 20 КПК України- слідчі (розшукові) дії, таГлави 2 КПК України- засади кримінального провадження, у судовому засіданні, слідчим суддею не виявлено.

Крім того, заслухавши слідчого та оцінивши в сукупності доводи клопотання з долученими до нього документами, слідчий суддя вважає, що на даний час слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2 )відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні приміщенні.

Так, слідчий суддя вважає, що доданими слідчим до клопотання документами, підтверджуються наявність підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення з обставин, внесених до ЄРДР, а відшукувані речі, про які слідчий зазначив у клопотанні, можуть знаходитись в приміщенні за адресою: за адресою АДРЕСА_1 , та можуть бути доказами під час судового розгляду.

Враховуючи, що в судовому засіданні слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, відшукувані окремі речі та документи, які зазначені в клопотанні, мають значення для досудового розслідування, а відомості, які містяться у цих речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, і вказані речі та документи, знаходяться в приміщенні за адресою: за адресою:

АДРЕСА_1 , що в своїй сукупності свідчить про наявність підстав для надання дозволу на проведення обшуку.

Слідчим суддею, у судовому засіданні, не було встановлено відомостей, які б беззаперечно свідчили, що надання дозволу на обшук становитиме особистий та надмірний тягар, тобто апріорі таке втручання не є свавільним, оскільки отримання дозволу на його проведення здійснено з дотриманням принципу законності та воно є пропорційним до тяжкості вчиненого правопорушення та відповідає справжнім інтересам суспільства.

Разом з тим, в іншій частині вимог клопотання є немотивованим, оскільки слідчим в цій частині не доведено наявність достатніх підстав вважати, що відшукувані речі мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі знаходяться у зазначеному в клопотанні приміщенні.

У зв`язку з зазначеним клопотання підлягає частковому задоволенню.

Керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити частково.

Надати старшому слідчому з ОВС СУ ФР ОВПП ДФС ОСОБА_3 , та іншим слідчим слідчої групи у даному провадженні, дозвіл на проведення обшуку в офісному (нежитловому) приміщенні розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення наступних речей, предметів та документів, а саме:

oпервинних фінансово-господарських документів, які використовуються ТОВ «Прометей МВ» (код ЄДРПОУ 38802585), ТОВ «Імперія Експо» (код ЄДРПОУ 40380747), ТОВ «Систем ГТС» (код ЄДРПОУ 41003673), ТОВ «Корсо Юниверс» (код ЄДРПОУ 41149086), ТОВ «Веткар» (код ЄДРПОУ 41159529), ТОВ «Лідер Промопт» (код ЄДРПОУ 40929723), ТОВ «Аладар Актив» (код ЄДРПОУ 40871642), ТОВ «Есколенд» (код ЄДРПОУ 41124962), ТОВ «Призма Трейд» (код ЄДРПОУ 41149167), ТОВ «Аленсо Стайл» (код ЄДРПОУ 40631680), ТОВ «Толлінг» (код ЄДРПОУ 40102199), ПП «Соннор» (код ЄДРПОУ 33520232), ТОВ «Вікстер» (код ЄДРПОУ 40369770), ТОВ «Профіт Стайл» (код ЄДРПОУ 38205412), ПП «Теравет-Україна» (код ЄДРПОУ 33615114), ТОВ «Щедрі Лани Кіровоградщини» (код ЄДРПОУ 41130232), ТОВ «Фортплюс» (код ЄДРПОУ 40929634), ТОВ «Хоккер Миколаїв» (код ЄДРПОУ 37697410), ТОВ «Капіталінвестмент» (код ЄДРПОУ 41498610), ТОВ «Агрорезультат» (код ЄДРПОУ 41494511), для здійснення незаконної діяльності а саме: договорів, контрактів, угод з додатками та доповненнями, додатків до договорів; рахунків-фактури на оплату за поставлені товари (послуги), вантажно-митних декларацій з усіма додатками до них, інвойсів, коносаментів, актів завантаження, товарно-транспортних накладних, податкових накладних та видаткових накладних, актів приймання-передачі виконаних робіт, наданих товарів (послуг), довіреностей на отримання товарно матеріальних цінностей, платіжних доручення, виписок банків, касових документів, сертифікатів якості (відповідності), журналів, записних книг (блокнотів), чорнових записів, чистих аркуші паперу з відтиском печаток підприємств, печаток, штампів, кліше;

oоргтехніки та магнітних, електронних та цифрових носіїв інформації, в тому числі серверів, системних блоків, комп`ютерів, ноутбуків, флеш-карт, технічні засоби спостереження, які використовувалися для вчинення кримінального правопорушення та на яких можуть міститися чи зберігатися відомості щодо вищевказаних документів зазначених товариств.

Дана ухвала підлягає виконанню у строк, що не перевищує один місяць з дня її постановлення, тобто до 01 березня 2018 року та надає право на проникнення до приміщення лише один раз.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення 31.01.2018
Оприлюднено 01.03.2023

Судовий реєстр по справі 761/3071/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 31.01.2018 Шевченківський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 31.01.2018 Шевченківський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 761/3071/18

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону