Справа № 581/76/18
Провадження № 2/581/68/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
06 лютого 2018 року сел. ОСОБА_1
Суддя Липоводолинського районного суду Сумської області Кузьмінський О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_2 до Подільківської сільської ради Липоводолинського району Сумської області
про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування,
в с т а н о в и в :
5 лютого 2018 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом та просив визнати за ним права власності на:
- земельну ділянку (пай) в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3, розташовану на території Подільківської сільської ради Липоводолинського району Сумської області, загальною площею 3,7716 га, що належала спадкодавцю на підставі Державного акту;
- земельну ділянку (пай) в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3, розташовану на території Подільківської сільської ради Липоводолинського району Сумської області, загальною площею 1,9999 га, що належала спадкодавцю на підставі Державного акту.
Позов обґрунтований неможливістю оформлення права власності у нотаріальному (позасудовому) порядку втратою правовстановлюючих документів.
Частиною 1 статті 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Форма позовної заяви, її зміст та інші вимоги визначені ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідно ч. 4, 5 ст. 177 ЦПК до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Дослідивши матеріали, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху з таких підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява, крім іншого, повинна містити:
відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору (п. 6);
перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (п. 8).
Усупереч п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позивачем не зазначено відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Відповідно до п. 23 постанови Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30 травня 2008 року №7, особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження лише у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину. Тому, для реалізації своїх прав у суді позивачу слід надати письмову відмову нотаріуса у вчиненні відповідної нотаріальної дії з оформлення права на спадщину.
Крім того, згідно позовної заяви спадщину після смерті ОСОБА_3 прийняла її сестра ОСОБА_4, яка постійно проживала з нею. На підтвердження цієї обставини нодана довідка сільської ради про те, що остання була зареєстрована разом з померлою на день смерті. В той же час доказів постійного проживання з померлою не надано.
Встановити позивачу строк для усунення вказаних недоліків - десять днів із дня отримання копії цієї ухвали.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Додатково суд роз'яснює, що відповідно до ч. 7 ст. 185 ЦПК України у випадку повернення позовної заяви позивачу це не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя,
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_2 до Подільківської сільської ради Липоводолинського району Сумської області про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування залишити без руху, надавши строк для усунення зазначених недоліків тривалістю 10 (десять) днів із дня отримання копії цієї ухвали та роз'яснити, що в іншому випадку позовна заява буде вважатись неподаною і повертається позивачу.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Копію ухвали направити позивачу.
Суддя О. В. Кузьмінський
Суд | Липоводолинський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2018 |
Оприлюднено | 06.02.2018 |
Номер документу | 72022392 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Липоводолинський районний суд Сумської області
Кузьмінський О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні