Справа №464/538/18
пр № 2/464/682/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 лютого 2018 року суддя Сихівського районного суду м. Львова Теслюк Д.Ю., розглянувши позовну заяву представника колективу молодших медсестер ОСОБА_1 обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ОСОБА_2 (м.Львів, вул.Кавалерідзе, 9а/15) до ОСОБА_1 обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (м.Львів, вул.Миколайчука,9) про зобов'язання здійснити перерахунок заробітної плати та індексацію заробітної плати,
в с т а н о в и в :
Представник колективу молодших медсестер ОСОБА_1 обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ОСОБА_2 звернулась в суд із позовом, в якому просить: визнати посадовий оклад молодших медичних сестер за 4 тарифним розрядом ЄТС- 2540 грн., за 3 - 2360 грн. та зобов'язати відповідача доплатити за весь 2017 р. всім молодшим медсестрам різницю недоплачених сум; зобов'язати відповідача провести виплати в розмірі посадового окладу молодшим медсестрам, які вийшли на пенсію в 2014 р.-2017 р. та зобов'язати відповідача проіндексувати грошові доходи позивачу з 2014 року.
Зазначену позовну заяву слід залишити без руху з наступних підстав.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше, як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Статтями 175, 177 ЦПК України визначено вимоги до форми та змісту позовної заяви.
Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява, серед іншого, повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по-батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження або місце проживання, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій (для юридичних осіб), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) та інше.
Всупереч наведених норм, представник позивача колективу молодших медсестер ОСОБА_1 обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ОСОБА_2 не зазначає прізвищ, імен, по-батькові, місце проживання, та інші дані молодших медсестр, інтереси яких вона представляє.
Окрім цього, згідно із ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатись до суду в інтересах іншої особи.
Згідно із ст. ст. 60, 62 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу. Повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: 1) довіреністю фізичної або юридичної особи; 2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.
Відповідно до ч.7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Проте, позовна заява, подана ОСОБА_2, не містить підпису молодших медсестер ОСОБА_1 обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, на користь яких заявлені позовні вимоги, така підписана лише ОСОБА_2 До матеріалів позовної заяви не долучено документа, який би засвідчив право на її підписання позовної заяви від імені інших позивачів, що прямо суперечить вищезазначеній імперативній нормі.
Окрім цього, відповідно до ст.48 ЦПК України позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що представником позивача не зазначено, чи відповідач ОСОБА_1 обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф є юридичною особою, а також не зазначено чи колектив молодших медсестр ОСОБА_1 обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, є юридичною особою (профспілковою організацією), чи вона діє в інтересах фізичних осіб, оскільки сторонами в справі можуть бути лише фізичні і юридичні особи.
Відповідно до п.3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюється.
У позовній заяві позивач ОСОБА_2 не зазначає ціни позову та не надає обґрунтований розрахунок заборгованості із заробітної плати, а також розрахунок індексації грошових доходів, що підлягає стягненню.
Згідно із п.5, 6, 8 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Також позовна заява, відповідно до п.9 ч.3 ст.175 ЦПК України повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи.
Окрім цього, п.10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Проте, всупереч наведеним нормам ЦПК України, позовна заява ОСОБА_2 не містить виклад обставин, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги; не зазначено доказів, що підтверджують вказані обставини; не надано попереднього розрахунку судових витрат, а також відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч.5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Статтею 95 ЦПК України передбачено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору (ч.1). Письмові докази подають в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього (ч.3). Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ч.4). Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
В порушення вимог ст. 95 ЦПК України, додані до позовної заяви письмові докази не засвідчені належним чином. Окрім цього, деякі письмові докази, зокрема листи, містять виправлення та закреслення.
Частиною 1 ст. 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи наведене, позовну заяву слід залишити без руху, про що повідомити позивача (представника позивача), надавши строк для усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 185, ст. ст. 260, 261 ЦПК України,
у х в а л и в :
Позовну заяву представника колективу молодших медсестер ОСОБА_1 обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ОСОБА_2 (м.Львів, вул.Кавалерідзе, 9а) до ОСОБА_1 обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (код юридичної особи 35009562, м.Львів, вул.Миколайчука,9) про зобов'язання здійснити перерахунок заробітної плати та індексацію заробітної плати - залишити без руху.
Про залишення позовної заяви без руху повідомити представника позивача та надати строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута представнику позивача.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Теслюк Д.Ю.
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2018 |
Оприлюднено | 05.02.2018 |
Номер документу | 71997628 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сихівський районний суд м.Львова
Теслюк Д. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні