Ухвала
від 08.02.2018 по справі 552/713/18
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

Київський районний суд м. Полтави

Справа № 552/713/18

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 лютого 2018 року Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ ВП № 1 Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку, -

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий СВ ВП № 1 Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Київського районного суду м. Полтави з клопотанням про проведення обшуку за місцем фактичного проживання ОСОБА_4 , за адресою: АДРЕСА_1 .

Посилався на те, що 01.12.2017 року до чергової частини ВП № 1 Полтавського ВП надійшла письмова заява від мешканців будинку АДРЕСА_2 про вчинене кримінальне правопорушення, зокрема, про те, що в період часу з 28.04.2016 року до 01.12.2017 року невстановлена особа знаходячись за адресою АДРЕСА_2 вчинила щодо жителів цього ж будинку самоправні дії.

Вказував, що СВ ВП № 1 Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017170020003068 від 01.12.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України.

За матеріалами клопотання в ході досудового розслідування було встановлено, що у квітні 2016 року мешканці будинку АДРЕСА_2 за загальних зборах добровільно створили об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) та тоді ж обрано правління об`єднання. Через деякий проміжок часу, голова правління - ОСОБА_4 , без відома співвласників об`єднання та без прийняття відповідного рішення на загальних зборах, одноособово, здала в оренду «Українській фінансовій групі» частку нежитлового приміщення та отримує за це кошти.

Окрім того, за матеріалами клопотання, голова правління ОСББ по вул. Соборності 50 в м. Полтаві систематично ухиляється від виконання зазначених в статуті ОСББ обов`язків - не надає на вимогу членів правління звітних документів по фінансово-господарським операціям ОСББ, не проводить загальні збори мешканців, ухиляється від надання документації ревізійній комісії ОСББ.

Посилаючись на те, що існують достатні підстави вважати, що при собі та за місцем свого фактичного проживання за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зберігає документи фінансово-господарської діяльності ОСББ «Соборності 50», що можуть бути речовими доказами кримінального правопорушення та можуть мати значення для повного та об`єктивного встановлення істини по справі, просив надати дозвіл на проведення обшуку за вказаною адресою.

Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах та заслухавши обґрунтування слідчого, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Згідно зі ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно ч.5 ст.234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:

1) було вчинено кримінальне правопорушення;

2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;

3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;

4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Таким чином, в силу ч. 5 ст. 234 КПК України, звертаючись до слідчого судді з відповідним клопотанням, прокурору слід довести відповідні підстави для проведення обшуку.

Вирішуючи питання щодо наявності підстав, передбачених ч. 5 ст. 234 КПК України, слідчий суддя виходить з того, що досудове розслідування в межах кримінального провадження № 12017170020003068 здійснюється за попередньою кваліфікацією за ст. 356 КК України.

Разом з тим, відповідно до норм ст. 356 КК України кримінальним правопорушенням є самоправство, тобто самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією, якщо такими діями була заподіяна значна шкода інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника.

Об`єкт даного злочину є встановлений законодавством порядок реалізації фізичними та юридичними особами своїх прав та виконання обов`язків, нормальна управлінська діяльність і авторитет органів державної влади та органів місцевого самоврядування. З об`єктивної сторони злочин характеризується сукупністю таких ознак: 1) самовільним, всупереч встановленому законом порядку, вчиненням будь-яких дій; 2) оспорюваністю правомірності цих дій з боку інших громадян або юридичних осіб; 3) заподіянням такими діями значної шкоди правоохоронюваним інтересам; 4) причинним зв`язком між діями винної особи та значною шкодою.

Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначає Закон України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку».

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що власниками багатоквартирного будинку в АДРЕСА_2 створено ОСББ «Соборності 50», код юридичної особи 40583610, керівник з 28.04.2016 ОСОБА_5 .

Типовий статут об`єднання співвласників багатоквартирного будинку затверджено Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства 27 серпня 2003 року N 141 (у редакції наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23 вересня 2015 року N 238).

Відтак, всі питання, які виникають в діяльності ОСББ, врегульовані нормами Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», а також Статутом відповідного об`єднання.

Надані до слідчого судді матеріали не дають достатніх підстав вважати, що було вчинене відповідне кримінальне правопорушення.

Також в клопотанні відсутні жодні обґрунтування вважати, що речі, документи, щодо яких порушено клопотання про їх відшукання, можуть бути доказами під час досудового розслідування та безпосередньо судового розгляду, як того вимагає п. 3 ч. 5 ст. 234 КПК України.

Окрім того, в матеріалах клопотання відсутні дані про те, що слідчим вирішувалося питання щодо отримання тимчасового доступу до відповідних документів, відтак, клопотання про проведення обшуку саме з метою відшукання таких речей, документів є передчасним.

З цих підстав клопотання слідчого не підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 234, 237 КПК України, -

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання старшого слідчого СВ ВП № 1 Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку про надання дозволу на проведення обшуку відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя /підпис/ ОСОБА_1

Слідчий суддя ОСОБА_1

08.02.2018

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення08.02.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу72076630
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —552/713/18

Ухвала від 08.02.2018

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні