Справа № 387/1019/17
Номер провадження по справі 2/387/31/18
У Х В А Л А
06 лютого 2018 року смт. Добровеличківка
Добровеличківський районний суд Кіровоградської області , в складі :
головуючого судді Майстер І.П.
при секретарі судового засідання Поляруш С.Ю.
за участю представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Добровеличківка цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ТОВ "Згода", про розірвання договору оренди земельної ділянки ,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача про розірвання договору оренди земельної ділянки від 25.03.2011, укладеного між ОСОБА_3 та ТОВ "Згода", предметом якого є земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 1,4644 га, кадастровий номер 3521785700:02:000:2406, яка знаходиться на території Тернівської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області. Вказана земельна ділянка на підставі договору оренди від 25.03.2011 перебуває в оренді у ТОВ "Згода". Відповідно до п.9 договору, за оренду належної позивачеві земельної ділянки відповідач зобов'язався щорічно сплачувати ОСОБА_3 орендну плату в розмірі 3 % від грошової оцінки земельної ділянки. Позивач взяті на себе зобов'язання виконала, проте відповідач протягом трьох років ухиляється від виплати орендної плати, що на думку позивача є підставою для припинення дії договору шляхом його розірвання.
В судовому засіданні представник позивача просив відкласти судовий розгляд справи у зв'язку із необхідністю ознайомитись із розрахунками та документами, які надані представником відповідача. Також просив призначити підготовче судове засідання у відповідності до положень діючого ЦПК.
Представник відповідача щодо клопотання не заперечував.
Суд розглянувши клопотання представника позивача приходить до наступних висновків.
Ухвалою Добровеличківського районного суду Кіровоградської області 15 листопада 2017 року було відкрито провадження по вказаній цивільній справі та призначено до розгляду. Водночас 15 грудня 2017 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу Адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" №2147-VIII від 03.10.2017 року , яким ЦПК України викладено у новій редакції.
У відповідності до п.п.9 п.1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, справи в судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ч.ч.3,4 ст.3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи. Закон який встановлює нові обов'язки, скасовує чи звужує права, належні учасникам судового процесу, чи обмежує їх використання, не має зворотної дії в часі.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що подальший розгляд цієї справи належить проводити за правилами, що передбачені новою редакцією ЦПК України , в частині, у якій вони не встановлюють нових обов'язків, не скасовують чи не звужують прав, що належні учасникам судового процесу, чи не обмежують їх використання.
В свою чергу, відповідно до ч.2 ст.19 ЦПК України цивільне судочинство у порядку позовного провадження здійснюється за правилами загального та спрощеного провадження. Ці правила визначаються ухвалою суду про відкриття провадження (п.п.4 ч.2 ст.187 ЦПК України ).
При цьому згідно ч.ч.3-4 ст.274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження. В порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя; щодо спадкування; щодо приватизації державного житлового фонду; щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування; в яких ціна позову перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, об'єднані з вищезазначеними вимогами.
Представником позивача до початку судом розгляду справи по суті було подано клопотання про розгляд справи у загальному порядку та необхідність проведення підготовчого судового засідання надавши можливість відповідачу подати відзив на позовну заяву.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.19, 23, 27, 189 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Призначити загальне позовне провадження у цивільній справі № 387/1019/17 за позовною заявоюГоловатенко ОСОБА_4 до ТОВ "Згода", про розірвання договору оренди земельної ділянки.
Розпочати підготовче провадження у справі, згідно вимог ст.189 ЦПК України.
Призначити підготовче судове засідання на 23.02.2018 о 10 год. 30 хв. у приміщенні Добровеличківського районного суду Кіровоградської області.
Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали суду про призначення підготовчого судового засідання у справі для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами .
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.
Встановити позивачу, що до початку підготовчого судового засідання необхідно подати відповіді на відзив, що має відповідати вимогам частини третьої, п'ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Інші учасники справи мають право надати свої письмові пояснення щодо відповіді на відзив та заперечення до закінчення підготовчого провадження, якщо судом не встановлено інший строк.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Добровеличківського районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_5
Суд | Добровеличківський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2018 |
Оприлюднено | 08.02.2018 |
Номер документу | 72067993 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
Майстер І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні