Ухвала
від 02.02.2018 по справі 359/714/18
БОРИСПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 359/714/2018

Провадження №2-а/359/90/18

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

02 лютого 2018 року суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Яковлєва Л.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Голови Сошниківської сільської ради Бориспільського району Київської області ОСОБА_2, ТОВ ПІК Нова Земля про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ :

29 січня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, яким просить прийняти позовну заяву та порушити провадження № 2-а/359/108/2016, справа № 359/3050/16-а за ст.ст. 104-106 Кодексу адміністративного судочинства України; зобов'язати Голову Сошниківської сільської ради Бориспільського району Київської області ОСОБА_2 правильно вимітити розташування земельної ділянки площею 0,43 га, кадастровий номер 3220887000:02:010:1052 по вул. Коцюбинського в с. Сошників Бориспільського району Київської області у викопіюванні з генерального плану с. Сошників Бориспільського району Київської області у проекті землеустрою, який розробляла Проектно-інженерна компанія Нова Земля .

Відповідно до пп. 4, 5, 6, 7, 8, 11 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

В порушення вказаних вимог, позивачем не викладені обставини, якими він обґрунтовує свої вимоги та не зазначено зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; не зазначено доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору; не зазначено доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Крім того, в порушення п.11 ч. 5 ст. 160 КАС України позивач не надав власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

З приводу позовної вимоги позивача про порушення провадження № 2-а/359/108/2016, справа № 359/3050/16-а за ст.ст. 104-106 Кодексу адміністративного судочинства України, суд звертає увагу на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 звертався в квітні 2016 року із позовом Бориспільської районної державної адміністрації, голови Сошниківської сільської ради Бориспільського району Київської області про зобов'язання вмежувати земельну ділянку.

Ухвалою суду від 05 травня 2016 року вищевказану позовну заяву залишено без розгляду за заявою ОСОБА_1

У вказаній ухвалі судом роз'яснено строк та порядок оскарження ухвали до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України. Проте, позивач не скористався даним правом та не оскаржив ухвалу суду від 05.05.2016 року.

Крім того, чинним законодавством суду не надано право порушувати або відновлювати розгляд справу, яка залишена без розгляду за заявою позивача, не була предметом перегляду у апеляційній та касаційній інстанціях.

Крім іншого, позивачем обрано спосіб захисту своїх прав та інтересів не передбачений Кодексом.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Згідно вимог ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160 , 161цього Кодексу , протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч.2 ст. 169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

З огляду на викладене суд вбачає підстави для залишення позову без руху.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 160 , 161 , 169 КАС України , суд -

УХВАЛИВ :

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Голови Сошниківської сільської ради Бориспільського району Київської області ОСОБА_2, ТОВ ПІК Нова Земля про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Надати позивачу строк в 10 днів з дня отримання даної ухвали для виправлення вказаній в ній недоліків.

Роз'яснити позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали, зазначена позовна заява буде повернута позивачеві.

Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленого законом.

Ухвала суду є остаточною та апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя Яковлєва Л.В.

СудБориспільський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення02.02.2018
Оприлюднено06.02.2018
Номер документу72012575
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —359/714/18

Ухвала від 06.02.2018

Адміністративне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Яковлєва Л. В.

Ухвала від 02.02.2018

Адміністративне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Яковлєва Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні