У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 лютого 2018 року Справа № 2-482/10 м. Рівне
Апеляційний суд Рівненської області в складі:
головуючої судді - Шеремет А.М.,
суддів: Ковальчук Н.М., Хилевича С.В.
секретар судового засідання: Вихотень Я.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Гощанського районного суду Рівненської області від 22 вересня 2010 року (суддя - Рожин Ю.М.) у справі за позовом ОСОБА_2 до Липківської сільської ради Гощанського району Рівненської області, треті особи - ОСОБА_1, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадщину за законом,-
в с т а н о в и л а :
02 серпня 2010 року ОСОБА_2 звернулась з позовом до Липківської сільської ради Гощанського району Рівненської області, треті особи - ОСОБА_1, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадщину за законом.
Рішенням Гощанського районного суду Рівненської області від 22 вересня 2010 року позовну заяву задоволено.
Визнано за ОСОБА_2 право власності на земельну частку (пай) розміром 3,72 в умовних кадастрових гектарах, що перебуває у колективній власноті КСП України Гощанського району Рівненської області, вартістю 53737,20 грн.
06 лютого 2018 року від сторін надійшла спільна заява про укладення між ними мирової угоди.
Відповідно до частини 7 статті 49 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Статтею 207 ЦПК України визначено, що мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов'язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
До ухвалення судового рішення у зв'язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз'яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії.
Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Пунктом 5 частини 1 статті 255 ЦПК передбачено, що суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
Відповідно до статті 373 ЦПК України в суді апеляційної інстанції сторони мають право укласти мирову угоду відповідно до загальних правил про цю процесуальну дію незалежно від того, хто подав апеляційну скаргу.
Якщо мирова угода сторін відповідає вимогам статті 207 цього Кодексу, суд постановляє ухвалу про затвердження мирової угоди сторін, якою одночасно визнає нечинним судове рішення першої інстанції, яким закінчено розгляд справи, та закриває провадження у справі.
Враховуючи наведені обставини, дослідивши матеріали справи, оцінивши наведені сторонами обставини, щодо укладення мирової угоди, поданої на затвердження апеляційному суду, а також враховуючи, що умови зазначеної мирової угоди не порушують нічиїх прав та законних інтересів, колегія суддів дійшла висновку, що мирова угода підлягає затвердженню на умовах, узгоджених сторонами у справі.
Згідно з пунктом 3 часини 1 статті 374 ЦПК України суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги має право визнати нечинним судове рішення суду першої інстанції повністю або частково у передбачених цим Кодексом випадках і закрити провадження у справі у відповідній частині.
Керуючись ст.ст. 207, 260, 373, 381 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Затвердити мирову угоду, укладену 06 лютого 2018 року між ОСОБА_2, ОСОБА_1 та ОСОБА_3 у справі за позовом позовом ОСОБА_2 до Липківської сільської ради Гощанського району Рівненської області, треті особи - ОСОБА_1, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадщину за законом, в наступній редакції:
визнати право власності на 1/3 земельної части (паю), площею 3,72 умовних кадастрових га., яка належала покійній ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що засвідчено свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 20 січня 2010 року та належала їй на підставі сертифікату серії НОМЕР_2, зареєстрованого під №6329 від 21 квітня 1997 року Гощанською РДА та перебувала у колективній власності КСП Україна с. Липки Гощаснького району Рівненської області - за ОСОБА_2.
визнати право власності на 1/3 земельної части (паю), площею 3,72 умовних кадастрових га., яка належала покійній ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що засвідчено свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 20 січня 2010 року та належала їй на підставі сертифікату серії НОМЕР_2, зареєстрованого під №6329 від 21 квітня 1997 року Гощанською РДА та перебувала у колективній власності КСП Україна с. Липки Гощаснького району Рівненської області - за ОСОБА_1.
визнати право власності на 1/3 земельної части (паю), площею 3,72 умовних кадастрових га., яка належала покійній ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що засвідчено свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 20 січня 2010 року та належала їй на підставі сертифікату серії НОМЕР_2, зареєстрованого під №6329 від 21 квітня 1997 року Гощанською РДА та перебувала у колективній власності КСП Україна с. Липки Гощаснького району Рівненської області - за ОСОБА_3.
Рішення Гощанського районного суду Рівненської області від 22 вересня 2010 року визнати нечинним і провадження у справі за позовом позовом ОСОБА_2 до Липківської сільської ради Гощанського району Рівненської області, треті особи - ОСОБА_1, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадщину за законом закрити.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття, може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Головуюча
Судді :
Суд | Апеляційний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2018 |
Оприлюднено | 09.02.2018 |
Номер документу | 72055480 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Рівненської області
Шеремет А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні