Ухвала
від 08.02.2018 по справі 552/695/18
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

Справа № 552/695/18

У Х В А Л А

Іменем України

08 лютого 2018 року м. Полтава

Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю старшого слідчого першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 , розглянувши клопотання прокурора у кримінальному провадженні заступника начальника відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 про накладення арешту на грошові кошти, -

В С Т А Н О В И В :

Прокурор у кримінальному провадженні заступник начальника відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Полтавської області радник юстиції ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на грошові кошти.

В клопотанні вказував, що прокуратурою Полтавської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №32017170000000012 від 27.02.2017, за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.205, ч.5 ст.27 ч.3 ст.212, ч.3 ст.212 та ч.1 ст.364 КК України.

Досудове розслідування у даному кримінальному провадженні здійснюється слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області.

У ході досудового розслідування встановлено, що невстановлені особи, протягом 2015-2016 років створили та придбали ряд підприємств, в тому числі ПП «Грандбуд-К» (код ЄДРПОУ 35642506), які зареєстрували на громадян України та в подальшому використовували їх для прикриття незаконної діяльності з надання послуг підприємствам реального сектору економіки у формуванні незаконного податкового кредиту з податку на додану вартість та валових витрат з податку на прибуток підприємств, що заподіяло велику матеріальну шкоду державі.

Крім цього, невстановлені особи протягом 2015-2016 років використовуючи такі підприємства та ПП «Грандбуд-К» (код ЄДРПОУ 35642506) та інші СГД, створені та зареєстровані на території України, надаючи документи по неіснуючим фінансово-господарським операціям, сприяли підприємствам реального сектору економіки в ухиленні від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження коштів до бюджету в особливо великих розмірах.

Також встановлено, що працівниками Кременчуцького відділення ПАТ «Дочірній банк Сбербанку Росії», з корисливих мотивів, умисно використали службове становище всупереч інтересам служби, внаслідок чого заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам та державним інтересам.

Таким чином у ході досудового розслідування встановлено, що до незаконних операцій, пов`язаних із акумулюванням значних сум не оприбуткованих готівкових коштів та їх подальшого використання в діяльності «конвертаційного центру», задіяні ряд суб`єктів підприємницької діяльності, зокрема ПП «Грандбуд-К» (код ЄДРПОУ 35642506), розрахункові рахунки якого відкрито в банківській установі ПАТ «МАРФІН БАНК» (МФО 328168), розташованій за адресою: Одеська область, м. Чорноморськ, проспект Миру, 28.

Вивченням отриманої інформації щодо зазначених юридичних осіб, встановлено, що підприємствами реального сектору економіки перераховуються грошові кошти на розрахункові рахунки ряду підприємств, в тому числі розрахунковий рахунок ПП «Грандбуд-К» (код ЄДРПОУ 35642506) № НОМЕР_1 (українська гривня), відкритий в банківській установі ПАТ «МАРФІН БАНК» (МФО 328168), за різні групи видів товарів, робіт, послуг, які у подальшому з безготівкових коштів конвертуються у готівкові.

Під час здійснення досудового розслідування, у т.ч. на виконання доручень слідчого від оперативних працівників ОУ ГУ ДФС у Полтавській області отримано інформацію, що вище вказане підприємство, задіяне у вказаній злочинній схемі, зареєстроване без мети ведення господарської діяльності, для надання неправомірних послуг із конвертування грошових коштів, а також штучного формування податкового кредиту по податку на додану вартість підприємствам реального сектору економіки на підставі проведення «безтоварних операцій».

Так в подальшому, за отримані не оприбутковані готівкові кошти, підприємствами «вигодонабувачами» здійснюється закупівля товарів (робіт, послуг), без сплати податку на додану вартість, відображуючи при цьому по документах бухгалтерського та податкового обліку операції з вищевказаними «фіктивними» підприємствами.

Вищевказана злочинна схема забезпечує незаконне здійснення господарських операцій, минаючи при цьому систему оподаткування, що призводить до ненадходження податків до бюджету країни.

Таким чином, на даний час є достатні підстави вважати, що кошти, розміщені на рахунку ПП «Грандбуд-К» (код ЄДРПОУ 35642506) - № НОМЕР_1 (українська гривня), відкритому в банківській установі ПАТ «МАРФІН БАНК» (МФО 328168) є предметом та доказом злочинів, передбачених ч.2 ст.205, ч.5 ст.27 ч.3 ст.212, ч.3 ст.212 та ч.1 ст.364 КК України, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Враховуючи, що з метою припинення злочинної діяльності, попередження та відшкодування збитків, що заподіюються державним установам неправомірними діями, забезпечення збереження речових доказів, виникла необхідність у накладенні арешту на кошти, розміщені на рахунках перелічених вище юридичних осіб, прокурор просив суд накласти арешт на кошти, розміщені на рахунку ПП «Грандбуд-К».

За клопотанням прокурора, з метою попередження завчасного зняття грошових коштів з рахунків на підставі ч.2 ст.172 КПК України дане клопотання розглядається без повідомлення власника майна.

Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах та заслухавши думку учасників судового провадження, приходжу до наступних висновків.

У відповідності до ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Відповідно до ч.2 ст.170, ч.3 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Частиною 10 статті 170 КПК України передбачено, що арешт може бути накладений на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Згідно ч.11 ст.170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існує обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Згідно ст.59 Закону України «Про банки і банківську діяльність» арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, здійснюються виключно за постановою державного виконавця чи рішенням суду про стягнення коштів або про накладення арешту в порядку, встановленому законом.

Зупинення власних видаткових операцій банку за його рахунками, а також видаткових операцій за рахунками юридичних або фізичних осіб здійснюється лише в разі накладення арешту відповідно до частини першої цієї статті, крім випадків, передбачених Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму». Зупинення видаткових операцій здійснюється в межах суми, на яку накладено арешт, крім випадків, коли арешт накладено без встановлення такої суми.

В поданому до суду клопотанні доведено наявність достатніх підстав для арешту майна.

З цих підстав клопотання підлягає до задоволення в повному обсязі.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст.170, 173 КПК України,

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на кошти, які знаходяться на рахунку ПП «Грандбуд-К» (код ЄДРПОУ 35642506) № НОМЕР_1 (українська гривня), відкритому в банківській установі ПАТ «МАРФІН БАНК» (МФО 328168), розташованій за адресою: Одеська область, м. Чорноморськ, проспект Миру, 28 та зупинити проведення усіх видаткових операцій по ньому, окрім операцій щодо розрахунку з державним бюджетом.

Зобов`язати службових осіб ПАТ «МАРФІН БАНК» (МФО 328168), надати слідчому управлінню фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області, на момент оголошення ухвали слідчого судді виписку банку про рух грошових коштів (з вказанням з якого або на який рахунок проводилось перерахування, з зазначенням назв та організаційної форми відповідних підприємств, підстав перерахування, призначень платежів, дати та часу перерахування, тощо) з 01.01.2015 року по день оголошення ухвали слідчого судді та роздруківку про залишок коштів на арештованому рахунку, а у подальшому письмово, у 15-ти денний термін повідомляти СУ ФР ГУ ДФС у Полтавській області, м. Полтава, вул. Маршала Бірюзова, 47, про факти надходження коштів на вищезазначений рахунок за весь час існування арешту.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

08.02.2018

Дата ухвалення рішення08.02.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу72076531
СудочинствоКримінальне
Сутьнакладення арешту на грошові кошти

Судовий реєстр по справі —552/695/18

Ухвала від 02.04.2018

Кримінальне

Апеляційний суд Полтавської області

Корсун О. М.

Ухвала від 08.02.2018

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Самсонова О. А.

Ухвала від 08.02.2018

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Самсонова О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні