Ухвала
від 07.02.2018 по справі 344/151/18
ТЛУМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/151/18

Провадження № 2/353/139/18

У Х В А Л А

07 лютого 2018 року м.Тлумач

Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Лущак Н.І., ознайомившись з матеріалами за позовом Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківської області до ОСОБА_1 про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок порушення вимог законодавства України про охорону земель, та повернення самовільно зайнятих земельних ділянок до земель запасу сільськогосподарського призначення державної власності, -

в с т а н о в и в :

05.01.2018 року Головне управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області звернулось в Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення 151880,01 грн. шкоди, заподіяної внаслідок порушення вимог законодавства України про охорону земель, а саме самовільного зайняття земельних ділянкок загальною площею 92,6199 га державної форми власності за межами Озерянської сільської ради Олешанської ОТГ Тлумацького району Івано-Франківської області, та про повернення самовільно зайнятих земельних ділянок до земель запасу сільськогосподарського призначення державної власності .

10.01.2018 року ухвалою судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Пастернак І.А. вищевказану справу було передано за підсудністю до Тлумацького районного суду Івано-Франківської області.

02.02.2018 року дана цивільна справа надійшла до Тлумацького районного суду Івано-Франківської області поштовим зв'язком та цього ж дня була внесена до системи автоматизованого розподілу, однак згідно протоколу щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями призначення не відбулося, оскільки не вистачало потрібної кількості суддів для розподілу справи. Після повернення судді Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Лущак Н.І. з відрядження, протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями 05.02.2018 року дану справу передано останній для розгляду.

Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Проте, в порушення вищевказаної норми позовна заява не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, зокрема, у позовній заяві відсутні відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) відповідача або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України відповідача, відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача. Також у позовній заяві відсутні відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; відсутній попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і очікує понести у зв'язку із розглядом справи; відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Окрім цього, з позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено дві вимоги майнового характеру, а саме:

- про стягнення 151880,01 грн. шкоди, заподіяної внаслідок порушення вимог законодавства України про охорону земель, а саме самовільного зайняття земельних ділянкок загальною площею 92,6199 га державної форми власності за межами Озерянської сільської ради Олешанської ОТГ Тлумацького району Івано-Франківської області;

- про повернення самовільно зайнятих земельних ділянок до земель запасу сільськогосподарського призначення державної власності.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , ставка судового збору за позовною вимогою майнового характеру, яка подана юридичною особою становить 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі , або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Як вбачається з доданого до позовної заяви платіжного доручення № 1107 від 22.12.2017 року позивачем сплачено судовий збір в сумі 2278,20 грн., тобто лише за позовною вимогою про стягнення 151880,01 грн. шкоди, однак не сплачено судовий збір за вимогою майнового характеру про повернення самовільно зайнятих земельних ділянок до земель запасу сільськогосподарського призначення державної власності.

Так, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна.

Проте, в порушення вимог цивільно-процесуального законодавства, до позовної заяви не додано грошової оцінки спірних земельних ділянкок, які позивач просить витребувати у відповідача, а також у порушення п. 3. ч. 1 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві не вказано ціни позову в частині позовної вимоги, яка підлягає грошовій оцінці.

Враховуючи вищенаведене, до позовної заяви не додано документу, що підтверджує сплату судового збору позивачем за вимогою майнового характеру про повернення самовільно зайнятих земельних ділянок до земель запасу сільськогосподарського призначення державної власності, з розрахунку від дійсної вартості майна, який слід оплатити на р/р Тлумацького районного суду Івано-Франківської області - 31218206700451, одержувач коштів - УДК в Тлумацькому районі, ЄДРПОУ одержувача - 37831044, МФО- 836014.

Враховуючи вищенаведене суд позбавлений можливості постановити будь-яке рішення по справі за наявними матеріалами.

Таким чином позовна заява не відповідає вимогам передбаченим цивільно-процесуальним законодавством, а тому підлягає залишенню без руху з наданням позивачу та його представнику строку необхідного для усунення вищенаведених недоліків.

Керуючись ст. ст. 175, 185, 260 ЦПК України,-

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківської області до ОСОБА_1 про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок порушення вимог законодавства України про охорону земель, та повернення самовільно зайнятих земельних ділянок до земель запасу сільськогосподарського призначення державної власності - залишити без руху.

Надати Головному управлінню Держгеокадастру в Івано-Франківської області, з часу вручення копії ухвали, десятиденний строк, для усунення недоліків.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя Н.І. Лущак

СудТлумацький районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення07.02.2018
Оприлюднено08.02.2018
Номер документу72067611
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —344/151/18

Ухвала від 05.05.2018

Цивільне

Апеляційний суд Івано-Франківської області

Мелінишин Г. П.

Рішення від 03.04.2018

Цивільне

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

Лущак Н. І.

Ухвала від 26.02.2018

Цивільне

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

Лущак Н. І.

Ухвала від 07.02.2018

Цивільне

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

Лущак Н. І.

Ухвала від 10.01.2018

Цивільне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Пастернак І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні